טבע צפויה לקבל אישור מרשות ההגבלים האירופית לעסקת אלרגן

טבעהאישור של הרשות יינתן לטבע, לאחר שזו נענתה לדרישה למכור כמה מהמוצרים הגנריים של החברה לאחר הרכישה

12.04.2016, 15:45

ברויטרס מדווחים כי לאחר הסכמתה של טבע למכור חלק מהתרופות שלה ושל אלרגן, רשות ההגבלים האירופית תודיע על אישור עסקת הענק. בחברה ממתינים לאישור בארה"ב.

האישור של הרשות יינתן לטבע, לאחר שזו נענתה לדרישתה למכור כמה מהמוצרים הגנריים של החברה לאחר הרכישה. ה"חבילה" שתימכר כוללת מוצרים של טבע ושל חטיבת הגנריקה באלרגן - חלקם מוצרים שכבר בשוק וחלקם בצנרת הפיתוח. על פי דיווחים שיצאו בעניין זה, שווי נכסי הפארמה שיימכרו יעמוד על מיליארד דולר.

הידיעה על האישור הצפוי פורסמה ברויטרס, כשבטבע וברשות האירופית סירבו להגיב.

עסקת הרכישה נדרשת עדיין לאישור הרגולטורים בארה"ב. רשות ההגבלים האמריקאית כבר פרסמה בעקבות ההודעה על העסקה אזהרה בדבר השלכות הצמצום של שוק הגנריקה על מחירי התרופות. הרשות האמריקאית אף הבהירה כי אינה בטוחה שה"התאמות" שהוצעו, קרי מכירת הנכסים האמורה, יחפו על הפגיעה האפשרית בתחרותיות.

בחודש יולי האחרון הודיעה טבע - חברת הגנריקה הגדולה בעולם - על רכישת חטיבת הגנריקה של אלרגן בעסקת ענק של 40.5 מיליארד דולר. מדובר בעסקה הגדולה ביותר שנעשתה במשק הישראלי. 

בנובמבר האחרון הכריזו החברות פייזר ואלרגן על מיזוג הפארמה הגדול אי פעם , במסגרתו תרכוש פייזר את אלרגן (ללא חטיבת הגנריקה שתעבור לטבע) תמורת 160 מיליארד דולר.

צרו איתנו קשר *5988