תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

כיצד להתמודד עם ניסיונות סחיטה מצד עובדים בעסק?

כיצד ניתן לפעול כאשר העובד הסחטן עלול לסבך אותנו מול רשות המיסים?

קרן זרקו / צילום: יחצ
קרן זרקו / צילום: יחצ

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

ניסיונות סחיטה מצד עובדים עלולים לסבך אותנו מול רשות המסים
לקוח מודאג נכנס אליי למשרד וסיפר לי שעובד ממורמר מנסה לסחוט אותו. לאותו עובד, מתברר, יש מידע על עברות מס והכנסות שלא דווחו - "אבל אני? לא נכנע לסחטנות", אמר לי הלקוח. האמת? אפשר להבין אותו. סחטנות היא דילמה אתית ומשפטית ולא תמיד יש לה תשובה ברורה. עובדים הם לפעמים גם שותפים לסודות הכי כמוסים שלנו, והלשנה שלהם יכולה לסבך אותנו מעל הראש אל מול רשות המסים או בני משפחתנו.

 

נקיטת פעולה תחזיר את העניינים לידיים שלכם
אז מה עושים? חשוב להסתכל על התמונה המלאה ולהבין שלפעמים, אולי כדאי להיכנע לסחטנות של העובד. במידה שבחרתם שלא להיכנע? מצוין! אבל חשוב לא להישאר פסיביים, ולבצע מהלך שיוכל לנטרל את האיום שלו. אם מדובר בעבירות מס, למשל, כדאי לדעת שעד סוף יוני 2016 רשות המסים מאפשרת לכל מי שביצע בעבר עברות מס וטרם נתפס, לבצע הליך אנונימי של גילוי מרצון. במסגרת ההליך, תוכלו לברר את היקף החוב, לדווח מיוזמתכם על העבירות ולהסדיר את החוב ללא קנסות וללא הליך פלילי. והעובד הסחטן? כנראה שייאלץ לחשוב על רעיון יצירתי אחר.

חוות דעת מקצועית תסייע לכם לבחון את העלות מול התועלת
סחטנות היא סיטואציה לא פשוטה, שלפעמים נראית כמו סצנה מתוך סדרת הטלוויזיה "הסופרנוס". אבל אתם לא טוני סופרנו, ובין אם החלטתם להתוודות בפני רשות המסים או להיכנע לעובד הסחטן, חשוב לעשות זאת בצורה שקולה, עניינית ונבונה שמתאימה לכם, לעסק, לשותפים שלכם וכמובן לבני המשפחה. התנהלות נכונה יכולה למנוע חיוביים כספיים ואפילו הליכים פליליים. זכרו! בעולם העסקים, להחלטות אמוציונליות יש השפעות ארוכות טווח - וחשוב לנהוג באיפוק ובתבונה.

להורדת המדריך להתמודדות עם רשויות המס בזמן חירום לחצו כאן >>

לאתר עו"ד זרקו-זמיר, לחצו כאן >>

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988