מלחמת האשמות: "יצחק הרצוג פוגע באינטרס הלאומי"

במפלגתו של נתניהו תקפו בחריפות את יו"ר המחנה הציוני בעקבות פגישתו במינכן עם סגן הנשיא ביידן: "מתבטל בפני הקהילה הבינ"ל ומכפיש את רה"מ משיקולים פוליטיים" ■ יחימוביץ': "המפגש עם ביידן מעיד כי כשהרצוג נואם העולם מקשיב"

יצחק הרצוג / צלם: תמר מצפי
יצחק הרצוג / צלם: תמר מצפי

פגישתו של יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג עם סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, יממה לאחר שזה הודיע כי יחרים את נאום נתניהו בקונגרס, גררה ביקורת חריפה בליכוד שהאשים אותו ב"שיקולים פוליטיים ואישיים שפוגעים באינטרס הלאומי". בעבודה הגיבו: "בחירה בהרצוג לראש ממשלה - הגשר היחיד לתקשורת תקינה עם העולם".

בהודעה שפרסם הליכוד בעקבות הפגישה נכתב כי "התנהגותו של בוז'י במינכן היא חציה חסרת אחריות של הקווים האדומים. בשעה שראש הממשלה מבקש למנוע הסכם מסוכן בין המעצמות לבין איראן, בחר יו"ר האופוזיציה להחליש את עמדת ישראל בזירה הבינלאומית".

במפלגתו של נתניהו ציינו כי טובת המדינה מחייבת שחילוקי הדעות בין השמאל לליכוד ילובנו בישראל: "במקום זאת בוז'י מתבטל בפני לחצי הקהילה הבינלאומית ורץ למינכן משיקולים פוליטיים ואישיים על מנת להכפיש את ראש ממשלת ישראל תוך פגיעה באינטרס הלאומי והביטחוני".

ח"כ מירי רגב כינתה את הרצוג "חתרן בלתי נלאה" ואמרה כי "כנראה שזו הגנטיקה של מפלגת העבודה. לא קיימת מדינה בעולם שבה נבחריה מכבסים את הכביסה המלוכלכת מחוץ לגבולותיה. רק אצלנו, בוז'י מנוצל על ידי הקהילה הבינלאומית, משתף איתם פעולה כנגד ישראל ומסכן את ביטחון המדינה".

ובזמן שמרבית חברי הליכוד מיהרו לגנות את יו"ר העבודה, היו ביניהם גם כאלה שעמדו בתור בכדי ללחוץ את ידו של ביידן. השר לנושאים אסטרטגיים ומי שנחשב למקורבו של רה"מ, יובל שטייניץ, נתפס במצלמות עומד וממתין שסגן הנשיא האמריקני יתפנה לאחר נאומו בכדי ללחוץ את ידו.

מנגד, אמרה יו"ר מטה ההסברה של המחנה הציוני שלי יחימוביץ' כי "המפגש עם סגן הנשיא ביידן במינכן מעיד כי כשהרצוג נואם העולם מקשיב וכי הגשר היחיד כעת לתקשורת תקינה והרמונית בזירה הבינלאומית היא אך ורק בחירתו של הרצוג לראשות הממשלה".

לדבריה, "נתניהו נוהג להתרברב כי כשהוא מדבר העולם מקשיב, אולם כעת ברור שנתניהו יכול לנאום ולדבר אל הקיר והעולם מפנה לו עורף והוא נאלץ להסתפק בשיחות טלפון מבויימות עם ארה"ב בתשדירי קמפיין".

צרו איתנו קשר *5988