תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

עד כמה מעלה מערך הפטנטים של חברה את ערכה?

למערך הפטנטים יש את היכולת להעלות את שווי השוק של החברה, אך לא כל פטנט רלוונטי לקביעת הערך שלה

כפיר לוצאטו / צילום: יח"צ
כפיר לוצאטו / צילום: יח"צ

*** הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

בחינת מערך הפטנטים של החברה זו משימה לא פשוטה
בעידן בו אנו חיים כמות המידע המופצת היא בלתי נתפסת ויש קשר ישיר בין ערכה של חברה לבין איכות השימוש המסחרי בפטנטים שלה. חוקרים ומפתחי טכנולוגיות חדישות נוהגים לצטט פטנטים המגלמים טכנולוגיות בעלות ערך ויש לכך, כאמור, השפעה ישירה על שווי החברה. העדר ציטוט לפטנטים של חברה מסוימת עלול להעיד על העדר נפח פעילות משמעותית של החברה. מנגד, לא כל פטנט רלוונטי לערכה של החברה ובחינת מערך הפטנטים שלה רק בעיניים כמותיות לא בהכרח יביא לתוצאה נכונה.

 

לבחון את האיכות והרלוונטיות של הפטנט ביחס לפעילות החברה
מחקרים שנעשו כבר לפני שנים רבות הוכיחו שפטנטים משמשים כמדד יעיל להערכת שוויה של חברה. אם בעבר הלא רחוק נהוג היה לחשוב שככל שמספר הפטנטים יהיה גדול יותר כך גם יהיה ערך החברה רב יותר, כיום ברור כי חשובה האיכות והרלוונטיות של הפטנט ביחס לפעילות החברה וצרכי השוק. לכן, בבואנו לתכנן הגנה פטנטית לטכנולוגיה שלנו עלינו להשקיע מאמץ ראוי בבניית נכס שיהיה בעל ערך לחברה בשל איכותו, ולא רק מגן באופן צר על עניין כלשהו..

מערך הפטנטים יכול לשמור ולהעלות את שווי השוק של החברה
בשורה התחתונה, למערך הפטנטים יש חשיבות בקביעת ערך החברה ויכולת להעלות את שווי השוק שלה. מערך זה צופה את יכולת ההתקדמות הטכנולוגית של החברה ומבטא את הייחודיות שלה. בטווח המיידי, זהו כלי לתחרות ולבידול בשוק הרלוונטי. הבנת חשיבותו של הקניין הרוחני והתנהלות נכונה עימו, היא אפיק נוסף ומתוחכם להעלאת שווי החברה תוך שמירה על זכויותיה בשוק תחרותי במיוחד.

למידע נוסף לחצו כאן >>

צרו איתנו קשר *5988