Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתחוויית דיור משודרגת: הבית החכם כבר כאן לכתבה הבאהצפו: פיתוח ישראלי שיחסוך לכם לא מעט כאב לב וכאב בכיס

הקונטקסט קובע: 4 דוגמאות לדיאלוג בין המרחב לתכנון המבנה

לפי האדריכל פיצו קדם: תכנון ועיצוב המבנה חייב להביא בחשבון את הסביבה על כל מאפייניה ■ בין אם מדובר בשכונת נווה צדק או במרכז העסקים של מנהטן, כיצד משתלבים פרוייקטים בתכנונו בלוקיישן בו הם נטועים
קורן דור - 20.07.2016, 15:57

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
אחד
אחד העם 13 ת"א-צוות פיצו קדם, אירנה גולדברג, נועה גרומן בשיתוף SO אדריכלים / הדמייה: פיצו קדם

בשיתוף פיצו קדם אדריכלות

משכונת נווה צדק הציורית, המשקפת את תל אביב של פעם, דרך גורדי השחקים העוצמתיים של מנהטן המעצבים את קו הרקיע הניו יורקי ועד מסעדה איטלקית בעיר העתיקה של ציריך השווייצרית. הקונטקסט באדריכלות מכונן את הדיאלוג בין המבנה המעוצב ובין הסביבה, המורשת, התרבות והווי החיים שעוטף אותו ומהווה חלק בלתי נפרד מהתכנון. כך מסביר האדריכל פיצו קדם, שאחראי לפרויקטים בכל הלוקיישנים שהוזכרו.

קדם, בעל משרד פיצו קדם אדריכלים, מספר כי הקונטקסט הסביבתי דומיננטי בכל פרויקט שלו, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל, בין אם בערים גדולות או באי יווני אינטימי. כך למשל, בבואם לתכנן פרויקט מגורים ומלון בוטיק בנווה צדק התבקש צוות המשרד לשמור על ערכי השכונה ההיסטורית תוך כדי יצירת מבנה מודרני; בפרויקט בשכונת עג'מי ביפו נכלל גם בית נזירות עתיק המיועד לשימור; בניו יורק במשרדים של חברת הייטק בבניין שהוקם היכן שעמדו בעבר מגדלי התאומים, נשקף הנוף הפנוראמי של העיר מהקומה ה-84 שהשפיע על חללי הפנים. "בתכנון שם ניתן לראות התכתבות ברורה בין מרחבי העבודה ללוקיישן - הכרך הגדול, התפוח הגדול, מרכז העסקים", הוא מסביר.

פיצו קדם / קרדיט צלם: עמית גרון
פיצו קדם / קרדיט צלם: עמית גרון

לפניכם 4 פרויקטים של קדם, הממחישים את הדיאלוג בין הלוקיישן לעיצוב הבניין:

החיים הטובים בתל אביב

אחד מהפרויקטים החדשים של המשרד הוא תכנון בניין ברחוב אחד העם 13 בתל אביב עבור החברת היזמית "קנדה ישראל". מדובר בבניין בן 7 קומות עם דירות בגדלים שונים שיתמזג במרקם העירוני של תל אביב ויתאים למי שמחפש חוויה אדריכלית יוצאת דופן ולא במסגרת מגדל. הבניין יחופה במערכת אלומיניום חכמה ויציע פינוקים נוסח החיים הטובים כמו בריכת שחייה על הגג להנאת הדיירים, ספא וחדרי טיפולים. (על קונספט המגורים אחראים צוות פיצו קדם, אירנה גולדברג, נועה גרומן בשיתוף SO אדריכלים).

אחד העם 13 ת"א -צוות פיצו קדם, אירנה גולדברג, נועה גרומן בשיתוף SO אדריכלים / הדמייה: פיצו קדם
אחד העם 13 ת"א -צוות פיצו קדם, אירנה גולדברג, נועה גרומן בשיתוף SO אדריכלים / הדמייה: פיצו קדם

עבר והווה מתמזגים יחדיו

בנווה צדק מדובר בשני פרויקטים הצמודים אחד לשני. האחד במגרש המשתרע על פני 4 דונם, ששימש בעבר לחניונים וכעת יהפוך למתחם מגורי יוקרה. המתחם כולל גם את בית המדרש של הרב קוק ולכן שימרו בפרויקט את אווירת נווה צדק של פעם ביחד עם המבנים המודרניים, כך שישתלבו עם האופי של השכונה ועדיין יציגו חוויית מגורים עכשווית מתקדמת וייחודית. לצדם על מגרש נוסף של 2 דונם במערב השכונה קרוב לים יוקם מלון בוטיק. המלון יכלול חצר פנימית רחבת ידיים, בריכה וספא ובו משרד פיצו קדם אחראי גם על תכנון המסעדות והאובייקטים דוגמת כיורים ומראות. (צוות תכנון פרויקט הרב קוק: פיצו קדם, נועה גרומן בשיתוף גל מרום ותכנון מלון פיצו קדם ותמר ברגר).מלון נווה צדק- צוות תכנון: פיצו קדם ותמר ברגר / הדמייה: סטודיו בונסאי
מלון נווה צדק- צוות תכנון: פיצו קדם ותמר ברגר / הדמייה: סטודיו בונסאימתחם הרב קוק- צוות תכנון-פיצו קדם נועה גרומן בשיתוף גל מרום / הדמייה: פיצו קדם
מתחם הרב קוק- צוות תכנון-פיצו קדם נועה גרומן בשיתוף גל מרום / הדמייה: פיצו קדםיפו המתחדשת

שכונת עג'מי ביפו הופכת בשנים האחרונות לשכונה בתנופה וצוות המשרד אחראי על תכנון פרויקט במתחם הנזירות בשכונה על פני מגרש של 4 דונם, שיציע דירות קטנות ואינטימיות ודירות גדולות בפרויקט שיצפה לים ויסייע בפיתוח של האזור. חלק מהפרויקט יכלול גם את שימור בית הנזירות שיוסב לוילה עירונית וישקף את יפו המתפתחת. (צוות תכנון: פיצו קדם, נועה גרומן ורותם שגב)

FACTORY JAFFA HOUSE- פיצו קדם אדריכלים/ צילום: עמית גירון
FACTORY JAFFA HOUSE- פיצו קדם אדריכלים/ צילום: עמית גירון

פרויקט מתחם הנזירות בניין דירות בלב יפו תכנון: פיצו קדם, נועה גרומן, רותם שגב/ הדמיה: סטודיו בונסאי
פרויקט מתחם הנזירות בניין דירות בלב יפו תכנון: פיצו קדם, נועה גרומן, רותם שגב/ הדמיה: סטודיו בונסאי

להרגיש את איטליה בשוויץ

בשנים האחרונות משרד פיצו קדם התרחב גם לזירת האדריכלות הבינלאומית ופרויקטים של המשרד מעבר לים אף מככבים בשערי המגזינים הנחשבים לעיצוב בעולם. אחד הפרויקטים המעניינים ברזומה היא מסעדת PIU בציריך, בה אפילו אחת הפיצות בתפריט נקראת "פיצה פיצו" על שמו של האדריכל. החלל של המסעדה שוכן בבית הדואר העתיק בעיר האירופאית הקלאסית וקדם מספר שעבור משרד מישראל זו חוויה ייחודית לתכנן מבנה בקונטקסט זר תוך חשיבה מחוץ לקופסה. התוצאה היא מסעדה איטלקית המחולקת לשניים: באחד הסועדים יושבים והשני מיועד לטייק אווי (תכנון: פיצו קדם, אירנה גולדברג וסיגל ברנוביץ).

פיצו קדם

האם מס על דירה שלישית:
סה"כ השתתפו בסקר: 951
11% 5%
19% 5%
68% 5%
2% 5%

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ