לכתבה הקודמתביה"ח הדסה, דוח מצב: היכן עומדת תוכנית ההתייעלות? לכתבה הבאה"ניהול סיכונים נכון מאפשר חוסן ארגוני"

מנכ"ל קבוצת ISS ישראל: ענף השירותים עובר טרנספורמציה

אבי הוכמן, מנכ"ל קבוצת ניהול השירותים הגדולה בישראל: "קיים תהליך מעבר של חברות גדולות בעולם מרכישת שירותי Single Service לרכישת ניהול מכלול שירותים"

29/05/2016, 15:59
אבי הוכמן / צילום: יח"צ
אבי הוכמן / צילום: יח"צ

"לפני כשנה מוניתי לתפקיד מנכ"ל קבוצת ISS ישראל", מספר אבי הוכמן, "מאז כניסתי לתפקיד, ובהיותי מנהל הקבוצה הגדולה ביותר בענף ניהול השירותים בארץ, אני פועל רבות על מנת לשפר את תנאי ההעסקה של העובדים בענף ולתקן מחדלי עבר. אני רואה בכך שליחות של ממש, ומייחס חשיבות עליונה להון האנושי, כמו גם לשמירה ולטיפוח עובדי", מדגיש הוכמן את אחד הערכים המנחים אותו בתפקידו.

בנוגע לטיפול בלקוחות, מסביר הוכמן כי הצורך של החברות השונות בהתייעלות נענה על ידי ISS. לדבריו, במצב הכלכלי הנוכחי ברחבי העולם, המחייב "הידוק חגורה", ובסביבה ארגונית ועסקית המדברת ללא הרף במושגי התייעלות ו"הרזיה", חברות הולכות ומבינות, כי במקום לפצל את הכוחות לספקים שונים, עליהן לבחור בגורם אחד בלבד, ב"גג", המעניק להן מכלול של שירותים באיכות הגבוהה ביותר, מה שמכונה Integrated Facility Services - IFS, או "ניהול מכלול שירותים" בעגה המקצועית.

לכן, בשנים האחרונות הפך ענף השירותים במיקור חוץ למתוחכם, מהוקצע ומתקדם מאי-פעם, וכמובן שבחברות המובילות בתחום נצבר ידע רב באמצעותו מוענק לארגונים הגדולים והבינוניים השירות המיטבי. התפיסה הנוכחית של ניהול עסקי נשענת על תובנת המנהל כי עליו להתרכז ולהתמקד אך ורק במה שהעסק שלו יודע ואמור לעשות. מתוך צורך זה הואצה צמיחתן של חברות מתן השירותים, אשר מאפשרות לחברות העסקיות להתמקד בתחומי הליבה שלהן ולא בשירותים הנלווים לכך.

"חטיבת האחזקה וה-IFS שלנו למעשה 'תופרת חליפת שירותים' לכל לקוח שונה ומתאימה עצמה לצרכים המשתנים שלו", אומר הוכמן. "באמצעות שיטת ה- IFS אנו יוצרים סינרגיה שמובילה להתייעלות, חסכון באנרגיה, שמירה על איכות הסביבה והוזלת עלויות, תוך בקרה מרוכזת של הפעילות באתרי הלקוחות. עסק הבוחר בשיטה זו משלב תחת ספק אחד את תחומי האחזקה, ההסעדה, הניקיון והגינון, ולמעשה כל צורך נוסף הנובע מהפעילות השוטפת של הארגון".

ללמוד מהחברות הגדולות בעולם

"ניתן לראות כי קיים תהליך של מעבר של תאגידים וחברות גדולות בעולם לרכישת שירותי IFS", ממשיך הוכמן. "נתח ה-IFS מכלל השירותים של ISS בעולם גדל באופן מהיר; כיום מדובר בכ-31% במערב אירופה, 34% באזור הפסיפיק, 36% בארה"ב וקנדה ו-23% בסקנדינביה. חברת התרופות הגדולה Novartis, חברת השירותים הפיננסיים הבינלאומית Barclays bank ו- City bank הן רק שלוש דוגמאות לגופים שעובדים בשיטה (שתי האחרונות מתנהלות כך גם בישראל - ד.ט.צ.), ויש כמובן נוספות. בארץ, לא מעט גופים כבר אימצו את השיטה; ביניהן יוניליוור ו-HP ישראל, שאנו ב-ISS ישראל מנהלים עבורם את כל ההיבטים הלוגיסטיים לרבות שירותי ההסעדה, ניקיון, אחזקה וגינון, הכל תחת עיניו הפקוחות של מנהל אתר מטעמנו הנמצא באופן קבוע אצל הלקוח".

קבוצת ISS ישראל, מתאגיד ISS העולמי, היא חברה גלובלית העוסקת בניהול מכלול השירותים. ISS היא החברה הבינלאומית הגדולה ביותר בישראל כיום בענף השירותים במיקור חוץ ומעסיקה כ-9,000 עובדים, בעלת מחזור מכירות של כ-1.1 מיליארד שקל. הקבוצה בישראל מורכבת מ-4 חטיבות: חטיבת הניקיון, חטיבת חטיבת ההסעדה, חטיבת קייטרינג תעופתי וחטיבת ה-IFS.

 

לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

כתבות נוספות

אז יש בצורת או אין: איך מנהלים את משק המים בישראל? אז יש בצורת או אין: איך מנהלים את משק המים בישראל? בכנס השנתי של פורום CFO באילת סקר CFO מקורות יוחאי שוחט את מדיניות ניהול משק המים בישראל: התפיסה החברתית לפיה המים של כולנו והתפיסה הכלכלית של מחיר ממוצע ארצי דומה לכלל האזרחים עו"ד מיכל קורן 11/07/2018
"התרומה האמיתית של CFO היא ביכולתו להשפיע על עתיד החברה" "התרומה האמיתית של CFO היא ביכולתו להשפיע על עתיד החברה" בראיון לרגל קבלת אות ההוקרה של פורום CFO, מתאר דניאל ארדרייך CFO סודהסטרים, את העליות והמורדות בהובלת החברה ועד המכירה לפפסיקו עו"ד מיכל קורן 08/01/2019
ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל בכנס השנתי של פורום CFO באילת, תארו לפרטים אלעד שלף, משנה למנכ"ל ומנהל אגף עסקים, מנורה מבטחים ביטוח ואמיר דורון CFO דניה סיבוס את יישום תוכנית המגירה, שהוכנה ליום אסון - שאכן שהתרחש כנרת בן אשר 02/09/2018