מירי רגב: "רוצה להיות שרת השיכון בממשלה הבאה"

המנצחת הגדולה בפריימריז בליכוד מאמינה ש"נתניהו יכבד את החלטת הבוחרים", לא יתעלם ממיקומה הגבוה ברשימה וימנה אותה לשרה ■ על מיעוט הנשים ברשימה והאכזבה של חוטובלי: "כואב לי עליה"

מירי רגב / צילום: איל יצהר
מירי רגב / צילום: איל יצהר

אפשר לאהוב את מירי רגב ואפשר לצחוק עליה, אבל דבר אחד בטוח - כבר זמן רב שאי אפשר להתעלם ממנה. אתמול (ה') היא קיבלה את הגושפנקא הרשמית לאהדה שלה היא זוכה בליכוד כשהפכה לאישה הראשונה במפלגה וזכתה למקום בחמישייה הראשונה ברשימה. בריאיון לוואלה! חדשות היא משיבה בפתיחות על פליטת הפה נגד נתניהו, מאמינה שתמונה לשרה ומכוונת למשרד השיכון: "הוא גם חברתי וגם לאומי".

"אני מתרגשת ומודה על התמיכה מאלפי האנשים שהשפיעו על כך שאהיה ממוקמת בצמרת הליכוד לקראת הבחירות הבאות", אמרה רגב בשיחה עמה בביתה שבראש העין.

- עבדת קשה בשביל ההישג הזה.

"אני כל הזמן עובדת קשה, מהרגע שנבחרתי. הרבה מחברי הליכוד שכחו לעשות את זה", אמרה רגב בת ה-49, המכהנת כחברת כנסת בסך הכול מאז 2009, אחרי ששוחררה מצה"ל בדרגת תת-אלוף. "אני זוכרת מי שלח אותי לכנסת, אני זוכרת מה התפקיד שלי, ולכן הציבור שבחר בי מחזיר לי. הציבור אמר את דברו באופן חד משמעי: 'אני רוצה את מירי בחמישייה הראשונה, כדי שאשפיע למען החברה הישראלית ועם ישראל'".

- למרות רצון בוחרי הליכוד לראות אותך בתפקיד שרה, יש מי שמגדיר את זה כאסון לנתניהו.

"לא שמעתי את זה, ולא שמעתי את נתניהו אומר דבר כזה. אני מאמינה שראש הממשלה יכבד את החלטת הבוחרים. לא לחינם הוא מתעקש בכל פעם מחדש שהליכוד ילך לפריימריז, כי הוא מבין את חשיבות הדמוקרטיה ואת החשיבות של ללכת לבחירות ולשמוע את עמדת הבוחרים. אני מאמינה שבסופו של יום, ברגע שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא, הוא ימנה אותי לשרה. כרגע לא צריך להתעסק בתפקידים ולא במינויים, אלא להתעסק בלהביא את הליכוד גדול וחזק לממשלה הבאה בראשותו של נתניהו".

- אם וכאשר נתניהו יקים את הממשלה הבאה ויחליט למנות את גילה גמליאל לשרה במקומך, ודאי לא תעברי על כך בשתיקה.

"כשנגיע לגשר, נחצה אותו. אני מאמינה שראש הממשלה ימנה אותי לשרה".

- לאיזה משרד את מכוונת?

"הייתי רוצה לעסוק בתפקידים חברתיים מן הסתם, נושאי תעשייה ומסחר, נושאי תעסוקה, צמצום פערים חברתיים, שיכון ובינוי, בניית הארץ הזאת".

- ובכל זאת, משרד ספציפי.

"אני מאוד הייתי רוצה להיות שרת השיכון והבינוי. אני חושבת שזה תפקיד חברתי מהמעלה הראשונה. תפקיד לאומי. גם בונים את הארץ, גם בונים דירות לזוגות צעירים וגם נותנים מענה לשכונות מצוקה - אותו שיקום שכונות שבגין התחיל עמו. לשנות אותן לשכונות יוקרה, שכולם ירוויחו מזה, ובראש ובראשונה, האזרחים שגרים שם".

- למרות האמונה שלך בנתניהו, גם הוא יתקשה לשכוח את האמירה שלך: "אם נתניהו לא ימנה אותי לשרה, אעשה הפיכה".

"אמרתי משפט מחויך, בחצי קריצה, אז אמרתי. אני מאמינה שראש הממשלה יכבד את רצון בוחריו וימנה אותי לשרה". כשנשאלה על מיקומה במחנה היריב לנתניהו, שעליו נמנה בין היתר שר הפנים הפורש גדעון סער, התחמקה רגב והבהירה פעם נוספת כי "חברי הליכוד אמרו את דברם - מירי רגב בחמישייה המובילה".

צרו איתנו קשר *5988