Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתכתוב בטאבו: רישום פרצלציה כבסיס לרישום הבעלות בקרקע לכתבה הבאהמכל מקום: בין הנוף הפתוח למרחב הבנוי

כיצד הפכו מזגנים מיני מרכזיים לפתרון המיזוג המוביל?

בקרת אקלים חכמה בכל חדר, שליטה מרחוק באמצעות רשת WIFI ועיצוב אלגנטי. המזגנים המיני מרכזיים החדשים יוצרים מיזוג אחיד ברחבי הבית, משרים אווירה רגועה ונעימה וחוסכים בצריכת החשמל
קורן דור - 25.12.2016, 10:05

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
פתרונות
פתרונות מיזוג / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף תדיראן

חיסכון הוא המוטו של התנהגות צרכנית חכמה, והמודעות לכך באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים ובחיפוש המתמשך אחר פתרונות יעילים וחסכוניים יותר, גם במיזוג הבית. הבעיה היא שרבים לא מכירים את הטכנולוגיות המתקדמות בתעשיית המיזוג ולא בהכרח מבצעים אדפטציה בבחירת המזגן לפי התקציב, הצרכים האישיים ומימדי הבית, וכך מפספסים את האלטרנטיבה החסכונית ביותר מבין האופציות הקיימות בשוק. זו גם הסיבה לכך שצרכנים נוטים באופן טבעי לשלב בסביבת המגורים מזגנים עיליים. אלה הם מזגנים המותקנים כיחידה נפרדת בכל חדר, לרוב בסמיכות לתקרה ומבחינה אסתטית לא מדובר בפתרון האידיאלי. הסיבה שמתקינים וטכנאים רבים ממליצים מראש ללקוחות על התקנת מזגנים עיליים היא שמדובר בהתקנה פשוטה יחסית וגם בתחזוקה קלה לטכנאי במידה ומתעוררת תקלה. גם העלות של רכישה והתקנת מזגנים עיליים זולה יותר בהשוואה למערכות מיזוג מיני מרכזיות, אבל מי שחושב לטווח הארוך בנוגע לחיסכון יעדיף מראש מזגנים מיני מרכזיים בטכנולוגיית אינוורטר (המאפשרת למדחס לעבוד במהירות משתנה לפי הצורך) 

פתרונות מיזוג / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
פתרונות מיזוג / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיבנהנים ממזגנים מתקדמים וחוסכים בחשמל


מזגנים מיני מרכזיים עם בקרת אקלים אישית בכל חדר הפכו בשנים האחרונות ממוצר פרימיום יוקרתי למוצר נגיש יותר ואטרקטיבי אם שוקלים ערך תמורת כסף. בנוסף, בבניינים חדשים כבר ישנה תשתית מוכנה להטמעת מזגנים מיני מרכזיים, או מערכות מולטי 1:8 ו-1:9 המבוססות על יחידות עיליות או נסתרות. מזגנים מיני מרכזיים מבוססים למעשה על יחידת מיזוג אחת, שמעבירה אוויר קר או חם לחללים השונים בסביבת המגורים באמצעות תעלות, וניתן לשלוט בטמפרטורה המבוקשת בכל חדר לפי הצורך. כיום ישנם מזגנים מיני מרכזיים העובדים בטכנולוגיית אינוורטר, הכוללים מדחס הפועל במהירות רציפה משתנה ומסוגל לשנות את פעולתו לפי הצורך ולהתאים את התפוקה לעומס החום בחדר, וכך לחסוך משמעותית בצריכת האנרגיה בתפוקתו המתמשכת. בדרך זו משיגים יתרונות רבים: שליטה מלאה בכל חלקי הבית באמצעות מזגן אחד, יצירת מיזוג אחיד ברחבי הבית המשרה אווירה רגועה ונעימה וכמובן חיסכון משמעותי בחשמל.

כמו כן, אי אפשר להתעלם מההיבט האסתטי של מזגנים מיני מרכזיים. לרוב השרוולים שלהם מוטמעים בקירות או בתעלות גבס ונראים לעין רק באמצעות תריסים דקורטיביים המשולבים בדרך הרמונית להפליא ברחבי הבית. המזגן המיני מרכזי מהדור הנוכחי כולל פתרונות גם עבור מסדרונות צרים במיוחד ויחידות חיצוניות שקטות, שהופכים את המיזוג לנוח ונעים בכל חללי הבית. אז אומנם מדובר בהתקנה מורכבת יותר שמחייבת לפעמים מתיחת פנים מבחינה ארכיטקטונית, וגם ההתקנה יקרה יותר והטיפול בתקלות עשוי להיות יותר מאתגר, אבל הטכנאים והמתקינים המעודכנים בשטח יודעים לטפל במערכות מיני מרכזיות בצורה מקצועית והכי חשוב לא לשכוח להשאיר פתח שירות. בכל מקרה, תהליך הייצור המוקפד מאפשר ליחידות של המיני מרכזי להחזיק מעמד זמן רב והמזגנים נחשבים לאיכותיים ואמינים במיוחד. תוסיפו לכך את חשבון החשמל שלכם, שיתכווץ פלאים הודות לשימוש במזגן מיני מרכזי אחד בבית על פני שימוש במספר מזגנים עיליים, ותקבלו מתכון מנצח למיזוג הבית.

בקרת אקלים אישית בכל חדר

בתדיראן העלו מדרגה את המערכות המיני מרכזיות והשיקו מזגנים מיני מרכזיים חדשניים ומתקדמים - WAVE/WIND INVERTER - בעלי בקרת אקלים אישית בכל חדר בטכנולוגיית comfort system החוסכת עד 50% מצריכת החשמל, וכוללת גם אפשרות לשליטה מרחוק באמצעות רשת WIFI בפעולות המזגן, מאפליקציה בסלולרי 24/7 ומכל מקום. הפתרון השני הינו מערכות מולטי אינוורטר עם קופסת פיצול המותקנת בתוך חלל הדירה, תוך ניצול תשתית הצנרת הקיימת בתוך הבית. מערכת זו מאפשרת התקנת יחידות פנימיות מסוגים שונים (עיליים, עיליים מעוצבים, נסתרים) עפ"י בחירת הלקוח ובהתאמה אישית לדרישותיו. זוהי מערכת חסכונית בצריכת החשמל בהיותה מבוססת, כאמור, על טכנולוגיית אינוורטר ומאפשרת גמישות הפעלה וחיסכון מירבי בחשמל.

לאתר תדיראן

 

האם מס על דירה שלישית:
סה"כ השתתפו בסקר: 951
11% 5%
19% 5%
68% 5%
2% 5%

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ