הנקראות ביותר

עו"ד קרן זרקו זמיר: החשבוניות פיקטיביות, המאסר אמיתי

ניכוי חשבוניות פיקטיביות-עבירה פלילית חמורה שבצידה מאסר

קרן זרקו / צילום: יחצ
קרן זרקו / צילום: יחצ

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

ניכוי חשבוניות פיקטיביות-עבירה פלילית חמורה שבצידה מאסר
אייל גולן ומשה פרץ - אתם לא לבד, כי כל בעל עסק יכול להיות כוכב בחקירה של רשות המיסים. רובנו חוטאים, בדרך כלל בתום לב, ומגישים בדוח המע"מ גם חשבוניות על מונית שהסיעה אותנו לפאב או על חניה בקניון לפני סרט. אבל אם אנחנו מגישים חשבוניות על עסקאות שבכלל לא היו, או מנפחים את החשבונית של עסקה שכן התרחשה, מדובר בהגשת חשבונית פיקטיבית, וזו כבר עבירת מס מהותית! לא לכולם יש הנחות סלב והדרך לכלא יכולה להיות קצרה.

ככל שתשתפו יותר, פעולה תסתבכו פחות
הסדרי טיעון עשויים להוביל להקלה משמעותית בעונש. אבל ניתן גם להימנע לגמרי מהעמדה לדין פלילי. אם החקירה של רשות המיסים כבר החלה יכול להיות שתוכלו להמיר את ההליך הפלילי בתשלום המכונה כופר. מחיר החופש. אם החקירה עדיין לא החלה, ניתן עד סוף יוני 2016 להגיש בקשה אנונימית לגילוי מרצון, לברר מה היקף החוב ולדווח על העבירה לרשות המיסים מיוזמתכם. אם תתקבל הבקשה לגילוי מרצון, תוכלו לשלם את החוב ללא קנסות ומבלי שייפתח נגדכם תיק.

הבנת מורכבות המקרה עשויה למנוע מאסר
אז אם חשוב לכם לברר מה היקף החוב לפני שתתחייבו לשלמו, כדאי שתגיעו להחלטה ומהר כי הזכות לאנונימיות מסתיימת בסוף יוני 2016. אם אתם כבר בעיצומו של הליך פלילי, והכופר לא אושר, נסו להשיג את עסקת הטיעון הטובה ביותר עבורכם. חשוב להבין כי כל מקרה לגופו והתאמת המסלול למצב בו אתם נמצאים תוכל למנוע מכם ללכת לכלא -העונש הנפוץ ביותר בישראל על עבירה של הגשת חשבוניות פיקטיביות.

להורדת המדריך להתמודדות עם רשויות המס בזמן חירום לחצו כאן >>

לאתר עו"ד זרקו-זמיר, לחצו כאן >>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות