Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתהמטבח כמרכז הבית: 4 סגנונות מובילים לעיצוב לכתבה הבאהמהם פתרונות מיזוג האוויר המיטביים לעסקים שונים?

מהו עיצוב לפי חזון הלקוח ואיך הוא משדרג את הבית?

מי שמבקשים לעצב את הבית בהתאמה אישית, יכולים להסתייע בשירותי בעל מקצוע המתמחה בתחום ■ "המטרה היא לתת מענה מושלם לעיצוב הבית מהפנים ועד החוץ"
רונית מינץ - 05.10.2016, 14:38

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
מיטה
מיטה מתכווננת מחופה בריבועי עור/ צילום: אסף מונק

הכתבה בשיתוף בית העיצוב והריהוט KU DE TA

הכמיהה לעיצוב בית בסגנון אישי וייחודי המאופיין ברהיטים, אביזרים ופריטים שטרם נראו בסביבות מגורים אחרות, הובילה למגמה בולטת של עיצוב בהתאמה אישית. מדובר הן בעיצוב custom made של מוצרים המעוצבים ומיוצרים לפי החזון של הלקוח וגם בשילוב מעניין בין פריטי הריהוט השונים תוך התחשבות בתנאי החלל, הקונספט וצרכי הדיירים. לא רק אדריכלים הם אלה שמניעים את גלגלי ה-TOTAL LOOK בהתאמה אישית, גם חברות העיצוב נותנות לכך יד. הן מציעות שירותי ייעוץ ועיצוב לאדריכלים, אך גם לצרכן הסופי שמגיע עם חזון.

שולחן עגול מעץ מרבאו בשילוב רגליים מנירוסטה/ צילום: אסף מונק סטודיו D.N.A
שולחן עגול מעץ מרבאו בשילוב רגליים מנירוסטה/ צילום: אסף מונק סטודיו D.N.A

לדברי אהוד מונק, מנכ"ל KUDETA PREMIUM, בהרצליה פיתוח, המתמחה בעיצוב בהתאמה אישית והלבשת הבית עד הפרט הקטן ביותר, "מרבית האנשים שפונים לעיצוב אישי מגיעים בשלב בו הבית בבנייה או בשיפוץ, או פשוט כשהם מעוניינים בהשלמה ויזואלית של פריט אמנותי או רהיט בעל אופי וגוון ייחודי".

- כיצד מתבצע עיצוב בהתאמה אישית?

"מדובר בעצם בתפירת 'החליפה' המתאימה ביותר לכל לקוח - הן מבחינת התקציב העומד לרשותו והן מבחינת הצרכים והשימושים שלו, מתכנון, ייצור ובחירה של חומרי הגלם הנכונים ועד העמדת פרטי הריהוט בחללי הבית השונים. ללקוחות יש להם קונספט או חזון לגבי מראה הבית שלהם ואנחנו מגיעים אתם במפגש לרזולוציות הקטנות ביותר מהצבעים דרך חומרי הגלם - סוגי הבדים והעורות, זכוכית, עץ, שיש, מתכות שונות, בטון ועד הזמנה של הפריטים בהתאם למידה המבוקשת ולסגנונות הנבחרים. הייעוץ לפרויקט כולל ראייה רחבה ושיקופה ללקוחות באמצעות סקיצות והדמיות ממוחשבות".

לפי מונק, שלושת החללים העיקריים בבית שזוכים להתייחסות עיצובית עיקרית הם הסלון, פינת האוכל וחדרי שינה. מדובר בעיצובים של ספות, מזנונים, פינות אוכל מרשימות וכיסאות נלווים, מיטות ושידות וגם פריטי דקורציה, גופי תאורה ומוצרי טקסטיל שונים. "המטרה היא, למעשה, לתת מענה מושלם לעיצוב הבית מהפנים ועד החוץ, כולל ריהוט גינה או מרפסת ועד דלתות כניסה מעץ עם תאורה מיוחדת, או לחלופין ווילונות דקורטיביים. חלק מהפריטים אנחנו מייצרים במרפדיה אשר בבעלותנו ואחרים נאספים ונרכשים במהלך נסיעות עבודה שלי בעולם".

פינת אוכל מטיק מלא בשילוב רגליים מנירוסטה/ צילום: אסף מונק סטודיו D.N.A
פינת אוכל מטיק מלא בשילוב רגליים מנירוסטה/ צילום: אסף מונק סטודיו D.N.A- באיזה עיצובים אישיים אנשים בעיקר מעוניינים?

"אם בעבר היה נהוג לראות בעיקר בתים המעוצבים בקו אחיד, הרי שכיום המגמה המובילה בעיצוב אישי היא דווקא האקלקטיות, שילוב של סגנונות עיצוב וחומרי גלם שונים. כל אלו על אף הניגודיות מתחברים זה לזה בהרמוניה, כשהאתניות פוגשת את המודרניות של המערב. כך, למשל, ניתן לראות רהיטים כמו שולחן זכוכית בעל רגליים מעץ, פינות אוכל עם גילופים מעניינים וכיסאות בטאץ' אצילי, או שילוב בחדר של שולחן אבירים וגופי תאורה מודרניים. כמו כן, רבים מבקשים להוסיף לבית עבודות אמנות שמעניקות לו טאץ' ייחודי".

ריהוט מעץ טיק עמיד / צילום: אסף מונק
ריהוט מעץ טיק עמיד / צילום: אסף מונק

כדוגמה, מונק מביא בית ש-KUDETA ריהטה השייך למשפחה בצפון הארץ, הספות והכורסאות יוצרו מבדים שיובאו מחו"ל ושולחן הסלון ושולחן האוכל נעשו מעץ מהגוני כבד. "לשולחן האוכל צירפנו כיסאות מעץ עם ריפוד עור מעודן. גם לריהוט החוץ בחרנו בסט מודרני רך עם פופים, כשבאמצע 3 שולחנות עגולים מעץ בקוטר 50 ס"מ כל אחד, שמזמינים רביצה כיפית באוויר הפתוח. בבית אחר בקיסריה שולב ריהוט חוץ מעץ עם מושבים וגבים רכים מרופדים בבד לבן רחיץ נגד כתמים".

לסיכום, עיצוב בהתאמה אישית עשוי לייחד את הבית שלכם מבחינה עיצובית ולצקת אליו את אישיותכם, החזון העיצובי שלכם והקונספט המבוקש על ידכם.

לאתר KU DE TA PREMIUM

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ