דעה: לסגור את הפער - האם אנחנו מוכנים לאתגר הסיני?

סין היא אחת משתי המעצמות החשובות בעולם עם כוח צבאי כלכלי ופוליטי עצום, היא תישאר כזו גם בעשרות השנים הבאות, אז מדוע במערכת החינוך שלנו לא מקצים לשפה הסינית מקום נכבד יותר

02.02.2016, 13:29 דרור הלוי

*** בשיתוף העיר החדשה

סין היא אחת משתי המעצמות החשובות בעולם עם כח צבאי כלכלי ופוליטי עצום, היא תישאר כזו בעשרות השנים הבאות. לדברי דרור הלוי, יזם ובעל השליטה בחברת "העיר החדשה", אנחנו לא מוכנים לכך.
"הסינים כבר כאן, הם קנו את הפרה של תנובה ואת מכתשים אגן, הם בנו את מנהרות הכרמל ואת הנמלים, הם קנו את בניין קומברס ואת הפניקס, והם כאן כדי להישאר" הוא מסביר.

"אז מדוע במערכת החינוך מתעלמים מסין?" הוא שואל. המנדרינית הסינית היא השפה המדוברת ביותר בעולם, הרבה יותר מאנגלית, אבל בישראל ממשיכים ללמד את השפה של האימפריה הצרפתית שכבר לא קיימת. "הסינית היא שפה של מעצמה אבל לא רק. סינים רבים מהגרים ולתרבות שלה יש נוכחות במדריד, לונדון וניו יורק. באזורים רבים בעולם היא נלמדת כשפה שניה. בנותיו של אובאמה למדו אותה ומארק צוקרברג דובר אותה".

"אנחנו כחברה וכהורים מחויבים לתת לילדים שלנו כלים שיסייעו להם בעשרות השנים הבאות. זה לא משנה במה יעבדו, הם יצטרכו את להכיר את השפה והמנטליות הסינית.
אבל, מערכת החינוך מתעלמת מהחשיבות של סין ומחשיבות השפה".

 "אל תחכו שמערכת החינוך תדביק את הקצב", מפציר הלוי, "כי היא לא. כי לא מלמדים מה שהילד צריך אלא את מה שרגילים ואת שהמורים יודעים.
כי מי שלא יתעדכן ויעמוד בקצב, פשוט יפסיד".

לכל הכתבות לחץ כאן >>