Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתמתיחת פנים: כיצד עיצוב בהתאמה אישית משנה את הבית? לכתבה הבאההמטבח כמרכז הבית: 4 סגנונות מובילים לעיצוב

לא חייבים לעבור: רעיונות לשיפוץ דירה ישנה

את הדירות הישנות בת"א ניתן לחדש באמצעות עיצוב וחלוקה נכונה של החללים, שדרוג מערכות ותשתיות וחיבור לטכנולוגיית הבית החכם ■ כיצד משתנה פנים הבית והופך מודרני ועכשווי
קורן דור - 29.09.2016, 15:13
סלון
סלון הבית / צילום: יואב פלד Peled Studios

בשנים האחרונות מסתמנת בתל אביב מגמה של הפיכת הדירות הישנות, המרווחות השוכנות באזורים האטרקטיביים של העיר למודרניות ומסוגננות. לדברי חנן פרי, בעלים ושותף במשרד האדריכלות המוביל "פרי דוידוביץ", המתמחים בדירות ובתי יוקרה וכן בתכנון אולמות תצוגה של רכב, בנייה רוויה ובנייני משרדים, רבים מבעלי הנכסים בבניינים ישנים בשכונות האיכותיות יכולים לפרק את דירתם ולעצב אותה מחדש. כך, למעשה, הם זוכים בבית בעל מעטפת ישנה המציע פנים מודרני וחדיש, ממש כמו בערים אירופאיות השומרות על המרקם והחזות הישנה כמו לונדון או פריז.

פרי מסביר כי "בעבר בנו בשכונות כמו תוכנית ל' ובבלי דירות בעלות חדרים גדולים. על ידי חלוקה נכונה של חללי דירות אלה, שדרוג מערכות האינסטלציה והחשמל שלהם והתאמתם לטכנולוגיית "הבית החכם", ניתן להפוך את אותן הדירות לחדשות יותר".

לדבריו, יש הרבה מאוד דרכים לחולל שינוי מהותי בדירה ישנה, כיוון שכיום יש יותר יכולות, חומרים חדשניים ומערכות מתקדמות לביצוע של שיפוץ יעיל ולהשגת חזות אסתטית. כך, למשל, ניתן להוסיף פרקטים על הרצפה הקיימת ולבחור באריחי גרניט פורצלן בגודל עצום; כמו כן, אפשר להטמיע מזגנים, שאינם גדולים כיום, בארונות או בספריות ולפזר אותם בכל חדר בנפרד וליהנות מחיסכון משמעותי בצריכת חשמל; עוד ניתן לשלב דלתות גדולות מהרצפה ועד התקרה שמייצרות אשליה של גובה; ולהשתמש בגרניט בגוונים שונים. כל אלו מעניקים תחושה של דירה חדשה וגדולה.

לפניכם דירה לדוגמה בעיצוב משרד "פרי דוידוביץ", הממחישה היטב שיפוץ אפקטיבי.
הנכס: דירה בשיכון ל' בתל אביב, בעלת שתי קומות בבניין בן 50 שנה.

סלון בסגנון הבית החכם

בסלון הבית, בקומה התחתונה, הוטמעו מערכות של בית חכם. הדבר מאפשר, למעשה, באמצעות מפסק אחד קטן או הסמארטפון לשלוט במערכות החשמל והמולטימדיה בדירה. הטלוויזיה, בעלת מסך בגודל 75 אינץ', מוטבעת בתוך קונסטרוקציית ריהוט גדולה, המעניקה שטח אחסון רב ובחלקה התחתון קמין ומערכות אודיו. הקירות אגב נותרו נקיים ורק יצירת אמנות גדולה מקשטת אותם.

סלון הבית החכם/ צילום: יואב פלד / Peled Studios
סלון הבית החכם/ צילום: יואב פלד / Peled Studios


מטבח המשלב בין חדש לישן

המטבח חודש באמצעות החלפת חלקי הפנים בארונות לאלומיניום, כשמשטח הנירוסטה נותר כפי שהוא ודווקא התיישנותו מעניקה יופי וקסם רב למטבח. עם זאת, כל מכשירי החשמל הוחלפו על פי החידושים העכשוויים לשדרוג ונוחות חוויית הבישול.

המטבח- משלב בין ישן וחדש/ צילום: יואב פלד // / צילום: יואב פלד // Peled Studios
המטבח- משלב בין ישן וחדש/ צילום: יואב פלד // / צילום: יואב פלד // Peled Studios


חלל אירוח מול הנוף הירוק של תל אביב

הקומה השנייה היא סוג של חלל אירוח עטוף בויטרינות, חלונות ודלתות המתמזגים עם מרפסת נוף הפונה לפארק הירקון. לשם הרחבת המרפסת הקיר נשבר ונפתח בה חלל באמצעות מעקה זכוכית דקורטיבי. בחלל הפנימי מטבחון ומזנון אורחים ואת המרפסת מקשטת מערכת ריהוט גן מודרנית.

חלל הדירה בשיכון ל' בתל אביב / צילום: יואב פלד // Peled Studios
חלל הדירה בשיכון ל' בתל אביב / צילום: יואב פלד // Peled Studios


עמידות ועוצמה בחדר הרחצה

בדירה שני חדרי רחצה הבנויים למעשה מקוריאן, שנחשב חומר קשיח ובלתי חדיר ולכן אין חשש שרצפת הפרקט תירטב. נוסף על התכונות העמידות שלו, זהו חומר אלסטי שבאפשרותו לייצר שיפוע בתאי הרחצה, כך שמי הברז לא יזרמו מבעד לדלתות תא הרחצה. כמו כן, הכיורים בחדר מובנים ומהווים חלק ממשטח קוריאן וכך נמנעת זרימת המים החוצה.

חדר האמבטיה/ צילום: יואב פלד / Peled Studios
חדר האמבטיה/ צילום: יואב פלד / Peled Studios

חדרי שינה - אלמנט שעושה הבדל

חדרי השינה שמרו על המראה המקורי מלבד כמה שינויים שהוסיפו טאץ' חדש לחלל: הטלוויזיה מובנית בארון וחדר הילדות, שעזבו את הבית, הוסב לחדר ארונות בעל דלתות של זכוכית שקופה המייצרת אפקט מיוחד.

לאתר פרי דוידוביץ אדריכלים

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ