יש עתיד: "נתניהו מתנהג כאילו הוא חי בפרק של פולישוק"

במפלגת יש עתיד הגיבו להחלטות נתניהו להקפיא את תוכנית "דירה להשכיר", להעביר מיליארדי שקלים להתנחלויות ולהעלות את שכר המינימום ■ "זה אותו ראש ממשלה שמכהן כבר 6 שנים ולא עשה דבר וחצי דבר להורדת יוקר המחיה"

יאיר לפיד / צילום: אוריה תדמור
יאיר לפיד / צילום: אוריה תדמור

"רגע אחרי שהוביל את מדינת ישראל לבחירות מיותרות ושבמהלך כהונתו זינקו מחירי הדיור ב-80%, עצר היום נתניהו את אחת התוכניות החשובות שהיו כאן בשנים האחרונות שמטרתה להגדיל את הציע הדירות להשכרה במדינת ישראל ולהוריד את שכר הדירה במאות שקלים לטובת הזוגות הצעירים", כך הגיבו היום (א') במפלגת "יש עתיד" להחלטה של ראש הממשלה להקפיא את תוכנית "דירה להשכיר".

"ללא בושה, בהינף-יד החליט נתניהו לעצור את ההצבעות על תוכנית דירה להשכיר בוועדת כספים רק כי זו הייתה תוכנית שהובילה 'יש עתיד'. בכך פגע רה"מ שוב בזוגות הצעירים", ציינו ביש עתיד והוסיפו כי "רה"מ מתנהג כאילו הוא חי בפרק של פולישוק".

בנוגע להחלטה להעביר היום כ-12 מיליארד שקל להתנחלויות אמרו ב"יש עתיד" כי רה"מ יחד עם שר הביטחון העביר את התוכנית להפניית מאות מיליוני שקלים להתנחלויות לטובת בניית כבישים לתפוח ויצהר ומבני ציבור באיתמר ובהתנחלויות המבדדות ובניית מרכז מבקרים בשומרון. זאת לאחר ששר הביטחון לא התבייש ואמר בפה מלא כי מאז ששר האוצר יאיר לפיד פוטר מהממשלה ניתן להעביר כספים בקלות לטובת ההתנחלויות".

ביש עתיד הוסיפו עוד כי לפיד כשר האוצר מנע במהלך החודשים האחרונים את ההעברות הכספים להתנחלויות מתוך תפיסת עולם של סדרי עדיפויות אחרים, מתוך טענה כי קיימים סדרי עדיפויות אחרים. "זה כסף מבוזבז שצריך אותו לבאר-שבע, צריך אותו בקריית שמונה, וצריך אותו בעוטף עזה", אמר לפיד.

ב"יש עתיד" התייחסו גם להחלטה של רה"מ להעביר היום את התוכנית להעלאת שכר המינימום וטענו כי "נתניהו סרב להתערב ולקחת חלק במו"מ שנוהל תחת שר האוצר לפיד עם נציגי ההסתדרות והתעשיינים אשר הוביל למניעת השביתה במשק ולהעלאת שכר המינימום".

"זה אותו ראש ממשלה שמכהן כבר 6 שנים ולא עשה דבר וחצי דבר להורדת יוקר המחיה. זה אותו ראש ממשלה שנזכר באזרחי ישראל רק כשיש בחירות ושוכח אותם רגע אחרי הבחירות", האשימו ב"יש עתיד".

צרו איתנו קשר *5988