בעלי השליטה בתפרון יזרימו לה 5 מיליון דולר

המשקיעה היא חברת Litef מקנדה, שהיא חלק מבעלי השליטה בתפרון

גיל שמעון / צילום: יחצ
גיל שמעון / צילום: יחצ

בעלי השליטה בחברת תפרון, המעצבת ומשווקת בגדי ספורט והלבשה תחתונה, צפויים להזרים לחברה 5 מיליון דולר במסגרת הקצאה פרטית של מניות. בעלי המניות של החברה יתבקשו לאשר את ההקצאה, משום שמדובר בעסקה עם בעל שליטה. המשקיעה היא חברת Litef מקנדה, שהיא חלק מבעלי השליטה בתפרון. ליטף תשקיע את הסכום תמורת כ-4.7 מיליון מניות תפרון, כלומר במחיר של כ-1.07 דולר למניה, שהם בשער החליפין הנוכחי כ-4.27 שקלים, נמוך ב-12.7% ממחיר המניה בבורסה.

השלמת העסקה כפופה, כאמור, לאישור האסיפה, שתתכנס ב-16 באפריל, ונוסף על כך גם לתיקון הסכם המימון של תפרון עם בנק לאומי, הפועלים ודיסקונט. בין היתר יכלול התיקון פריסה מחדש של הלוואות בסך 16 מיליון דולר ל-10 שנים, והגדלת מסגרות אשראי. לא יחול שינוי בהתניות הפיננסיות.

תפרון, בניהולו של גיל שמעון, נסחרת בשווי 33 מיליון שקל. ליטף וקבוצת נובל מקנדה מחזיקות יחד כ-32.5% מהון המניות של תפרון, ולאחר ההקצאה תגדל החזקתן ל-60.2%.

נכון להיום, מבטח שמיר של מאיר שמיר היא צד להסכם בעלי המניות עם ליטף ונובל. מבטח שמיר, בעלת מניות ותיקה בתפרון, מחזיקה ב-11.3% מהון המניות של החברה. לאחר ההקצאה, ירד חלקה לכ-6.8%, ולפי תנאי ההסכם הוא צפוי להתבטל, ומבטח שמיר לא תהיה חלק מבעלי השליטה. בשלב זה, לא ברור האם מבטח שמיר תיחשב כבעלת עניין אישי באישור ההקצאה.

צרו איתנו קשר *5988