Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתכיצד משלבים בין מבנה אדריכלי קיים לעיצוב פנים חדש? לכתבה הבאהדווקא דירה קטנה יכולה להיות הזדמנות גדולה מבחינה עיצובית

לקראת חילופי העונות: 9 טיפים להכנת הגינה לקיץ

בעת המעבר מאביב לקיץ, חשוב לבצע כמה וכמה פעולות על מנת להכין את הגינה בצורה מיטבית ■ כיצד לעשות זאת נכון
מערכת מגזין הנדל"ן - 07.06.2016, 17:11

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
טיפים
טיפים למעבר בין האביב לקיץ גנים פלוס / צילום: אורי אהרון גינון ואדריכלות נוסף

*** הכתבה בשיתוף G-group

בתקופות מעבר בין עונות, במיוחד בין האביב לקיץ, חשוב לבצע מספר הליכים על מנת להכין את הגינה שלכם לאקלים החדש. אורי אהרון, המתמחה בעיצוב גינות ואדריכלות נוף, בעל חברת אדריכלות נוף מובילה, ממליץ על נקיטת 10 צעדים פשוטים אך חשובים - על מנת להכין את הגינה בצורה המיטבית לקראת לעונה:

טיפול בענפים יבשים: יש לעבור על ענפים יבשים בגן, בעצים, בשיחים ובוורדים. חשוב להכניס אור ושמש לגן על ידי גיזום נכון באזורים חשוכים יות. השמש דרושה בעיקר לשיחים ופרחים השתולים מתחת או בקרבת עצים ושיחים.

עיצוב שיחים: כדאי לעצב שיחים קיימים על מנת לעזור להם לנצל את הכושר שלהם להתחדש בקיץ. חשוב לסדר את הגן כמו שתוכנן במקור ע"י מעצב הנוף; לתת לכל שיח את המקום שלו ואת הקווים שלו. יש לחזור על הפעולה הזו במהלך האביב והקיץ לפחות פעם בחודשיים.

בדיקת פוריות קרקע: כדאי לבדוק את העצים ולהשלים את מה שהוחסר מהם בחורף בשל שטיפת הקרקע ע"י הגשמים - להוסיף להם דשנים ומיקרו אלמנטים לפי הצורך. בנוסף, קיימת האפשרות לפתוח ערוגה קטנה לכל עץ בנפרד ולהחדיר קומפוסט איכותי ע"י קילשון סביב העץ. בגינות מעוצבות, השתולות בצפיפות, אפשר להוציא בני שיח ששתולים בקרבת העץ ולשתול שנית (בעת הצורך כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בנושא).

טיפים למעבר בין האביב לקיץ גנים פלוס / צילום: אורי אהרון גינון ואדריכלות נוסף
טיפים למעבר בין האביב לקיץ גנים פלוס / צילום: אורי אהרון גינון ואדריכלות נוסף

גיזום עצים: לקראת המעבר לקיץ, יש לגזום גיזומי עיצוב והסחה לעצים נשירים ולא נשירים. לדוגמה, לגסטרמיה הודית הוא עץ נשיר הפורח בקיץ, לכן יש לגזום במרכז העץ לפתיחה של שמש וגם בקצוות ענפים עד לנקודות פיצול. בעצי הדרים יש לבצע גיזומים של ענפים יבשים באופן יסודי (היות והם נושאי מחלות) ופתיחה לשמש במרכז העץ.

שתילת פרחי עונה: יש לבצע קניה ושתילה של פרחי עונה, המעניקים את הצבע לגן. כל זאת, כמובן, לאחר ניקוש עשבייה והכנה יסודית של הקרקע עם קומפוסט משובח. כדאי להפוך את הקרקע לעומק של 30 ס"מ לפחות, ומומלץ להוסיף כופתיות דשן על מנת לקבל אפקט צימוח מהיר ובריא יותר.

עקירת עשבים שוטים: אין לרסס נביטות צעירות של עשבייה, זאת על מנת לתת ביטוי לפרחים של הטבע. מומלץ לעקור ביד עשבים שוטים - הסבלנות משתלמת. במהלך העקירה, יש להשתדל לעקור עשבייה מהשורש ככול שניתן. והכי חשוב: לא לתת לעשבים להגיע לפריחה, כיוון שאז ישנו פיזור זרעים מאסיבי בגינה.

כיוון ההשקייה: יש להחליף בטרייה במחשבי dc. מומלץ לכוון את ההשקיה במחשב בהתאם לחילופי העונות.

התאמת ברז אוטומטי: חשוב להתאים ברז אוטומטי חדש לחלק מהערוגות (עצים מקבלים מים יותר משיחים ויותר מפרחי עונה), כדאי לעבוד מול איש מקצוע בנושא. כמו כן, מומלץ להוסיף דשן במיכל הדשן. במדשנות אוטומטיות עדיף להשתמש בראש המערכת בדשנים מסיסים אורגניים, כגון kf 30.

מעקב, בקרה וגישה: רצוי לרשום במחברת את כל הנעשה בגן לאורך עונות השנה לצרכי מעקב. חשוב גם שהמגע והתחושה בעבודה יהיו בעיקר מתוך חיוך ואהבה לסביבה ולצומח.

אהרון מסכם ואומר כי "נכון וצריך לתכנן גן בהתאם ליכולות הלקוח לתחזק אותו. בשלב התכנון, כדאי להסתכל לטווח הרחוק של 10 ו-20 שנה קדימה על מנת לבנות גן עם התוכנית הנכונה ביותר".

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ