תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

כללי זהב שכל מעסיק חייב להכיר ויסייעו לו לשמור על יציבות העסק

שמירה על תנאי העסקה והזכויות הסוציאליות של העובדים שלכם יסייעו לא רק במקרה של תביעה, אלא גם ביצירת יציבות ונאמנות תעסוקתית

מוטי עזרן/יח"צ
מוטי עזרן/יח"צ

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

פגיעה בתנאי העסקה של העובדים מזיקה לעסק
להעסיק עובדים זו עבודה במשרה מלאה. על הצדדים חלים חוקים, תקנות, הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה ועוד, אשר מתעדכנים בתדירות גבוהה ולא תמיד פשוט לעקוב אחר כל השינויים. אך כפי שכולם יודעים, אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש ומעסיקים רבים מוצאים את עצמם בקרבות משפטיים שעלולים להיגרר זמן רב.

 

למדו את החובות המוטלים עליכם ושמרו על זכויות העובדים
למדו את החובות המוטלות עליכם וקיימו אותם כדי להיות מוגנים מאותן תביעות, קנסות ועיצומים כספיים רבים. העסקתם עובד חדש? מסרו לו טופס הודעה על תנאי העסקתו תוך 30 יום. נהלו רישום נוכחות מלא כי חובת ההוכחה היא עליכם. שלמו תמיד בזמן והקפידו על תלוש שכר מפורט שכולל את כל הניכויים והזכויות. כולל ימי חופש והפרשות לפנסיה. עובד שלא בוטח במועד הופך אותך לחברת ביטוח בעל כורחך. תעדו ושמרו כל מסמך- וזכרו! מה שלא מתועד כאילו לא התקיים. החלטתם לסיים את ההעסקה? קיימו שימוע, תעדו אותו ורק לאחר מכן תחליטו אם לפטר את העובד. להליך משמעות חוקית וכספית ממדרגה ראשונה.

ניהול נכון של תנאי ההעסקה מספקת לעסק יציבות ושקט תעשייתי
ניהול נכון של תנאי ההעסקה והזכויות הסוציאליות יסייעו לכם לא רק במקרה של תביעה, אלא גם ביצירת יציבות ונאמנות תעסוקתית. יחס הוגן לעובדים יכול גם לשפר את התפוקה של העסק ולעזור לו לצמוח. זכרו, העובדים הם המשאב היקר ביותר של העסק שלכם ולכן טיפוחם, ועידודם יתרמו לשגשוגו והצלחתו!

לאתר התאחדות המלאכה והתעשיה לחצו כאן >>

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988