המערב מסכן את הקיום האנושי והמהפכה בדרך

ההגמוניה המערבית נעצרה - צבאות וכלכלות אחרות התחזקו, החלה המלחמה על הקדמה שהמין האנושי השיג

 

 13.07.2016, 11:36 דרור הלוי

*** הכתבה בשיתוף העיר החדשה

מה הקשר בין הפציפיזם של היפנים לברקסיט של האנגלים? בין דע"ש ל-BDS לסיאסטה של האיטלקים? האירועים מתחברים לתמונה גדולה - מהפכה!

העולם משנה כיוון, לאן? מה הסיבה?

בשנות השמונים הובילו את המערב נשיא ארה"ב, רונלד רייגן וראש ממשלת בריטניה מרגרט תאצ'ר, מנהיגים נחושים ולוחמניים. בסופן של אותן שנים, האימפריה הסובייטית קרסה והמערב ניצח. באותם ימים העולם השלישי היה חלש ומנותק, רוסיה מוכה, סין עדיין לא מעצמה. הצד המנצח החל בהנחלת תרבותו וערכיו לעולם כולו.

העולם החופשי החזיק בכוח צבאי עדיף ביתרון טכנולוגי והצליח ליצור מודל של שגשוג כלכלי ושלום,

היפה שבאדם פרח. סובלנות, יצירה, זכויות מיעוטים, דאגה לסביבה ולחלשים. הטובים מנצחים - הכי קרוב לאוטופיה בכל דברי הימים.

ואז ההצלחה הפכה למובנת מעליה, כזו שכבר לא צריך להילחם עליה. העולם החופשי תלה את הנעליים, הוא רוצה קוראסון ובילויים, מאבקים ומאמץ? תשאירו לאחרים.

ואם הכל בטוח ומשגשג, אפשר להקים מוסדות לא מתפקדים כמו האיחוד האירופי בו לכל מדינה זכות וטו ואף אחד לא שומר על הגבולות; אפשר להיות פציפיסט כמו היפנים; אפשר להוקיע את ישראל ולהביע תמיכה רומנטית במשטרים רצחניים; אפשר לרצות לעבוד פחות ולקבל יותר כמו רוב האירופאים.

מצב התודעה הזה הביא את ברק אובמה להקטין את הצבא האמריקאי ואת אנגלה מרקל להזמין מיליוני מהגרים ולפתוח את השערים. המערב מסכן את הקיום האנושי בהתקפלות מול ההפצה והשימוש בנשק לא קונבנציונאלי ומול האיסלם הקיצוני, מוטציה חדשה בעולם החי, כזו שגם רוצחת גם מתאבדת וגם שולחת את ילדיה למות.

בינתיים, התחזקו צבאות וכלכלות אחרות, נוצרו מודלים חדשים: אם פעם דמוקרטיה היתה תנאי לחופש כלכלי והישגים מדעיים היום יש משטרים מצליחים אחרים - כמו זה של הסינים.

ההתפשטות המערבית נעצרה היא מתחילה להתכרסם בבסיס.

העולם האחר רואה ולומד. היתרון הכלכלי הטכנולוגי והצבאי נשחקים, כל שנותר הוא יתרון ערכי ופער שעדיין לא נסגר. האם עדיין לא מאוחר? זו מלחמה על הקדמה שהמין האנושי השיג וצד אחד בה שאנן ועדיין לא יודע שהחלה.

העולם החופשי הגיע למנוחה ולנחלה וחשב שאפשר לנוח...

לכל הכתבות לחץ כאן >>