Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתהחומרים והחידושים שמשנים את פני המטבח לכתבה הבאההטכנולוגיה שמצליחה להפוך בפשטות בית רגיל ל"בית חכם"

כיצד מוזיקה מעניקה השראה בעיצוב הבית?

כלי נגינה, צלילים ושירים, משמשים חומר יצירתי בידי מעצבים, המשכילים לשלב אותם בעבודה ■ התוצאה מחוייכת, מוסיפה סטייל לחלל ומשקפת אישיות בעלי הבית
מערכת ג'י גרופ - 05.06.2016, 12:20

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
מלון
מלון NHOW בעיצוב כארים ראשיד- נגב פרקטים/ צילום יח"צ

*** הכתבה מטעם G-Group

מוזיקה היא ללא ספק דרך עוצמתית כדי לתקשר ולחבר בין אנשים. היא בעלת קסם שאי אפשר להתעלם ממנו ומשחקת תפקיד מאוד משמעותי בכל מגזרי החברה: מעסקים ובידור, לחינוך ודת. לפיכך, אין זה מפתיע שאמנים רבים, ביניהם אדריכלים ומעצבים, שואבים ממנה השראה ומכניסים אותה אל תוך ביתם גם בעיצוב הבית.

בתחום עיצוב פנים, מוזיקאים, מעצבים ובעלי בית שפשוט אוהבים מוזיקה, יוצרים את חללי בתיהם באופן המשקף את התשוקה שלהם. אחת הדוגמאות המובהקות לכך הוא מלון Nhow - מלון המוזיקה הראשון בגרמניה ובאירופה בכלל שעוצב ע"י מעצב העל כארים ראשיד. עיצוב המלון על זמני, צבעוני ומיוחד. הוא כולל ריצוף למינציה בצורת גלי קול וקירות מעוצבים בתווי נגינה ובסגנון מוזיקלי, המעניקים תחושה של חיות אמיתית כיאה למלון בו המבקרים הם שוחרי מוזיקה ואמנות.

אקוסטיקה מעוצבת- חלילית רשת כלי נגינה/ צילום יח"צ
אקוסטיקה מעוצבת- חלילית רשת כלי נגינה/ צילום יח"צ

כלי נגינה יכולים להיות גם יצירות אמנות. מה שנהדר הוא, שהשימוש בהם לא נגמר במוזיקה. הם משמשים כקישוטים נפלאים למרחבי מגורים, גלריות, שטחי מסחר וכו'. כאלמנטים בעיצוב פנים הם נפוצים למדי. לעתים קרובות, אנו רואים שימוש בכל נגינה כהשראה לפריטים ברחבי הבית מכיוון שהם מוסיפים אופי למרחב ואומרים משהו על אישיות הבעלים.

"עיצוב הבית צריך לשקף את האישיות הייחודית שלך, את התחביבים והתשוקות שלך. לדוגמה, אם את/ה אוהב מוזיקה (לשיר, לנגן או פשוט להקשיב) יש דרכים רבות לשלב באלגנטיות את התשוקה הזאת בעיצוב הבית", מסבירה שרון פנסון ,מנהלת שיווק של מותג הברזים GROHE. "כבר בעיצוב הספא הביתי והפרטי שלנו, אנו בוחרים במקלחונים ובמערכות ספא בעלי פונקציות רבות המעניקות חוויה חושית ייחודית". כיום, ניתן לראות כי מערכות הספא הביתיות כוללות לחצנים דיגיטלים, המשלבים תאורה במגוון צבעים, ומוזיקה מרגיעה. הטכנולוגיה פורצת אל תוך חדרי הרחצה ומגיעה גם בעיצובים מינימליסטיים המשתלבים על ברזים קיימים כמו רמקולים חסינים למים עם איכות סאונד המאפשרת ההאזנה וריקוד בזמן המקלחת".

כלי נגינה הם הכוכבים

"מוזיקה היא נשמה וצריך להתאים אותה לחללי הבית." מסביר קובי פיש, מנהל שיווק של רשת כלי הנגינה והסאונד "חלילית" . חובבי המוזיקה חושבים על אלמנטים אקוסטיים כחלק אינטגרלי ודומיננטי מעיצוב הבית. כיום, מוצעים אריחים אקוסטיים בעיצוב והם בעלי תהודה מצוינת, משפרים את אקוסטיקת הצלילים בחלל הרצוי תוך שילוב עיצוב אטרקטיבי ומודרני".

מערכת ספא ביתית דיגיטלית של גרואה/ צילום: יח"צ
מערכת ספא ביתית דיגיטלית של גרואה/ צילום: יח"צזאת ועוד, יש המון דרכים להפוך כלי נגינה לכוכבים בחדר. ההשפעה שיש להם על העיצוב היא חזקה. השימוש בהם מושך תשומת לב רבה. רהיטים כמו מנורות, מדפים, מתלים, שולחנות ועוד בצורת כלי נגינה מוסיפים אישיות וסטייל לעיצוב הבית.

בשורה התחתונה, הרצון של המעצבים לענות על צרכיהם המשתנים של הלקוחות, גורם להם להתפרע ולהוסיף נקודת מבט מחויכת ואופטימית בדמות עיצובים ייחודיים, בשילוב חומרים שונים. הרעיון כאן הוא ליצור אווירה נעימה, קלילה וכיפית תוך שילוב של חומרים שונים כמו עץ, מתכת וזכוכית. עיצובים כאלה מכניסים לחיינו מימד משחרר הגורם לחיוך תמידי.

 

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ