Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתמהו עיצוב לפי חזון הלקוח ואיך הוא משדרג את הבית? לכתבה הבאהמתי דרוש מעצב פנים לפרויקט ומה הערך המוסף שהוא מביא?

מהם פתרונות מיזוג האוויר המיטביים לעסקים שונים?

במדינה חמה ולחה כשלנו, כל בעל עסק חייב להקדיש מחשבה למערכת מיזוג האוויר שתותקן בו. כיצד לבחור את המערכת הנכונה עבור מסעדות, משרדים ומלונות
קורן דור - 20.09.2016, 13:11
מיזוג
מיזוג במשרד גדול / קרדיט: יח"צ תדיראן

הכתבה בשיתוף תדיראן

פתיחת מסעדה, השקת אתרי אירוח, הקמת חנות וכל בית עסק מלווים באינספור החלטות שיש לקבל ושלל אתגרים לאורך הדרך. בין האלמנטים ההנדסיים, תהליכי הביורוקרטיה והשיווק של הפרויקט, יש לקחת בחשבון כמובן את מערכת מיזוג האוויר, שבמדינה חמה ולחה כשלנו מהווה חלק בלתי נפרד מהתכנון ומהצלחת המיזם.

ברוב המקרים מדובר בתכנון ראשוני של אדריכל ביחד עם יועצי מיזוג אויר מומחים, אך ניתן גם לפנות לחברות המזגנים עצמן כדי לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר אודות מערכות המיזוג המתאימות לבית העסק והטמעתן. לדברי דני ישראל, מנהל טכני בחטיבת מזגנים ומנהל פיתוח עסקי של חטיבת הסחר של תדיראן, במחלקת הפרויקטים של החברה מציעים ייעוץ ומלווים את בית העסק בבחירת המזגנים. כדוגמה הוא מביא את מפעל סנמינה במעלות, אשר התכנון המורכב של מערכות ה-VRF שבו (מערכות מיזוג אוויר מודולריות המאפשרות שימוש בו זמני במספר משתנה של מאיידים), נעשה על ידי מהנדסי תדיראן. הביצוע נעשה ע"י קבלן מיומן במערכות VRF, הליווי ההנדסי בעת הביצוע נעשה על ידי המחלקה ההנדסית של מחלקת ה-VRF של תדיראן.

לפניכם כמה שיקולים חשובים שמשפיעים על בחירת ויישום מערכות מיזוג האוויר בבתי עסק:

משרדים - החלפת אוויר בחללים סגורים

במשרדים רבים, במיוחד בבנייני משרדים גדולים ומודרניים בהם חילוף האוויר אינו מספק לאורך זמן, עשויים העובדים לסבול מעייפות מוגברת. על כן, על מנת להעניק תחושת רעננות וחיוניות ליושבים בחלל הסגור, מוכנס אוויר טרי באמצעות תעלת אוויר המתחברת ליניקת האוויר של יחידת הפנים (יחידת מיזוג פנימית סמויה שמתקינים למשל בקיר). כך עובר האוויר טיפול הכולל סינון והורדת או העלאת הטמפרטורה בהתאם לסוג השימוש ומוזרם למשרדים באופן יעיל.

מסעדות - טיפול ממוקד בעומסי חום

במסעדות ובתי קפה נוצרים באופן טבעי עומסי חום המושפעים מנוכחות אנשים, גופי תאורה, תנורים ושאר מכשירי חשמל פולטי חום ולכן חשוב להשתמש במגוון אלמנטים שיסייעו להפחת חום וחילוף אוויר. ראשית, יש להוסיף הצללות למבנה כדי להקטין עומסי חום. כמו כן, יש לחשב את עומס החום באופן מיטבי. אם למשל, בבית מגורים סטנדרטי נעשה שימוש במקדם תפוקה של 600 Btu/h (יחידות תפוקה למ"ר, אזי במסעדה דרושים 1000 Btu/h - 1200 Btu/h למ"ר כדי לייצר אווירה ממוזגת נעימה. כמו כן, היות ובמסעדות ובתי קפה הדלתות נפתחות ונסגרות בתדירות גבוהה יחסית ונוצרת "דליפת" מיזוג אוויר החוצה, מומלץ להוסיף מסכי אוויר, שלמעשה יוצרים חייץ בין האוויר שמגיע מחוץ למבנה ובין האוויר הממוזג בפנים.

תכנון מיזוג אוויר במסעדה/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
תכנון מיזוג אוויר במסעדה/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מבחינה עיצובית, במסעדות ובמלונות בהם האסתטיקה היא חלק חשוב ביצירת חוויית האירוח, נהוג להתקין יחידות פנים מתועלות. מדובר ביחידות נסתרות אשר ממוקמות מעל להנמכת תקרה או במקומות נסתרים אחרים, ומכוסות בתריסים דקורטיביים, המשתלבים בעיצוב החלל באופן ארכיטקטוני.

גופי תאורה במסעדה
גופי תאורה במסעדה

בתי מלון - שימוש במערכות VRF

ברוב בתי המלון הוותיקים נעשה המיזוג באמצעות צ'ילר (מכונת מיזוג אוויר לתפוקות גבוהות העובדת על בסיס קירור וחימום מים). הצ'ילר הוא פתרון זול בהשקעה הראשונית בהשוואה למערכת VRF. יחד עם זאת, מדובר במערכת מים הדורשת תחזוקה גבוהה יותר בהפעלה לאורך זמן, ואף תופסת שטח רחב.

הפיתרון המודרני והיעיל יותר למלונות (בעיקר למלונות בוטיק אשר תופסים תאוצה במרוצת השנים) הוא שימוש במערכות מיזוג VRF, המבוססות על עקרון עבודה של מזגן רגיל. במערכות אלה מתאפשרות הגמישות של התקנת מספר רב של יחידות פנים מסוגים מגוונים על יחידה חיצונית אחת. כמו כן, הן מבוססות אינוורטר, (מדחס בעל מהירות רציפה משתנה המסוגל לשנות את פעולתו לפי הצורך) ולאחר התקנה לפי הכללים לא אמורות להיות להן בעיות שירות. זאת בהשוואה למערכות צ'ילרים שמבוססות מים ודורשות תחזוקה עקב היווצרות אבנית. בנוסף, מערכות ה- VRF שומרות על טמפרטורה מדויקת וחיסכון מצטבר בעלויות החשמל.

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ