תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

כיצד תדעו אם תוכלו לרשום פטנט על המצאה?

על אילו קריטריונים צריכה לענות על המצאה על מנת להיחשב פטנט ואיך ניתן לבדוק זאת

כפיר לוצאטו / צילום: יח"צ
כפיר לוצאטו / צילום: יח"צ

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

פטנטים או פרסומים קודמים, עלולים למנוע מהממציא לקבל פטנט על המצאתו
אתם עובדים במרץ רב על המצאה טכנולוגית חדשה וברור לכם כי יגיע הזמן בו תרצו לרשום אותה כפטנט. אתם מגישים את הבקשה ומגלים שהיא נדחתה, כיוון שמפתח בסין רשם פטנט לפני כמה חודשים על המצאה דומה. אם כך- כיצד יודעים אם ישנם פטנטים או פרסומים קודמים, שעלולים למנוע מהממציא לקבל פטנט על המצאתו?

 

חיפוש פטנטים מקצועי ומקיף טרם הגשת הבקשה לרישום
עוד לפני הגשת הבקשה, חשוב להבין אם ההמצאה שלכם עומדת בתנאי הסף אותם דורש חוק הפטנטים בישראל, או בכל מדינה אחרת. כדי שתוכל להירשם כפטנט על פי חוק, ההמצאה צריכה לענות על שלושה קריטריונים: חידוש, התקדמות המצאתית ותועלת. כיצד בודקים זאת? בעזרת חיפוש פטנטים מקצועי ומקיף. מדובר בחיפוש מקוון במאגרי מידע ממקורות שונים בעולם כגון משרדים ורשויות לפטנטים, ספרים מדעיים ועיתונים מקצועיים.

חיפוש פטנטים בשלב מוקדם יכול לחסוך כסך וזמן רב
לחיפוש פטנטים מקיף הסוקר את כל מאגרי המידע הרלוונטיים יש מספר יתרונות. ראשית, הוא יסייע לכם לעמוד בתנאי הסף המחמירים של הגשת הבקשה לרישום פטנט. בנוסף, חיפוש ותחקיר כבר בשלביו הראשונים של הרעיון, מעניקים את היכולת לבצע שינוים והתאמות עוד לפני שבזבזתם זמן וכסף רב בפיתוח. לכן, חיפוש פטנטים מקצועי ומקיף ייתן לכם יתרון משמעותי בשוק תחרותי ודינמי.

למידע נוסף לחצו כאן >>

צרו איתנו קשר *5988