נתניהו שב מארה"ב: "עכשיו מבינים מדוע העסקה הזו רעה"

רה"מ: החלופה להסכם הרע עם איראן היא לא להסיר את הסנקציות עד שאיראן תחדל מהפצת טרור ברחבי העולם, ממעשי התוקפנות נגד שכנותיה ומאיומים בהשמדת ישראל

בנימין ושרה נתניהו / צילום: אבי אוחיון - לע"מ
בנימין ושרה נתניהו / צילום: אבי אוחיון - לע"מ

רה"מ בנימין נתניהו נחת היום (ד') בישראל לאחר ביקורו בארה"ב, שם נאם בפני הקונגרס על האיום האיראני, זכה לתשבוחות מרפובליקנים ולביקורת מצד דמוקרטים.

"אחרי הביקור בארה"ב, אני שב לישראל בידיעה שברחבי העולם שמעו רבים את מה שיש לישראל לומר מול ההסכם הרע שמתגבש עם איראן", אמר היום נתניהו.

רה"מ התייחס לתגובתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה שאמר כי נתניהו לא הציג חלופה ממשית להסכם עם איראן, ואמר: "בנאומי בקונגרס האמריקאי הצעתי חלופה מעשית - כזאת שמצד אחד תאריך לשנים את משך הזמן שייקח לאיראן לפרוץ לנשק גרעיני אם תחליט להפר את ההסכם, באמצעות מגבלות תקיפות יותר.

"אותה חלופה מעשית שהצגתי בפני הקונגרס מציעה גם לא להסיר אוטומטית את הסנקציות מאיראן, עד שהיא תחדל מהפצת טרור ברחבי העולם, ממעשי התוקפנות נגד שכנותיה ומאיומים בהשמדת ישראל".

לדברי נתניהו, ארה"ב מבינה כעת טוב יותר מדוע ההסכם עם איראן הוא הסכם רע: "התגובות שקיבלתי הן מדמוקרטים והן מרפובליקנים היו מעודדות מאד, והתרשמתי, שהם מבינים טוב יותר מדוע העסקה הזאת רעה, ומהי החלופה הנכונה לעסקה הזאת".

צרו איתנו קשר *5988