דעה: טרור, חרם כלכלי, ישראל צריכה ליזום מהלך משנה מציאות

נדרשת פעולה שתבטא את האינטרסים של ישראל ותחייב את הצד השני להגיב אליה ■  אחד מיוזמי גדר ההפרדה בהצעה לתוכנית לאומית בטחונית חדשה".

11.02.2016, 12:17 דרור הלוי

*** בשיתוף העיר החדשה 

טרור, לחץ בינלאומי, העדר פרטנר, מפלגות משותקות, מוכר לכם? זה היה המצב בתחילת שנות האלפיים. הוחלט אז שצריך פעולה המשנה מציאות. בכירי אנשי העסקים בהם אלי הורביץ וארז ויגודמן הצטרפו וסייעו, אהוד ברק ודני יתום נתנו גיבוי מדיני בטחוני וגדר ההפרדה קמה.

הימין פעל נגד הגדר על מנת שהתנחלויות לא יישארו בחוץ, השמאל התנגד בגלל מניעת מעבר פלסטינים, העולם צעק אפרטהייד. הממשלה התנגדה ובסוף הצטרפה, מציאות חדשה נוצרה.

כל איש עסקים, כל ספורטאי ומפקד יודעים שהדרך להתקדם היא ליזום ולא להיגרר, לחייב את הצד השני להגיב למהלכים שלך. הדבר נדרש במשנה מרץ במצב הקיים היום במדינה:

עובדה ראשונה: אין היום סטטוס קוו, מצבה של ישראל ללא יוזמה הולך ומורע
הטרור מתגבר, העולם מפעיל לחץ מדיני, הפעולות לחרם כלכלי עלינו מתגברות.

עובדה שניה: השטחים אינם חלק ממדינת ישראל, הממשלה לא מספחת אותם ולא מצהירה שתעשה כך. ישראל לא יכולה להפוך מיליוני פלסטינים עויינים לחלק מהמדינה
אין אפילו מדינה אחת בעולם שתכיר בסיפוח כזה.

עובדה שלישית: בעשור הקרוב לא יהיה שלום ולא תקום מדינה פלסטינית,
אבו מאזן זקן וחלש, אם יהיו בחירות ברשות החמאס יזכה. אין גורם שניתן להגיע איתו להסכם ואם נגיע אין גורם שיוכל לאכוף אותו

מסקנה: ישראל צריכה ליזום מהלך משנה מציאות, שיבטא את האינטרסים שלה ויחייב את כל הצדדים האחרים להגיב.

להלן הצעה לתוכנית ביטחונית לאומית, שעיקריה הן:

* ישראל מוכנה למו"מ אבל בהעדרו תפעל חד צדדית לקביעת גבול סידורי ביטחון והפרדת אוכלוסיות.

* ישראל מצהירה שהיא רואה בשטחים שבתוך הגדר שטחים שלה וכי שם תיבנה ותחזק את ההתיישבות. ישראל נותנת לשטחים אלו מעמד מיוחד ומצהירה כי בהיעדר הסדר היא תספח שטחים אלו בתוך שבע שנים.

* ישראל מצהירה שהשטח שמעבר לגדר איננו שלה אין לה כל טענה לבעלות עליו היא מפסיקה לבנות בו ולרכוש קרקעות. ישראל מודיעה כי בשטח זה היא תישאר בשליטה ביטחונית מלאה.

* תושלם הגדר ויקודם פיתוח כלכלי בשטחים הפלסטינים.

* התוכנית אקטיבית, קובעת פעולות ולוחות זמנים. היא מבטאת את רצון רוב הציבור, את המציאות שהתגבשה בשטח ואת גבולות ההסכמה האפשרית עם העולם.

 

 

 

לכל הכתבות לחץ כאן >>