Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתצפו: פיתוח ישראלי שיחסוך לכם לא מעט כאב לב וכאב בכיס לכתבה הבאההחומרים והחידושים שמשנים את פני המטבח

טרנדים במיזוג אוויר לבית

משליטה באמצעות האינטרנט, דרך שימוש כפול לחימום דוד המים ועד להתייעלות אנרגטית ■ עולם המזגנים מתחדש ומשתדרג ללא הרף
קורן דור - 18.08.2016, 13:38

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
התייעלות
התייעלות אנרגטית/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב


הכתבה בשיתוף תדיראן

תחום המזגנים לא קופא לרגע. מדובר בשוק המתחדש ללא הרף במערכות מיזוג אוויר עכשוויות המותאמות לסגנון החיים המודרני ולמגמות הבולטות בעיצוב סביבת המגורים. זאת מתוך מטרה לייצר חוויית שימוש מתקדמת, אפקטיבית ונעימה המתחשבת גם בשמירה על הסביבה ובצריכת החשמל.

החדשנות הטכנולוגית היא חלק בלתי נפרד מפיתוחים שונים במיזוג.

חברת תדיראן, המובילה בתחום מיזוג האוויר, לוקחת צעד קדימה ושמה דגש על נושאים חשובים כמו התייעלות אנרגטית, שליטה אלחוטית מרחוק, מערכות מיזוג מודולאריות ומטמיעה אותם במוצרים השונים. כל זאת על מנת לייצר פתרונות בשטח. להלן מספר טרנדים מובילים במיזוג אוויר לבית:

שליטה במזגן מרחוק מסמארטפון או טאבלט ב-WIFI - החיבור הטכנולוגי

הסיטואציה הבאה בוודאי מוכרת לכם: יצאתם מהבית ואינכם זוכרים אם כיביתם את המזגן? או מעוניינים לחזור לבית קריר ונעים? אחד מהפיתוחים היצירתיים של תדיראן מאפשר לכם לשלוט במזגן מרחוק באמצעות אפליקציה ייחודית הפועלת מהסמארטפון. הפיתוח פעיל כרגע במזגנים עיליים ובדגמי המיני של החברה מתוצרת הארץ.

מדובר, למעשה, במערכות מיזוג בעלות מתאם ייעודי לשליטה מרחוק המותקן בתוך יחידת המזגן, שמקבל פקודות ממרכז שליטה על גבי רשת האינטרנט ומאפשר כך ביצוע של פעולות "בענן" באמצעות ממשק ידידותי. בין הפעולות שניתן לעשות באמצעותו: כיבוי והפעלת המזגן, כיוון טמפרטורה, עוצמת אוורור, הגדרת טיימר ועוד. והכל, כאמור, באמצעות חיבור לרשת האינטרנט בכל זמן מכל מקום בעולם ואפילו חיבור למרכז השירות של תדיראן ופונקציות נוספות בקרוב.

 

טכנולוגיית סמארטפון/  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
טכנולוגיית סמארטפון/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מולטי - טכנולוגיה מתקדמת בהתאמה אישית

התאמה אישית היא שם המשחק וגם הרעיון שעומד מאחורי מערכות מיזוג multi. זוהי מערכת מיזוג אינוורטר מתקדמת המאפשרת לחבר יחידה חיצונית אחת לעד תשע יחידות פנים בצירופים שונים (מזגנים עיליים ומיני מרכזי) ולמעשה לפצל את המיזוג לפי החללים השונים - בדרך זו ניתן לשלוט באופן עצמאי על כל יחידה פנימית ולמזג כל חדר ללא תלות במרחב הכולל או בחדר אחר. לא רק השימוש האינדיווידואלי של כל משתמש הוא שמהווה יתרון במערכת המולטי, אלא גם החיסכון המשמעותי בחשמל, כשכל יחידה עומדת בפני עצמה ומבטיחה מיזוג נפרד בכל חדר. בנוסף דבר זה גם חוסך מקום וגם שומר על חזית המבנה כי במקום מעבה (יחידה חיצונית) לכל מזגן יש רק מעבה אחד במסתור הכביסה... התוצאה היא שאם הנכם מעוניינים לקרר חדר אחד או חלק מסוים בבית, תוכלו לשלוט על כך באמצעות הבקרה של המזגן והמזגן בעצמו יידע לווסת את פעולה המדחס בהתאם לצורך וכך לחסוך בחשמל.

המזגן שמחמם לכם את הדוד

אם חשבתם שמזגנים נועדו רק לחמם או לקרר את החלל, הרי שאחת מהטכנולוגיות פורצות הדרך במזגנים פרי פיתוחה של תדיראן, משתמשת במזגן לצורך נוסף ומנצלת את אנרגיית החום של המזגן לטובת חימום המים בבית בכל ימות השנה: מזגן אקווה אייר אינוונטר (AQUA AIR) של תדיראן מאפשר גם חימום מים לצריכה ועל ידי כך מייצר חיסכון אנרגטי משמעותי.

המזגן כולל מערכת היברידית חכמה, המנצלת את האנרגיה הנפלטת מהמזגן לחימום דוד המים, כשחימום המים מתבצע באמצעות חיבור היחידה החיצונית של המזגן אל דוד המים. למעשה, הצרכנים נהנים מהמזגן כפליים: בעוד המזגן מקרר את הבית בקיץ, מי הדוד מתחממים ללא עלות נוספת של צריכת חשמל מתאים במיוחד בבתים בהם לא ניתן להתקין קולטי שמש. יצויין, כי בחורף פעולת חימום המים יעילה ביותר - עד פי ארבע לעומת פעולת גוף חימום.

עולם המזגנים בסימן התייעלות אנרגטית

יעילות אנרגטית גבוהה מאפיינת את מזגני האינוורטר - בעלי מדחס אינוורטר ששונה ממדחס רגיל בכך שהוא עובד במהירות רציפה משתנה (בניגוד למדחס רגיל בעל מהירות קבועה) ומסוגל לשנות את פעולתו לפי הצורך. הוא אף יודע לקבוע את התפוקה הדרושה בחדר ולשמור על טמפרטורה רצויה באופן רציף לפי עומס החום המשתנה. התוצאה היא גם חיסכון בחשמל, גם יעילות אנרגטית ובנוסף גם פעולה שקטה מאוד. משפחת מזגני מיני מרכזי אינוורטר של תדיראן מתוצרת עפולה, העושה שימוש במדחס זה מעצימה את האפקט בכך שהיא משלבת גם מערכת בקרת אקלים אישית בכל חדר, המאפשרת לווסת טמפרטורה שונה בכל חדר, בניגוד למזגני מיני מרכזיים אחרים שממזגים את כל החדרים בצורה אחידה ואינם חסכוניים בחשמל.

לאתר תדיראן

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ