Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתכיצד להתמודד עם חרדה ממעליות? לכתבה הבאה"ב-3 השנים הקרובות נפתח 5 חנויות למותג היוקרה 'ג'ו מלון לונדון'"

אוקספורד סטריט בהוד השרון: טופשופ משיקה בשרונים את חנות הדגל

חנות הענק של טופשופ, תאומה לסניף הלונדוני באוקספורד סטריט, תשתרע על 500 מ"ר ותכלול גם את מותג הגברים טופ מן ■ אור קופרלי, מנכ"ל מתחם שרונים: "עבורנו זו הזדמנות לחיזוק ולבידול משמעותי בתמהיל המותגים הבינלאומיים - שכמוהו אין בשום קניון בישראל"
מערכת מגזין הנדל"ן - 07.08.2016, 14:07

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
טופ
טופ שופ מתחם שרונים/ צילום: ארבל רובינשטיין

הכתבה מטעם מתחם שרונים 

ענקית האופנה הבריטית טופשופ השיקה לאחרונה במתחם שרונים את חנות הדגל של המותג בישראל, שתכלול גם את המותג טופ מן. החנות, בפורמט חנות הענק של המותג באוקספורד סטריט, תהיה העתק של המודל הלונדוני מבחינת הנראות, הטרנדים, הקולקציות והאקססוריז שייכנסו לחנויות בלונדון ובשרונים בדיוק באותו שבוע. החנות החדשה בשרונים מחליפה את סניף טופשופ בכפר סבא, בגודל שהוא למעלה מכפול ותכלול את ארבעת מותגי העל של קבוצת האופנה הבינלאומית ארקדיה: טופשופ, טופ מן, דורותי פרקינס ומיס סלפרידג'.

קבוצת ארקדיה מוכרת יותר בעולם בכינוי "טופשופ גרופ" על שם המותג המוביל שלה, או "אימפריית האופנה של סר פיליפ גרין" כפי שהעיתונות הכלכלית הבריטית אוהבת לקרוא לה. החברה היא פרטית, אך רווחיה הוערכו בשנת 2015 ב-300 מיליון דולר, כאשר אחד ממנועי הצמיחה שלה היה פתיחה מוגברת של סניפי המותגים שלה מחוץ לבריטניה. הקטר של פעילות הקבוצה הוא כמובן רשת טופשופ, שלה יש כבר כ-540 סניפים ביותר מ-20 מדינות. הרשת הקמעונאית הבריטית אהובה במיוחד על הזמרת ביונסה, שממש לפני חודשיים השיקה במשותף עם טופשופ את החברה-הבת "פארקווד טופשופ אתלטיק", שמתמחה בקולקציות של הלבשת ספורט, ריקוד, נעליים ואקססוריז.

במסגרת ההתרחבות הגלובלית, מסמנת טופשופ גרופ בכל יעד את המיקום האופטימלי עבורה לפתיחת חנויות ענק טרנדיות, תוך בחירה קפדנית של הקהלים הפוקדים את המקום. "עבורנו הפתיחה של טופשופ היא בחירה מרגשת בנו לחנות הדגל, שהיא למעשה חנות תאומה לזו באוקספורד סטריט", אומר אור קופרלי, מנכ"ל שרונים. "מעבר לעצם הבחירה, זו הזדמנות לחיזוק ולבידול משמעותי בתמהיל המותגים הבינלאומיים - שכמוהו אין בשום קניון בישראל", הוא מוסיף. חנות הענק של המותג הבריטי תשתרע על לא פחות מ-500 מ"ר, כאשר החזית תהיה פרושה לאורך 50 מטרים - גודל חריג במיוחד במונחי קניונים בישראל. אגב, אחד הפיצ'רים המעניינים שיוצעו ללקוחות טופשופ שרונים, ממש כמו באוקספורד סטריט בלונדון, יהיה שירות סטיילינג אישי בתיאום מראש.

טופ שופ מתחם שרונים/ צילום: ארבל רובינשטיין
טופ שופ מתחם שרונים/ צילום: ארבל רובינשטיין

להרחיב את המענה האופנתי לגברים

לטופשופ בישראל עשרה סניפים, בין היתר בדיזנגוף סנטר, ברמת אביב, בבאר שבע ובאילת. עבור המותג טופ מן ספציפית תהיה זו החנות השנייה בישראל שבה הוא נמצא, פרט לאילת, ועלייה משמחת לאזור המרכז. "מבחינת קבוצת ארקדיה מדובר במהלך אסטרטגי להרחיב בישראל את המענה לקהל הגברי", מסביר קופרלי. "המהלך הזה התאפשר אצלנו בשרונים והיה חשוב לנו מאוד - תיכננו אותו יחד עם ארקדיה במשך יותר משנה. זה לא אומר שתהיה לשרונים בלעדיות על המותג באזור השרון, אבל בישראל בכל מקרה המרחקים קצרים, כך שבעצם מה שמשנה זו הסיבה להגיע לקניון או למתחם מסוים, והיכולת לפתח בידול במותגים וחוויות מגוונות".

מבחינת המיקום, מתחם שרונים - שהוקם ב-2010 והתפתח מאז באופן מואץ - היה הבחירה המתבקשת. החתך הסוציו אקונומי הגבוה של הוד השרון והסביבה, חוויית הקנייה בתחום האופנה והפנייה לקהל צעיר של בני 18-30, התאימו בדיוק. 

"טופשופ כבר התחילה לעבוד לתקופת הרצה ואין ספק שהקהל שלנו מאוד אוהב אותה וסקרן אליה באופן שהוא מעל ומעבר למצופה", אומר קופרלי. "אנחנו מסתכלים על המקום כקניון אזורי שמושך קהל מכל אזור השרון וצפון גוש דן, קהל שחי את הרשתות החברתיות, מטייל בעולם ובהחלט רוצה את המותגים הכי טרנדיים גם כאן ליד הבית. אנחנו מצדנו נדע לעשות שיתופי פעולה בין חנויות במתחם ולספק הטבות שוות, שישתלמו ללקוחות - שלא תהיה להם סיבה לחפש שום דבר במקום אחר".

קניון שרונים והמתחם המסחרי הצמוד לו משתרעים על כ-62 אלף מ"ר, ובתקופה האחרונה הוגבר בו הפוקוס בתחומי האופנה והקולינריה באופן ניכר. הקניון מתהדר בשורה של מותגי אופנה בינלאומיים כמו מנגו, מנגו קידס, פול אנד בר, נאוטיקה, אלדו, סטיב מאדן וסליו, וכאמור דורותי פרקינס ומיס סלפרידג'. זאת יחד עם תמהיל ישראלי מתבקש של קסטרו, פוקס, שילב, הודיס, מגה ספורט, רנואר וכן מותגים מקומיים שלא נמצאים בכל מקום כמו רזילי, שופרא ופור שף. בקרוב אף תיפתח במתחם חנות צעצועים גדולה מהרשת החדשה של סטימצקי - סטימצקידס, וגולת הכותרת של הקיץ לילדים: Escape Room מושקע, כולל מערה שנחפרה במיוחד. בתחום הקולינרי נפתחו בשרונים מסעדות שף כמו אלורה המוכרת משדרות רוטשילד, שגב קיטשן גארדן ואסיה מוניקה של דניאל זך לשעבר כרמלה בנחלה. "קניון הוא הרבה יותר מאוסף חנויות, הוא צריך לתת ערך מוסף", מדגיש קופרלי. "אם זה במגוון, בחוויית קנייה ובשירות, חניה חינם, התייחסות לקהלים שונים כמו ילדים, משפחות וקהל מבוגר, מתחם שרונים אמור לספק הכל".

מתחם שרונים

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ