Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתשמירה נכונה: מה חשוב לדעת לפני התקנת מערכות צילום אבטחה? לכתבה הבאהזרימה נכונה: איך לבחור ברז מתאים למטבח?

רוכשים מזגן? מה חשוב לזכור לפני בחירה במוצר ותכנון המערכת?

האם אתם מתגוררים בבית חדש או ישן? האם בני המשפחה מעוניינים ברמות שונות של קירור? איך ניתן לחסוך בעלויות ההפעלה? ועוד כמה דגשים שיסייעו לכם בבחירה ותכנון מערכת מיזוג האוויר לבית
קורן דור - 12.09.2016, 10:12

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
טכנאי
טכנאי מזגנים/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

בשיתוף תדיראן

העונה החמה מהווה את הטיימינג האולטימטיבי להתקנת מזגנים בבית או לשדרוג מערכת המיזוג הקיימת באמצעות החידושים הטכנולוגיים שידאגו ביעילות לסביבה קרירה ומרעננת בקיץ וחמימה ונעימה בחורף.

בבואכם לבחור מערכות מיזוג מומלץ להתייעץ עם יועצי או טכנאי מזגנים להתאמת המזגנים לחללים המבוקשים הן מבחינת פרודקטיביות והן מבחינת אסתטיקה, מגבלות התקציב ותנאי המרחב. לפניכם מספר דגשים ושיקולים חשובים בבחירת ותכנון מערכות מיזוג עכשוויות לבית באדיבות אורי אלטמן, קדמת המיזוג, התקנת מערכות מיזוג ושירות, מתקין מוסמך מטעם תדיראן.

הכל מתחיל מהבסיס - עבודה עם תשתיות בבית ישן לעומת בית חדש

בחירת מערכות המיזוג היא קודם כל פונקציה של תשתיות קיימות, כיוון שהבסיס חשוב לתפעול ולתפקוד המזגן. כך, למשל, בבניינים חדשים הקבלן אמור לספק הכנה של הצינורות ובפלטפורמה זאת המנוע למעשה יושב "במסתור" שהוא מעין חדר ייעודי מחוץ לבית בו ממוקמים המנועים והדוד. כמו כן, בבניינים חדשים מדובר בהכנה של צנרת למזגן מרכזי אחד ואם הדיירים מעוניינים לשדרג בתוספת תשלום - ניתן לבצע הכנה של צינורות בחדרים למזגנים עיליים ו/או למערכות מולטי (מערכת מיזוג מתקדמת המאפשרת לחבר יחידה חיצונית אחת לעד תשע יחידות פנים ולפצל את המיזוג). בבניינים ישנים לרוב מדובר בשיפוץ המאפשר להעמיד מנועים מחוץ לחלונות וכך מושגת התשתית המבוקשת. לצורך הרכבת מזגן חדש על בסיס צנרת קיימת רצוי לשטוף את הצנרת בחומר שטיפה ייחודי.

 מזגן בסלון/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
מזגן בסלון/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

חיסכון בחשמל - טכנולוגיית אינוורטר לחיסכון מקסימאלי

התקציב של רכישת והתקנת המזגן הוא רק חלק מהחבילה - יש לקחת בחשבון את העלויות שמשלמים על הפעלת המזגן ולכן כדאי לחשוב על העתיד ולנסות לצמצם בצריכת החשמל ככל האפשר. מזגני אינוורטר מהווים פיתרון אפקטיבי לטווח הארוך, כיוון שלמעשה, במזגנים אלה המדחס עובד בתפוקות משתנות. כך ברגע שהמזגן מרגיש שהחלל מתקרר הוא מוריד את אספקת החשמל (את תפוקת היחידה) או להפך - כשהחלל חם הוא מספק יותר אנרגיה לקירור יעיל. בנוסף, כיום במסגרת של "בית חכם" ניתן לשלוט במזגן באמצעות אפליקציה ייעודית בסמארטפון וכך להדליק את המזגן בחדר ספציפי לפני ההגעה הביתה או לכבותו במידה ויצאתם מהבית ולא ביצעתם את הפעולה פיזית. חיסכון בחשמל ביחד עם נוחות שימוש מקסימאלית.

סגנון החיים משחק תפקיד בבחירת מזגן

יש לבחון את סגנון החיים של הדיירים בבחירת מזגן, כיוון שאם חלק מבני המשפחה אוהבים לישון עם מזגן בעוד אחרים מעדיפים לישון ללא נוכחות אקטיבית של מזגן, כדאי לבחור במזגנים עיליים נפרדים לכל חדר או במערכות מולטי - אם מדובר במזגן מיני מרכזי אפשר להוסיף דמפרים (תריס חשמלי המופעל על ידי שלט) לוויסות אוויר לסגירת פעולת המזגן בחדר ספציפי ולהפעלתו בטמפרטורה המבוקשת בחלל אחר. כנ"ל לגבי קירור הסלון בעוד יתר החדרים אינם ממוזגים או להפך. מה שקורה בפועל הוא שמזגן מיני מרכזי הוא יחידה פנימית אחת המתועלת באמצעות שרוולים או תעלת פח לכל החלקים שנדרשים למיזוג, חלקים אלו ניתן לחפות בהנמכות גבס או בעיבוי הקירות באמצעות גבס.

גודל הבית והחלוקה של החדרים

באופן טבעי, ככל שהבית יותר גדול כך יידרש מזגן עוצמתי יותר. למשל, לסלון בגודל 60 מ"ר ייבחר מזגן 4 כוח סוס ועל פיו יחושבו מספר היציאות ברחבי הבית והתקנה נוספת של מזגנים או שרוולים. כמובן שיש גם חשיבות למיקום הדירה כי קומה אחרונה חמה יותר ובבית פרטי בעל גג רעפים נדרש להשקיע במזגן חזק במיוחד. בכל מקרה, ככל שמפזרים אוויר ברחבי החלל - כך משיגים מיזוג נעים בצורה שווה, כשהחלוקה מתבטאת בשרוולים המתחברים לתריסים בסלון, במטבח וחדרי השינה.

מזגן בסלון/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
מזגן בסלון/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

המזגן כפריט עיצובי, שקט ואסתטי

בשנים האחרונות המזגנים זכו בחזות אסתטית במיוחד, כמו למשל, מזגנים מסדרת u cool של תדיראן - מזגנים דקים ושקטים במיוחד, המגיעים בארבעה צבעים מרהיבים ובטכנולוגיית אינוורטר.

בנוסף, מושקע מאמץ מיוחד לשלב תריסים דקורטיביים ברחבי הבית בין אם מתכווננים או פתוחים - הקריטריון למיקום התריס והגודל הוא החלטה של כמות האוויר המבוקשת וכן החלטה עיצובית בין אם מדובר בתריס אחד ארוך או מספר תריסים קטנים. כמו כן, בעבודות שיפוץ רבות מסווים את מערכות המיזוג בהנמכות גבס, כך שהחלל שומר על מראה מינימליסטי, נהנה ממיזוג ללא הנוכחות הבולטת לעין של המזגן עצמו.

הכמיהה לשקט אף היא חשובה היום יותר מתמיד - מרבית המזגנים כיום שקטים אך על אחת כמה וכמה מזגני VRF של טושיבה, הנמכרים על ידי תדיראן ומצטיינים ברמת רעש נמוכה ביחידות הפנים וגם ברמת רעש מופחתת ביחידות החיצוניות.

לאתר תדיראן

האם מס על דירה שלישית:
סה"כ השתתפו בסקר: 951
11% 5%
19% 5%
68% 5%
2% 5%

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ