תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

כיצד נקצר את משך ההלוואה ונקטין את ההחזר החודשי במשכנתא?

המשכנתא תהיה כנראה ההלוואה הגדולה ביותר שניקח במהלך חיינו, לכן לקיחת אחריות על תנאי המשכנתא ועל ההחזרים החודשיים היא מתבקשת

אילן מזרחי /צילום: פוקסי מדיה
אילן מזרחי /צילום: פוקסי מדיה

*** הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

משלמים משכנתא והיתרה לא יורדת
מצוקת הדיור בישראל הובילה אזרחים רבים לחשוב שאם חלום הדירה רחוק, מה הטעם לנסות ולהבין את שוק המשכנתאות? אך לפעמים החלום הופך למציאות, ואנשים ממהרים לרוץ אל הבנק במטרה לקחת משכנתא וחותמים עליה מבלי להבין את כל התנאים. "הגיע אליי לקוחה לייעוץ שלקחה לפני 12 שנים משכנתא של 530 אלף שקל. היא משלמת 3,250 שקל לחודש, כלומר שילמה עד עכשיו כבר 468 אלף שקל אך היא עדיין חייבת לבנק 526 אלף שקל. 12 שנים של תשלומים רק בשביל להתרחק צעד קטן מנקודת ההתחלה", מספר אילן מזרחי, מנכ"ל U-net פרימיום יעוץ משכנתאות.

 

לבחון את תנאי המשכנתא ביסודיות לפני שחותמים
משכנתא זה דבר פשוט, שלמעשה כל אחד יכול לבדוק. היא כוללת 3 נתונים בסיסים: אילו מסלולים לקחתי, באיזו ריבית וכמה אני מחזיר בחודש? בעזרת שלושת הנתונים האלה נקבע אם מדובר במשכנתא טובה או גרועה! אגב, נתונים אלו נמצאים בדוח יתרות לסילוק וניתן להזמין אותו מהבנק ללא עלות עד פעמיים בשנה. האינטרס של הבנק במשכנתא ברור לכולם. לכן חוות דעת וליווי מקצועי ואובייקטיבי תסייע לבחון האם אכן מדובר במשכנתא טובה.

שיפור תנאי המשכנתא וחיסכון בעלויות המצטברות
המשכנתא תהיה כנראה ההלוואה הגדולה ביותר שניקח במהלך חיינו. על כן לקיחת אחריות על תנאי המשכנתא ועל ההחזרים החודשיים תסייע לנו לקצר את מספר השנים של ההלוואה, להקטין את ההחזר החודשי ולחסוך בעלויות המצטברות. אמנם משכנתא היא צעד גדול, אך היא צריכה גם להיות צעד פשוט.

להתייעצות עם מומחה לחץ כאן >>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988