בנימין נתניהו | לפני כולם

ראש הממשלה נתניהו ממנה ראש מטה לאוצר: עו"ד נמרוד ספיר, בן 31, עוזרו לשעבר של שטייניץ

ספיר יסיים בכך את עבודתו כעו"ד במשרד עוה"ד גרוס, קליינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ■ הוא יהיה אחראי מטעמו של נתניהו על משרד האוצר בהיעדר שר אוצר קבוע - לאחר פיטוריו של יאיר לפיד מהתפקיד

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס
בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה את עו"ד נמרוד ספיר, בן 31, לתפקיד ראש מטה שר האוצר. ספיר יהיה אחראי מטעמו של נתניהו על משרד האוצר בהיעדר שר אוצר קבוע לאחר פיטוריו של יאיר לפיד מהתפקיד. זאת, בדומה למינויו לפני שבוע של עו"ד איתן צפריר לאחראי מטעם ראש הממשלה על משרד התקשורת. ספיר, שיחל בתפקידו ביום א' הקרוב, יחזיק בתפקיד עד להקמת הממשלה לאחר הבחירות.

בכך יסיים ספיר את עבודתו כעו"ד במשרד עוה"ד גרוס, קליינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' לאחר שהשלים שם באחרונה את התמחותו בתחום המשפט המסחרי.

לא תהיה זו ההיכרות הראשונה של ספיר עם משרד האוצר. במשך ארבע שנים שימש ספיר יועצו הכלכלי הבכיר של שר האוצר לשעבר, יובל שטייניץ, שם עבד גם עם ראש לשכתו של שטייניץ דאז וראש הלשכה של נתניהו היום, דוד שרן. בתקופה זו ייעץ ספיר לשר האוצר בתחומים רבים ובהם, בין היתר, שוק ההון, פנסיה וביטוח, נדל"ן ודיור, רשויות מקומיות, תשתיות ותמ"ת.

במהלך עבודתו רכש ספיר ניסיון בהובלת רפורמות ומהלכים מול משרדי הממשלה והכנסת, עם רגולטורים ואל מול גופים כלכליים גדולים במשק והוא מכיר את משרד האוצר על בוריו. בשל ניסיונו והיכרותו של ספיר עם המשרד כניסתו לתפקיד תהיה מהירה כמעט ללא צורך בחפיפה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988