קולפלנט קיבלה מענק בגובה 5.6 מיליון שקל מהמדען הראשי

קולפלנטהחברה קיבלה את אישור המדען הראשי לתוכנית מו"פ בהיקף 12 מיליון שקל ■ בין המוצרים שאושר מימון לפיתוחם: דיו ביולוגי מבוסס קולגן להדפסה תלת-ממדית של איברים ורקמות

30.05.2016, 11:16

קולפלנט, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים רפואיים מבוססי קולגן אנושי טהור מסוג 1 המיוצר ומופק מצמחי טבק, הודיעה כי קיבלה את אישור המדען הראשי של משרד הכלכלה בישראל, למימון תוכנית פיתוח בהיקף כולל של 12 מיליון שקל. חלק מהסכום - כ-5.6 מיליון שקל - ניתן כמענק המדען הראשי לשנת 2016. הסכום גבוה מהמענק שאושר בשנה שעברה ושהסתכם בכ-4.7 מיליון שקל. עיקר המענק מתבסס על שיעורי השתתפות של 50% בהוצאות, וחלקו הקטן על שיעורים של 30% השתתפות בהוצאות המו"פ.

תוכניות הפיתוח בגינן אושר המימון כוללות מוצרים רפואיים מבוססי קולגן אנושי המבוסס על הטכנולוגיה של קולפלנט ואשר מיוצר בצמחי טבק. בין היתר, חושפת קולפלנט כי המדען אישר תמיכה בפיתוח הפורמולציות מבוססות הקולגן ותאים המשמשות כדיו ביולוגי להדפסה תלת-ממדית של איברים ורקמות.

גידול טבק מהונדס גנטית בחממה / קרדיט: יח"צ

פיתוח נוסף שבאמתחתה של קולפלנט ושזוכה כעת למימון המדען, הינו מוצר לטיפול בקרעים בגידים ורצועות, כגון קרע ברצועה צולבת בברך. בנוסף, תוכניות הפיתוח מאושרות המדען כוללות גם תמיכה בסיום הליך הפיתוח של המוצר לריפוי דלקות בגידים ומוצרים נוספים.

יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט, מסר במקביל לפרסום ההודעה כי "אנו שמחים על אישור המדען הראשי למימון תוכניות הפיתוח של קולפלנט. תמיכת משרד המדען היא עקבית ולאורך שנים, ומהווה הבעת אמון בפוטנציאל המסחרי של מוצרי החברה.

"אנו פועלים בימים אלו לתחילת מכירות המוצר לריפוי פצעים באירופה, ומקיימים מגעים עם גופים פוטנציאליים להפצת המוצר בטיפול בדלקות בגידים באירופה, על בסיס הערכה כי אישור לשיווקו יינתן בחודשים הקרובים. קולפלנט גם פועלת להרחבת סל המוצרים שלה - דרך פיתוח מוצרים חדשניים אשר פונים לשווקים משמעותיים ויתרמו ליצירת ערך לחברה", סיכם טל.

 

צרו איתנו קשר *5988