יותר מ-19 אלף נרשמים להגרלת מחיר למשתכן בראשון-לציון

מדובר ב-4 הגרלות שונות שפתוחות נכון להיום להרשמה, בשכונת הרקפות בעיר, הכוללות יחד היצע של 396 דירות מוזלות

משה כחלון/ צילום: לע"מ
משה כחלון/ צילום: לע"מ

הביקוש בהגרלת מחיר למשתכן בראשון-לציון שובר שיאים. על-פי נתוני מטה הדיור באוצר ומשרד הבינוי והשיכון נרשמו עד כה להגרלות בראשון-לציון למעלה מ-19 אלף זכאים. מדובר ב-4 הגרלות שונות שפתוחות נכון להיום להרשמה בשכונת הרקפות בעיר, הכוללות יחד היצע של 396 דירות מוזלות.

ההרשמה להגרלה הראשונה צפויה להסתיים בסוף החודש הנוכחי, כאשר ההרשמה לשלושת ההגרלות הנוספות תהיה פתוחה עד תחילת אוגוסט.

נציין כי כמו בכל הגרלה של מחיר למשתכן, גם הפעם שיעור מסוים מתוך הדירות המוזלות מוקדש לבני המקום, ומתוך 396 הדירות שיצאו להגרלה בעיר, 78 מיועדות לבני המקום שיקבלו עדיפות בהגרלה.

עוד על-פי הנתונים, נכון ל-19 ביולי הוצאו 44.4 אלף זכאים תעודות זכאות, כאשר סך משקי-הבית שנרשמו להגרלה אחת לפחות עומד על קצת יותר מ-33 אלף. עד כה הוגרלו 1,964 דירות מוזלות במסגרת פרויקטי מחיר למשתכן ומחיר מטרה.

מלבד ההרשמה האמורה להגרלות בראשון-לציון, פרויקטים נוספים שלגביהם ההרשמה להגרלה פתוחה בימים אלו ממוקמים בקריית מוצקין (66 דירות מוזלות), ירוחם (180 דירות מוזלות), דימונה (54 דירות מוזלות), עפולה (80 דירות מוזלות) ופרויקט מחיר מטרה בראש-העין הכולל 94 דירות מוזלות.

בסך-הכול פתוחות נכון להיום להרשמה להגרלה 870 דירות מוזלות.

גם ביישובים האחרים בהם ההגרלה פתוחה להרשמה נרשם ביקוש לא מבוטל. בקריית מוצקין עומד מספר הזכאים שנרשמו על כ-7,300, בירוחם על כ-4,000 נרשמים, בדימונה כ-3,800, בעפולה כ-3,200 ובראש-העין, בפרויקט מחיר מטרה, מדובר נכון להיום בלמעלה מ-17.5 אלף נרשמים.

נתוני ההרשמה להגרלות כמו גם היקף הזכאים מעידים כי חלק ניכר ממי שמוציא תעודת זכאות אכן נרשם להגרלות, אך לא כולם, מה שמעיד שלפחות עשרת אלפים זכאים מעדיפים ככל הנראה להמתין להגרלה מסוימת וסלקטיביים לגבי המיקום ואולי אף למחיר או לקבלן. במקביל, העובדה שמספר מוציאי תעודות הזכאות עומד נכון להיום על 44.4 אלף, עדיין מעלה שאלה לגבי היקף הזכאים שנאמד לפני כשנה בכ-250 אלף על-ידי משרד הבינוי והשיכון.

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988