מקשיח עמדות? כחלון: "לא חייב להיות בממשלה"

על רקע המו"מ הקואליציוני שצפוי להיפתח בתחילת השבוע הבא, רמז יו"ר מפלגת כולנו כי מפלגתו לא תהווה חלק מהקואליציה בכל מחיר

משה כחלון / צילום: רויטרס
משה כחלון / צילום: רויטרס

יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, התייחס למו"מ הקואליציוני הצפוי, ורמז כי אין כל ודאות שמפלגתו תהווה חלק מהקואליציה שתורכב, למרות ההבטחה המפורשת שקיבל מנתניהו. "אף אחד מאיתנו לא נולד בממשלה, ואף אחד לא חייב להיות שם. לא באנו לתפוס כיסא" - כך כתב היום (שישי) בדף הפייסבוק שלו.

כחלון הבהיר כי "בכוונתנו להביא למו"מ הקואליציוני את מה שהבטחנו לציבור. באנו לשנות, לפתור בעיות ולתקן את החברה".

נתניהו הבטיח עוד במהלך הבחירות כי כחלון יהיה שר אוצר בממשלתו, ללא קשר למספר המנדטים, אך כחלון הדגיש כי "כולנו היא מפלגה של דרך. תוצאות הבחירות ברורות, אבל הדרך שלנו הייתה ותישאר המהות".

ביום ראשון יגיעו ראשי המפלגות לבית הנשיא, שם הם צפויים להמליץ בפני ריבלין להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה. עם זאת, הודעתו של כחלון מחזקת את ההערכה כי מלאכת הרכבת הממשלה לא תהיה משימה פשוטה.

התיק היחיד שלגביו כנראה אין שום מחלוקת הוא תיק האוצר שצפוי לקבל משה כחלון. עם זאת, יושב ראש כולנו ככל הנראה לא יסתפק בתיק הבכיר, וידרוש מספר תפקידים נוספים שיסייעו לו בביצוע רפורמה בשוק הדיור.

בין היתר צפוי כחלון לדרוש מנתניהו את ראשות ועדת הכספים, כלקח מכהונתו של לפיד באוצר ומחוסר הגיבוי המסוים שסבל מיושב ראש ועדת הכספים סלומינסקי (הבית היהודי). כמו כן לוטש כחלון עיניו גם לתיק השיכון, או לכל הפחות לקבלת שליטה על מנהל מקרקעי ישראל ורשות התכנון.

עם זאת, גם אריה דרעי דורש עבור ש"ס את האחריות על מנהל מקרקעי ישראל, שאותה דורש גם כחלון. יהדות התורה צפויה לדרוש, נוסף על משרד הבריאות, את ראשות ועדת הכספים לח"כ משה גפני, שכיהן בתפקיד בין השנים 2013-2009, למרות שהדבר סותר את כוונותיו של כחלון.

צרו איתנו קשר *5988