מאנה: הייתי איש סודם של שרה וביבי - ואני שובר שתיקה

"הייתי איש סודם, האיש שמזעיקים אותו באמצע הלילה, זה שמדבר עם יאיר ואבנר כשאירועים לא נעימים פוקדים את המשפחה. כל אלה נצורים עמי לעד" ■ במערכת הפוליטית מריחים מהפךנתניהו חושש לאבד השלטון

רוני מאנה / צילום: תמר מצפי
רוני מאנה / צילום: תמר מצפי

איש העסקים רוני מאנה, לשעבר מקורב לרה"מ בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו, ובהמשך הסתכסך איתם, כותב היום (ד') בדף הפייסבוק שלו פוסט ארוך נגד נתניהו וקורא לא להצביע עבורו.

מאנה טוען שהיה איש סודו של נתניהו ויש בידיו מידע על "אירועים לא נעימים" שפקדו את המשפחה ואת ילדיו של נתניהו - אך הוא מסרב לחשוף אותם. הוא מתאר את בני הזוג נתניהו כמורמים מהעם וטוען כי הם מרגישים שאזרחי ישראל "קטנים עליהם".

להלן הפוסט המלא שכתב היום מאנה בפייסבוק:

"הייתי איש סודם של שרה וביבי נתניהו. מטפל, תומך, פותר סכסוכים רגישים ותקריות לא נעימות. האיש שמזעיקים אותו באמצע הלילה, וזה שמדבר עם יאיר ואבנר כשאירועים לא נעימים פוקדים את המשפחה.

"כל אלה נצורים עמי לעד. לא אספר מילה עד יום מותי. סודות המשפחה ורגעיה האינטימיים אינם חלק מזכות הציבור לדעת. אמנם שרה וביבי פגעו בי ובמשפחתי, ניסו לדרדר אותנו לתהום רגשי, כספי ובריאותי ונכשלו, אבל בניגוד אליהם שמתי לעצמי קו אדום.

"מי שהפקידו בידיי את סודותיהם האינטימיים והכמוסים ביותר, לעולם לא ימצאו אותם חשופים בפומבי גם אם הדרך שבה בחרו, אין בה אפילו לא מידה אחת של חברות, הגינות או אנושיות.

"הייתי בשביל שרה וביבי חבר, הייתי אח. הייתי בשבילם הכל. כל דבר שהם היו צריכים, אני הייתי שם בשבילם. הטלפון היה פתוח בשבילם גם בשעות הקטנות של הלילה והיו כאלה המון . היום מתברר שטעיתי. התבשמתי מזה שהייתי קרוב לאנשים האלה. זה מדבק ,זה מסחרר זה, 24 שעות. כל יום אתה כמו בתפקיד וזה נראה לך אמיתי. אתה לא יכול להיות אובייקטיבי כי הם שני שחקנים טובים. משתפים אותך, אתה עושה בשבילם את הדברים הכי קרובים והכי אישיים. מודה שזה בילבל אותי כמו שזה בילבל את כל החברים הקרובים ביותר שלהם.

"בשבועות האחרונים לא היססתי למתוח ביקורת על התנהלותם של ביבי ושרה. הקפדתי לעסוק בפן הפוליטי והמקצועי בלבד. אני אזרח המדינה, משפחתי חיה כאן, הוריי, ילדיי וזוגתי האהובה. איני מוכן לשתוק ומצפוני לא מאפשר לי לעבור לסדר היום כשאני רואה כיצד משטים בעם שלם, באנשים העובדים שעות ארוכות למחייתם, בחובשי כיפה המאמינים שראש הממשלה מכבד את אמונתם, בבני עדות המזרח המוטעים לחשוב שבית ראש הממשלה יושבים אנשים הרואים בהם אזרחים שווי ערך וזכויות, ובפעילים פוליטיים העושים ימים כלילות עבור מי שמלגלג עליהם בחדרי חדרים.

"לא פלא שכל מי שעבד לצידם באופן רשמי ולא רשמי נפגע. הרשימה ארוכה מאוד. עבורם האנשים סביבם הם כלי חד פעמי להשתמש ולזרוק, וזה לא רק אני, זה גם מנהלי לשכה, יועצים, דוברים ,שרים, חברי כנסת, חברים ורבים אחרים וכל מי שבא איתם במגע.

"מורמים מהעם"

"יש להם תחושה שישראל והישראלים 'קטנים עליהם'. שהם מורמים מהעם, שהם אמריקאים או אירופאים - ואנחנו מזרח תיכוניים פרימיטיבים לעומתם. ישראל היא הבית שלי, כאן נולדתי וכאן נולדו ילדיי. הוריי קבורים כאן וכל חברי כאן. צריך להודות: ביבי עשה גם כמה דברים טובים אבל המאזן הכללי שלילי. גם בשלום, גם בביטחון, גם בכלכלה, גם בחברה, גם בדיור, גם בתעסוקה וגם בפריפריה. מערכות החינוך, הבריאות והרווחה קורסות, הגיע הזמן להגיד להגיד לו 'תודה ולך הביתה'.

"אני פוגש עשרות ומאות זוגות צעירים בוגרי צבא שחלום על קניית דירה רחוק מהם מרחק שנות אור. אני פוגש מובטלים המשפילים את העיניים שאיבדו את הכבוד. אני בוכה איתם בלב. גם אם אני היום מתגורר בסי אנד סאן - ועבדתי קשה כדי להתבסס - אני עדיין אותו ילד שגדל בשכונת התקווה ומזדהה עם האנשים האלה.

"אני מאוד כועס על בנימין נתניהו ועל האישה שאיתו, אבל אני שפוי ומפוכח. כמו רבים אחרים אני חש שצריך להחליף את השלטון - לגרש את הייאוש ולקרב את התקווה.

"יהיו כאלה שיגידו שיש לי חשבון אישי. לכל אלה אני אומר שיש לי חשבון רק לילדיי, למשפחתי ולאישתי, שאני רוצה שיחיו במדינה של משרתי ציבור ולא עושקי ציבור.

"לאישה אחת אני חב חובת סליחה. הייתי מעורב בעניין ליליאן פרץ. הייתי מעורב כי התבקשתי - וטעיתי. אני מבקש סליחה בהזדמנות זו מליליאן פרץ ומהעוול שנגרם לה. בני משפחת נתניהו לא נהגו בה כראוי וגם אני לא. אני מתנצל בפניה ומבקש את סליחתה ומאחל לה שהפצע שפעור בה יגליד. כשהיא היתה צריכה אותי לא הייתי שם בשבילה ואני מצר על כך ומתבייש. ראיתי אז, כמו היום, את כל הדוברים החנפנים והשליחים מלכלכים ומגדפים אותה בכלי התקשורת ושתקתי. אני מקווה שתגלה גדלות נפש ותסלח לי.

"כל מה שליליאן פרץ סיפרה והעידה בתביעתה - הכל נכון ב-100% וחשוב שהציבור יידע זאת.

"לסיום רק אומר שאיני מוכן לחשוף שום דבר הקשור לחיים האישיים שלהם למרות שהדברים יחוללו רעידת אדמה במגזרים רבים. ממני לא ייצא דבר. חשוב לי שאנשים ידעו שהמרחק בין מה שנראה לבין המציאות לא היה רחוק כל כך. אני לא אצביע לביבי".

צרו איתנו קשר *5988