מועצת חכמי התורה של ש"ס דחתה את בקשתו של אריה דרעי להתפטר מראשות המפלגה. מועצת חכמי התורה התכנסה הערב בבית הרב יוסף, ודרעי הגיש את הצעתו להתפטרות במכתב שמסר. על פי הערכות מדובר במהלך של דרעי שנועד להשאיר אותו בראשות המפלגה.

במכתבו למועצה כותב דרעי: "אמשיך להיות חבר מסור לתנועה ולתמוך ככל יכולתי. הכאב שבליבי אתמול היה יותר קשה מפטירתו של מרן. רבותי הגדולים אל נא תקפידו עלי, תבינו אותי. אני לא יכול יותר לחיות בתחושה שבגללי יש מחלוקת וריב חלילה".

דרעי מציע לצרף את הרב ראובן אלבז למועצה ולהחזיר את אריאל אטיאס לפעילות ציבורית, ולהטיל את ניהול התנועה על אלבז ועל הרב דוד יוסף, ואת ריכוז פעילות המפלגה בכנסת על אטיאס.

הדברים מגיעים על רקע סוגיית הקלטות, בהן נראה הרב עובדיה יוסף משמיץ את דרעי. על רקע הסוגיה, בסמכותה של המועצת להוציא גינוי חריף לאלי ישי במטרה לפגוע בו בציבור החרדי. מאז פרסום הקלטות פרצה מלחמת האשמות סביב השאלה מי הדליף את הקלטות וכיצד יש לנהוג עתה. בסביבתו של דרעי נשמעים קולות של בכירים במפלגה הקוראים לדרעי להתעלם מישי, אולם בש"ס הוחלט לנקוט בקו תקיף נגדו, מה שעשוי דווקא להעלות את הפופולריות שלו.

עם זאת, גורמים בש"ס טוענים כי גם בסביבתו של דרעי ברור מעל לכל ספק כי הקלטות לא הודלפו מכיוונו של ישי וכי ייתכן שהן יצאו דווקא על ידי גורמים הקרובים יותר למעגלים המקיפים את דרעי, אולם דרעי ינסה למנף את הפרסום כדי לצאת בקמפיין נגד ישי.

הבוקר התכנסו כמה עשרות מפעילי המפלגה ובני משפחתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל לכינוס חריג מעל קברו בבית העלמין בירושלים. באירוע נכחו גם בנו דוד יוסף ובתו עדינה בר שלום וכן שני בנים נוספים. הרב דוד יוסף האשים את ישי מעל קברו של המרן בכך שאינו בוחל בשום אמצעי עדי להיאחז בקרנות המזבח. הוא קרא לישי "איש חצוף" ואמר ש"אין מחילה למי שעשה את המעשה".

מכתב אריה דרעי