נתניהו בנאום ניצחון: "נטפל במחירי הדיור וביוקר המחיה"

נתניהו מבטיח להקים "ממשלה לאומית ללא דיחוי" ■ נאם בפני קהל משולהב במטה הליכוד, שצעק לעברו: "היידה ביבי! הוא קוסם! לא רוצים אחדות! ביבי מלך ישראל חי וקיים!" ■ רה"מ לרעייתו שרה: "איזה מסלול ייסורים עברת לצדי"

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס
בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

רה"מ בנימין נתניהו, הצפוי להרכיב את הממשלה הרביעית שלו, הגיע הלילה (ד') למטה הליכוד בגני התערוכה בת"א ונשא נאום אל מול קהל משולהב שצעק לעברו: "היידה ביבי! הוא קוסם! לא רוצים אחדות! ביבי מלך ישראל חי וקיים!".

כשלצידו רעייתו שרה נתניהו, נשק לה בנימין נתניהו והחל לנאום. "חברות וחברים יקרים", אמר נתניהו, "כנגד כל הסיכויים השגנו ניצחון גדול לליכוד. השגנו ניצחון גדול למחנה הלאומי בראשות הליכוד. השגנות ניצחון גדול לעמנו. אני גאה בעם ישראל שברגע האמת ידע לעמוד על העיקר", לעמוד על הדברים החשובים לכולנו - על ביטחון אמיתי, על כלכלה אחראית ועל רווחה חברתית שאנחנו מחויבים לה".

נתניהו הוסיף כי "אנו עומדים בפני אתגרים ביטחוניים וכלכליים. הבטחנו לטפל במחירי הדיור וביוקר המחיה - ואנחנו נעשה זאת. שוחחתי הערב עם כל ראשי המפלגות של המחנה הלאומי. קראתי להם להצטרף אליי ולהקים ממשלה בישראל ללא דיחוי, כי המציאות אינה לוקחת פסק-זמן. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהירות הנהגה אחראית שתעבוד למענם, וכך נעשה".

פעילי הליכוד המשיכו לצעוק לעבר נתניהו: "הוא קוסם", ונתניהו אמר להם: "הקסם הוא שלכם, חברי הליכוד מעיירות הפיתוח, מהצפון, מהדרום... אני מבקש להודות לכם, אני מבקש להודות לבני הנפלאים יאיר ואבנר שעזרו לי כל-כך הרבה בטוב ליבם ובחריפות שכלם. הם אלה שמחברים אותי לקרקע של הדור הצעיר במדינתנו. ואני מבקש להודות לרעייתי האהובה שרה. ז'בוטינסקי אמר, מה זו אישה? אישה ערוגה מחוטי פלדה ומשי. ואני אומר לכם - חוטי פלדה ומשי. איזה מסלול ייסורים, איזה מסלול ייסורים עברת לצדי. כמה תעצומות נפש יש לך רעייתי וכמה תעצומות נפש נתת לי".

הקהל שיסע את נתניהו שוב ושוב בקריאות "רק לא ממשלת אחדות" ו"היידה שרה".

נתניהו המשיך ואמר: "בעזרתכם ובעזרת השם נשמור על המדינה יחד. ויהודה לעולם תשב וירושלים לדור ודור. תודה רבה לכם".

צרו איתנו קשר *5988