תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

איך להמנע מצבירת חובות אבודים?

עסק קטן לא יכול להרשות לעצמו להתמהמה בגביית חובות, בעיקר לא מול ההוצאה לפועל ■ מהי הדרך הנכונה לעשות זאת?

שם רוית גרוס/יח"צ
שם רוית גרוס/יח"צ

*** הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

עסקים קטנים מבזבזים זמן וכסף בגביית חובות והתנהלות מול ההוצל"פ
סיימתם עבודה והגיע זמן התשלום, שלחתם דרישה ללקוח וכל מה שנשאר לכם זה לקוות לטוב. בניגוד לגופים גדולים שיש להם כלים ומשאבים גדולים יותר להתמודד עם מוסר התשלומים הבעייתי בישראל, עבור עסקים קטנים ההליך הופך לבעיה של ממש. הללו אינם יכולים להרשות לעצמם להחזיק מחלקת גבייה, והם מבזבזים זמן יקר ומשאבים רבים במרדף אחרי הכסף, שמסתיים לעתים בפנייה ללשכת ההוצאה לפועל, אשר ההתנהלות מולה דורשת היכרות ומומחיות.

 

הסדרים ייחודים לגביית חובות אפקטיבית
לשכת ההוצאה לפועל היא גוף שמבצע תהליכי גבייה בשני מסלולים עיקריים: רגיל ומקוצר. ההליך המקוצר נכנס לתוקף בשנת 2009 ונועד לזרז הליכי גבייה בתיקים של עד 10,000 שקל. ניתן לפנות למסלול זה כל עוד החייב אינו מוגבל באמצעים וכל עוד אין כנגד החייב צו איחוד תיקים... אמנם המסלול המקוצר יכול לחסוך לבעלי עסקים קטנים זמן יקר, אך יש לו מגבלות שחייבים לתת עליהם את הדעת, כגון שההליך מוגבל לשמונה חודשים ובמסגרתו ניתן לבצע רק עיקולים על כסף ורכוש. לכן חשוב שכל מהלך של גביית חובות יחל מבחינתכם בידיעה ובהיכרות של האפשרויות העומדות בפניכם על יתרונותיהם וחסרונותיהם.

חסכון בזמן ובכסף רב בהתנהלות מול ההוצל"פ
בשורה התחתונה, עסק קטן לא יכול להרשות לעצמו להתמהמה או להתרשל בגביית חובות, אך המרדף אחר הכסף עלול להיות מתסכל ויקר, לפיכך כדאי להכיר ולדעת את הדרכים היעילות והאפקטיביות ביותר לגביית חובות. התאגדות תחת גוף חזק תקל עליכם בהתנהלות מול ההוצאה לפועל. העסק שלכם יחזור להתמקד בעשיית הליבה שלו במטרה להמשיך ולגדול. עד שכולם יתחילו לשלם בזמן, חשוב שאתם תתנהלו חכם.

לאתר התאחדות המלאכה והתעשיה לחצו כאן >>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988