תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

הלקוחות מחכים והסחורה מעוכבת במכס?

סחורה מעוכבת במכס היא הסיוט של כל בעל עסק ■ מהן הדרכים בהן ניתן לייעל את הליך השחרור

רונן כהן / צילום: פוקסי מדיה
רונן כהן / צילום: פוקסי מדיה

*** הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה 

השלכות כלכליות ועסקיות של עיכובים במכס
כל יבואן ויצואן ותיק יודע כי להתנהלות מול המכס יש השלכות כלכליות ועסקיות נרחבות. לכן, חובה לדעת מהי הדרך הנכונה והחוקית לפעול מול רשות זו. למכס, יש למשל, רשות לבדוק בדיקה פיזית את תכולת המשלוחים שלכם, אך מה עושים כאשר הבדיקות האלה מתרחשות בתדירות גבוהה וגוררות עיכובים בשרשרת האספקה כולה? או לדוגמה, מה קורה במצב בו אתם צריכים להוכיח כי המשלוח שלכם אינו מחויב במכס מאחר והוא הוחזר עקב תקלה?

 

עבודה נכונה מול המכס

התנהלות מול המכס היא מומחיות בפני עצמה ולכן חשוב להכיר היטב את החוקים ולשמור על תיעוד מסודר של משלוחים, עד לפרטים הכי קטנים. אז אם בכל זאת מתעוררות הבעיות שציינתי קודם? לא רבים יודעים כי ניתן להגיע להסדר עם המכס בנוגע לתכיפות בדיקת התכולות היכול לכלול גם הגעה של פקידי המכס לביקורת במפעל. אפשרות אחרת היא לקבל אישור של "יצואן מוסמך", המאפשר למשלוחים שחזרו לזכות בהיתר באמצעותו ניתן לשחרר אותם בלי בעיה וללא תשלום מכס.

נותנים למומחים לטפל במשלוחים שלכם- ומונעים עיכובים מיותרים

הסדרים מול המכס מיועדים בעיקר ליצואנים וליבואנים גדולים, והתנהלות נכונה אל מול המכס תחסוך לכם זמן וכסף רב. חסכון זה לא מגולם רק בתשלום עצמו למכס, אלא גם מהווה נגזרת של המשאבים וכוח האדם הנדרשים לעבוד סביב שחרור המשלוחים. בשורה התחתונה, עולם המשלוחים הוא מורכב וחשוב להבין אותו לעומק, לכן כדאי למצוא מומחה שיהיה מעין שותף לדרך, יכיר את אופי המשלוחים שלכם ויאפשר לכם את השקט לעסוק בתחומי הליבה שלכם ולא לבזבז זמן ואנרגיות על לוגיסטיקה.

להתייעצות עם מומחים לחצו כאן >>

צרו איתנו קשר *5988