סקר אחרון לפני הבחירות: 4 מנדטים בין המחנה הציוני לליכוד

בסקר אחרון שמותר לפרסם לפני יום הבוחר, נשמרת מגמת ההתחזקות של המחנה הציוני ■ הבית היהודי צונח ב-2 מנדטים מהסקר הקודם

בחירות לכנסת קלפי / צלם: אריאל ירוזלימסקי
בחירות לכנסת קלפי / צלם: אריאל ירוזלימסקי

הסקר האחרון לפני הבחירות - הפער בין המחנה הציוני לליכוד נשמר: בסקר ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" שנערך עבור חדשות 2 והובא הערב (שישי), עולה שמפלגת הרצוג-לבני מובילה על הליכוד ב-4 מנדטים, בדומה לסקר האחרון שנערך שבוע לבחירות, ביום שלישי האחרון.

עם זאת, כל אחת מהמפלגות התחזקה במנדט מאז הסקר האחרון - המחנה הציוני עם 26 מנדטים והליכוד עם 22.

המפלגה השלישית בגודלה בישראל על פי הסקר היא הרשימה הערבית המשותפת עם 13 מנדטים, אחריה יש עתיד של לפיד ששומרת על כוחה עם 12 מנדטים.

עוד מעלה הסקר היחלשות משמעותית של הבית היהודי: מפלגתו של בנט זוכה רק ל-11 מושבים בכנסת הבאה, בהשוואה ל-13 שקיבלה בסקר האחרון, רק לפני 3 ימים. מפלגתו של משה כחלון זוכה ל-8 מנדטים בסקר, ש"ס שומרת על יציבות עם 7 מושבים בכנסת הבאה - וכמוה גם יהדות התורה עם 6 ומרצ עם 5.

ישראל ביתנו של ליברמן מתקרבת לאחוז החסימה וזוכה ב-5 מנדטים בסקר, זאת לאחר שבסקר הקודם זכתה ב-6 מושבים. מפלגתו של אלי ישי מתחזקת מ-4 ל-5 מנדטים.

המועמדים במסע שכנועים אחרון

במפלגות השונות ניצלו את סוף השבוע האחרון שלפני יום הבוחר - ויצאו לרחובות, לשווקים ולמרכזי הקניות על מנת לשכנע עוד ועוד מצביעים לתמוך בהם. יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג יצא לסיור באשדוד יחד עם חבריו למפלגה עמיר פרץ וסתיו שפיר, ופגש תומכים במרכז מסחרי גדול.

שרים, חברי כנסת ופעילים בליכוד יצאו היום למאות צמתים, רחובות וקניונים מצפון ועד דרום, בהם גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שר התחבורה ישראל כץ - וסגני השרים גילה גמליאל ואופיר אקוניס. "אנחנו גאים במורשת שלנו, במולדת שלנו, גאים בארץ שלנו. כדי לשמר את כל זה באנו לכאן היום כד לומר למצביעים ולמתלבטים אל תישארו בבית ביום שלישי משום שאתם עלולים לקבל ממשלת שמאל עם ציפי ובוז'י ועם אחמד טיבי בוועדת חוץ וביטחון כפי שאמר בוז'י בעצמו", התריע אקוניס.

צרו איתנו קשר *5988