בנט לאוחנה: "אני אוהב אותך. לימדת אותי שיעור חשוב"

אלי אוחנה פרש בעקבות המחאה החריפה של אנשי "הבית היהודי", אך בנט טוען: "הבית היהודי כבר מזמן נפתחה לכל עם ישראל. הדיון הזה נגמר"

אלי אוחנה / צלם: עינת לברון
אלי אוחנה / צלם: עינת לברון

"אלי, אני אוהב אותך. לימדת אותי שיעור חשוב שמעולם לא למדתי מאיש" - כך כתב היום (ה') שר הכלכלה נפתלי בנט בדף הפייסבוק שלו לאחר שאלי אוחנה החליט לוותר על השיריון במפלגת הבית היהודי.

בנט המשיך הסביר כי הרעיון לצרף את אוחנה נולד מהרצון "לחבר קהלים גדולים וחדשים לתנועה המופלאה שלנו". היא טוען כי ציפה להתנגדות, אך "לצערי, המתקפה שהגיעה מכל מקום (גם מהתקשורת, גם מתוך הציבור) היתה יותר מדי, גם בשביל איש אמיץ ולוחם כמו אלי".

בנט טוען כי צירופו של אוחנה דווקא סייע למפלגה: "בסקרים שפורסמו אתמול הבית היהודי דווקא התחזק. המהלך היה נכון, אני גאה בו מאד, ומי יודע - אולי מוקדם מדי. תוך שנתיים עשינו תהליך אדיר, נמשיך בו בעוצמה ובאמונה גדולה.

"אלי אוחנה הוא ישראלי נפלא שמגלם בסיפור חייו נחישות, התמדה וגאווה לאומית. דווקא ככל שתקפו אותו יותר, למדתי יותר להעריך אותו. בימים האחרונים הוא התכונן לכהונתו כחבר כנסת, סיפר לי שלמד את עבודת הוועדות, נכנס לנושאים כלכליים, קבע עם פעילים, התחיל לעבוד. אני גאה באלי אוחנה וזכיתי בחבר נפלא, הכנסת איבדה נציג של העם".

חרף הביקורת החריפה מבית והדברים השנויים במחלוקת שכתבה איילת שקד על אוחנה, בנט כותב כי "הבית היהודי כבר מזמן נפתחה לכל עם ישראל. הדיון הזה נגמר. כשיש לנו ברשימה חילונית במקום הראשון, הרב אלי בן דהאן אחריה, ולאחריהם את ינון מגל ורונן שובל, כשיש לנו אנשי צבא, כשיש לנו אשכנזים וספרדים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים - החזון כבר מתממש.

"זה לא פוטר אותנו מלעשות חושבים כציבור, וממני כמנהיג ציבור, כי למדנו הרבה השבוע. ומאלי - למדתי שיעור גדול באהבת ישראל, ובצניעות של איש גדול".

צרו איתנו קשר *5988