תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

כיצד תעברו בשלום ביקורת מס הכנסה בבית העסק?

עסקים רבים זוכים לביקור של אנשי מס הכנסה ■ התנהלות נכונה מול חוקרי רשות המסים תסייע לכם לעבור את הסיטואציה ללא תקלות מיותרות

קרן זרקו / צילום: יחצ
קרן זרקו / צילום: יחצ

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

כשחשבונית חסרה הופכת לביקורת מס הכנסה מתישה.

אם הפתעות מכניסות אתכם ללחץ, כדאי שתדעו שרשות המיסים הגבירה את המאבק בהון שחור. כמעט כל עסק בישראל יזכה לביקור של מס הכנסה. לפעמים זו ביקורת אקראית, ולעיתים מדובר בביקורת מכוונת: עקב היות העסק חדש, לאחר ביצוע מעקב ממושך אחריו, או בשל מידע מודיעיני שהתקבל לגביו מלקוחות או מתחרים. אנשי רשות המסים יכנסו בדלת, ינסו לגרום לכם להרגיש בנוח, ולנדב להם מידע. אז איך תמנעו מביקורת מס מתישה?

 

התנהלות עניינית אל מול חוקרי המס

בטוח שהייתם מוותרים על התענוג בביקור המדובר, אבל אסור לכם למנוע ממפקחי המס להיכנס אל בית העסק שלכם. להפך: התנהגו בטבעיות ותנו להם הרגשה שהכול בשליטה. ענו קצר ולעניין ואל תנדבו מידע! בקשו לבדוק בצורה יסודית את החומר לפני שאתם עונים. אם נמצאו ליקויים שאינם מהותיים, ולרוב הם יימצאו, אל תתרגשו וזכרו כי תוכלו לתקן אותם בהמשך. הביקור הסתיים? דרשו עותק מהדוח, עברו עליו בנוכחות החוקרים ואם משהו לא נכון רשום בו, התעקשו כי יתוקן בו במקום. אם לא נמצאו ליקויים, דרשו כי העובדה תירשם בדוח במפורש.

העסק ממשיך לתפקד. בקיצור, הביקורת עברה בשלום

ברור לכולם כי המטרה היא לעבור את ביקורת המס בשלום. אבל לפעמים, תחת לחץ אנחנו עלולים להצטייר כחשודים או כלא מקצועיים. אם תזכרו כיצד לנהוג כשאנשי הרשות נמצאים בבית העסק - לא תתבלבלו, לא תשלפו מהמותן ולא תשאלו שאלות מיותרות, אין סיבה שהעסק לא יחזור לתפקוד כרגיל, ברגע שהם יעזבו. נכון, אין לנו דרך לשלוט על הגעת המבקרים, אך התנהגותנו בהחלט יכולה להשפיע על התרשמותם ועל תוצאות הביקורת.

להורדת המדריך להתמודדות עם רשויות המס בזמן חירום לחצו כאן >>

לאתר עו"ד זרקו-זמיר, לחצו כאן >>

 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988