"עשינו מהפכה בשוק ביטוחי האשראי בישראל"

חברת ביטוח האשראי הבינלאומית, Coface, מציינת שנה לפעילותה בישראל ■ כרמינה מנדולה, מנכ"ל Coface ישראל: "הכניסה של שחקן נוסף, שמוכן ליטול על עצמו חלק בסיכון האשראי במשק, מסייעת לחברות"

מנכ"ל קופאס בישראל כרמינה מנדולה / צילום: יחצ
מנכ"ל קופאס בישראל כרמינה מנדולה / צילום: יחצ

*** הכתבה מטעם Coface 

חברת ביטוח האשראי הבינלאומית, Coface, מציינת בימים אלה שנה לכניסתה לפעילות בישראל. קבוצת Coface, מהמובילות בעולם בביטוח אשראי, מציעה לחברות ברחבי העולם פתרונות הגנה מפני הסיכון של חדלות פירעון של לקוחותיהם - הן בשוק המקומי והן ליצואניות. עם נוכחות בכ-100 מדינות, Coface מבטחת עסקאות של למעלה מ-40 אלף חברות בכ-200 מדינות ברחבי העולם. החברה מפרסמת מדי רבעון הערכות סיכון לכ-160 מדינות, המבוססות על הידע הייחודי שלה בנוגע למוסר התשלומים של החברות השונות ומסתמך על 350 חתמי אשראי, הנמצאים קרוב ללקוחות ולחייבים שלהם ברחבי העולם.

בתוך כשנה בלבד מאז כניסתה לישראל הצליחה Coface לעורר את שוק ביטוח האשראי המקומי ולחתום על שורה של הסכמים עם עשרות חברות מרכזיות במשק. לאחרונה, אף החלה החברה לשתף פעולה עם גופים שונים ובכללם איגוד התעשיה הקיבוצית והתאחדות התעשיינים, תוך שהיא מציעה למפעלים החברים באיגודים אלו תנאים מיוחדים.

כרמינה מנדולה, מנכ"ל קופאס ישראל, אומר כי "נוכחותה של Coface בשוק המקומי מעודדת ומאפשרת לתמוך בכמות עסקאות אשראי גדולה יותר במשק ממה שהיתה עד כה, ובכך יוצאת נשכרת כל שרשרת האשראי של המבוטחים ושל לקוחותיהם. הכניסה של שחקן נוסף שמוכן ליטול על עצמו חלק בסיכון האשראי במשק מסייעת לשפר את כמות ה"חמצן" שמעניק האשראי האמור לחברות.

לדבריו, "לאחר פגישות עם מאות מנכ"לים וסמנכ"לי כספים הפועלים בשוק המקומי בישראל ובשווקי חו"ל, אני יכול לומר בלי צל של ספק שהשוק המקומי היה צמא מאד לשינוי. הלקוחות בישראל פשוט חיכו לשחקן חדש, בינלאומי. הבאנו תחרות לשוק וללא ספק עשינו מהפכה בשוק ביטוחי האשראי בישראל. כך למשל, השכלנו לקלוט לקוחות שנחשבו בעלי מחזורים קטנים יחסית, ואנו גם פועלים בסקטורים שנתפשו כבעלי סיכון גבוה. יכולת ניהול הסיכון ב-Coface והניסיון הבינלאומי רב השנים שלנו מאפשר לנו לכסות מגוון לקוחות".

מנדולה מדגיש את המחויבות של Coface לשוק הישראלי, "אנחנו כאן כדי להישאר", הוא מצהיר. "אנו רואים שהלקוחות בישראל מעריכים את השירות ואת המוטיבציה שלנו. הם יודעים שכחברה בינלאומית מובילה הפועלת ישירות בישראל, יש לנו הרבה יותר גמישות כמו גם את היכולת להציע להם תנאים טובים ויחודיים. Coface היא ארגון עתיר ניסיון".

"השוק הישראלי הוא מדהים", אומר מנדולה, "אנו רואים את הגידול המהיר בשנה הראשונה לפעילותנו כאן ומצפים לעוד שנים רבות כאלו. הנוכחות הזו שלנו בישראל חשובה ללקוחות שלנו וגם לנו כקבוצה בינלאומית. Coface נחשבת לאחד ממבטחי האשראי המובילים בעולם ולכן אנו מחוייבים להמשיך לפתח באופן מתמיד את הפעילות ואת המוצרים שלנו בישראל. אנו כאן להישאר נקודה. ומתברר כי זה חשוב ללקוחות שלנו באותה מידה".

- מה היתרונות שאתם מעניקים לבעלי העסקים בישראל?

"קודם כל, אנחנו באים עם ניסיון עשיר מאוד של עשרות שנות פעילות בכל רחבי העולם שבזכותו אנחנו יודעים לנהל סיכונים בצורה מקצועית ביותר. אנו מציעים ביטוח אשראי מקיף גם בסחר מקומי וגם בייצוא. אנו מציעים שורה של תנאים מיוחדים, החל מכיסוי ביטוחי גבוה יותר דרך אפשרות לשיעורי פרמיה טובים ולחיסכון בפרמיה באמצעות כיסוי המחזור ללא מע"מ ועד למערכת מידע חובקת עולם על לקוחות קיימים ופוטנציאליים. מעבר לתנאים המסחריים, אנו שמים דגש מרכזי על השירות והנוחות ומציעים למבוטחינו ממשק און-ליין ייחודי ומאד ידידותי לניהול האשראי שנקרא CofaNet".

מנדולה מגלה כי הצוות המקומי של Coface, שמורכב מאנשים עתירי ניסיון בתחום, מקבל מהלקוחות בישראל פידבקים מצוינים. "מעבר לביקושים ההולכים וגדלים לשירותי ומוצרי החברה, אנו רואים לקוחות שהתחילו איתנו בקטן ובמהלך השנה הגדילו משמעותית את נפח הפעילות עימנו. זו הצבעת האמון הטובה ביותר שאנחנו יכולים לקבל".

- ומה אתם מציעים ללקוחות בתעשיות השונות?

"באופן כללי, Coface מציעה למבוטחים את שלושת רכיבי הליבה המשמעותיים של ניהול אשראי: מידע, הגנה וגבייה. אנו תומכים במחזור העסקים של המבוטח באמצעות אספקת מידע על הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלו, מגינים על המכירות באשראי שהוא מעניק ללקוחותיו ולבסוף דואגים לגביית החוב אם החשבוניות לא שולמו. באופן ספציפי, לחברי איגוד התעשייה הקיבוצית ולחברי התאחדות התעשיינים אנו מציעים כיסוי ביטוחי גבוה ותנאים מיוחדים, בכללם הנחה בפרמיה והטבות רבות נוספות".

 

 

 

 

 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988