עלה ירוק: צברנו 2.5 מנדטים, אבל מסתירים את זה מהציבור

עורכי הדין של המפלגה למכוני הסקרים: "אתם מבצעים הצגה מטעה שמשפיעה על תוצאות הבחירות וגורמת לבוחרים להתפשר ולא לבחור את הבחירה האמיתית שלהם"

בחירות לכנסת קלפי / צלם: אריאל ירוזלימסקי
בחירות לכנסת קלפי / צלם: אריאל ירוזלימסקי

מפלגת עלה ירוק טוענת כי המפלגה אינה מוצגת בכוונה בסקרים המתפרסמים בתקשורת, או גרוע מכך מוצגת כמי שמקבלת 0% קולות, בעוד שהתמונה האמיתית שונה.

עורכי הדין חגי קלעי ואוהד רוזן, המייצגים את המפלגה, שלחו לאחרונה למכוני הסקרים ולגופי התקשורת, בו הם מתייחסים לנושא. לפי עוה"ד קלעי ורוזן, שיטת הסקרים שמציגה כל מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה (4 מנדטים) כבעלת אפס מנדטים, גורמת לציבור להניח שמפלגות אלו זוכות ב-0% תמיכה.

עלה ירוק
 עלה ירוק

עלה ירוק
 עלה ירוק

עם זאת, טוענים הפרקליטים, כי "בהתאם לסקרים שהנכם עורכים, עלה ירוק מקבלת כבר כ-2% מהקולות... המשמעות היא שעלה ירוק עומדת כעת על תמיכה של 2.5 מנדטים! ברור שנתון כזה, אשר ישוקף לציבור, ישפיע לחלוטין על מערכת קבלת ההחלטות של הציבור ומשנה לחלוטין את הסיקור של מרשתנו".

עוה"ד טוענים עוד, כי " מפלגת עלה ירוק נמצאת כעת במגמת צמיחה מתחת לאחוז החסימה, ואם הציבור היה מודע למגמה זו היא הייתה מתחזקת עשרות מונים באופן שסביר המפלגה תעבור את אחוז החסימה עד ליום הבחירות... אתם מבצעים הצגה מטעה שמשפיעה על תוצאות הבחירות וגורמת לבוחרים להתפשר ולא לבחור את הבחירה האמיתית שהם מעוניינים בה!"

עלה ירוק
 עלה ירוק

צרו איתנו קשר *5988