Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתזמן זה כסף: כך תמנעו מעיכוב בפרויקט בנייה לכתבה הבאהטוב מראה עיניים: איך לשווק דירה על הנייר באופן מיטבי?

כשחידושים ואסתטיקה נפגשים: פתרונות מעטפת מיוחדים למבנים

תחום החיפויים המעטרים בניינים, מבנים מסחריים וחלונות דקורטיביים לא מפסיק להתחדש, ומציג שילוב מנצח בין איכות לחזות מסוגננת. הנה כמה פתרונות מתקדמים שמציעים התכתבות עם תנאי הסביבה ואילוצי המרחב
קורן דור - 07.11.2016, 13:08

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
פרופילי
פרופילי אלומיניום יוקרתיים מבית WINEX אדריכלים רוני וטל רונן/צלם עודד סמדר

הכתבה בשיתוף WINEX מבית KOSTIKA

בשנים האחרונות אי אפשר להתעלם מהמהפכה העיצובית של החיפויים המעטרים בניינים, מבנים מסחריים וחלונות דקורטיביים לבתים, שמשלבים בין איכות לחזות מסוגננת. התחום לא מפסיק להתחדש ולהפתיע עם פתרונות מתקדמים ויוצאי דופן בהתאם לחזון האדריכלי ולקונספט העיצובי, תוך התכתבות עם תנאי הסביבה, מזג האוויר ואילוצי המרחב.

לדברי דניאל גרשקוביץ, מנכ"ל WINEX מבית KOSTIKA, המתמחה בפתרונות מעטפת לכל המגזרים, "יש כיום הרבה מאוד פתרונות הנדסיים המבוססים על חומרי גלם אקסקלוסיביים ואיכותיים, שמייצרים את האפקט המבוקש ומספקים עמידות וסגנון צורני מיוחד, כולל דגש על בידוד אקוסטי ותרמי בסטנדרטים הגבוהים ביותר". לפניכם ארבעה חידושים מיוחדים בפתרונות מעטפת לחללים מסחריים ולבנייה פרטית יוקרתית.

 

נפלאות השקיפות

קצת קשה להתעלם מהמראה המרהיב של מבנים בעלי מעטפת מפרופילים של זכוכית מסוג יו גלאס (U-GLASS). מדובר בסטריפים ייחודיים מזכוכית, שמעניקים מעטפת אחידה לקירות מסך ללא חלוקת ביניים וללא פרופילים תומכים, המסוגלים להגיע עד 7 מטר גובה ללא חלוקה. הפרופילים מייצרים בידוד תרמי בין השכבה הפנימית לשכבה החיצונית התוצאה היא אחידות, רצף וניקיון עיצובי שמאפשר לאור הטבעי להגיע מבחוץ כלפי פנים.

דוגמה לכך ניתן לראות בפרויקט של מתחם האירועים LAGO בראשון לציון של האדריכל פיצו קדם - 3,000 מ"ר של חיפוי זכוכית יו גלאס וזכוכית Low-Iron חלבית מחוסמת ומותזת חול. כדי להדגיש את יופייה של הזכוכית שולבה תאורה בין שתי שכבות הזכוכית והמבנה מואר להפליא וזוהר למרחקים.

נפלאות השקיפות-אדריכל פיצו קדם/ צילום: רוני סופר
נפלאות השקיפות-אדריכל פיצו קדם/ צילום: רוני סופר

לחיות ללא קירות

הטרנד העיצובי של בתים נטולי קירות, עטופים מכל הכיוונים בוויטרינות הממזגות בצורה הרמונית בין החוץ לפנים, הוביל לכך שכדי לצאת החוצה או להיכנס הביתה החלו לייצר ולעצב מערכות הזזה המשתלבות עם המעטפת השקופה של המבנה. מערכות הזזה ORAMA עשויות מפרופיל מינימליסטי שמגיע עם הפרדה סופר טרמית, שמונעת ממזג האוויר להשתלט על חלל הבית ומאפשרת בידוד מקסימלי בין הפנים לחוץ. דלתות ההזזה מזכוכית עשויות פרופיל מדוקק, שמתאים גם למשטחים גדולים וגבוהים ללא חלוקות משנה, להשגת בנייה פרטית נטולת קירות החושפת מראה פנורמי מכל כיוון בבית.

לחיות ללא קירות- אדריכל  רני זיס/ צילום: יח"צ
לחיות ללא קירות- אדריכל רני זיס/ צילום: יח"צ

סוד העץ המלא

בעידן בו הנוסטלגי והכפרי נשמר באדיקות באמצעות תהליכי שימור, היה זה רק עניין של זמן עד שהעץ המלא והייחודי יככב בחלונות. מערכות עץ מלא מבית NAVELLO מאיטליה מציגות חלונות עץ אלון מלא תלת-שכבתי, שמשרה אווירה רגועה וחמימות בבית, בעל בידוד תרמי ומגיע בכל צבע, צורה וגודל בהתאם לסוג הפרויקט ולמראה המבוקש. נראה נהדר במיוחד בבתים בעלי תקרות גבוהות וחללים פתוחים.

סוד העץ המלא אדריכלית רינה דוקטור/ צלם עודד סמדר
סוד העץ המלא אדריכלית רינה דוקטור/ צלם עודד סמדר

כשאלומיניום ועץ נפגשים

כאשר שני מוצרי גלם יוקרתיים מתאחדים נוצר חומר גלם חדש וייחודי. דוגמא מצוינת לכך הם חלונות אלומיניום עץ היוקרתיים מבית starwood, שכלפי חוץ נראים כמו אלומיניום אך למעשה מדובר בשילוב מקורי בין אלומיניום ועץ כשביניהם נוצר נתק ייחודי, שמשיג בידוד מיטבי ומונע מתנאי מזג האוויר החיצוניים להשפיע על רמת האנרגיה בחלל הפנימי. החומר מוצע בגוונים שונים, במראה של עץ טבעי, במגוון צבעים ובגוונים שקופים לפי בחירה. היתרון הבולט הוא העמידות המקסימלית והעובדה שלא צריך להשקיע בתחזוקת החלונות.

כשאלומיניום ועץ נפגשים/ צילום: רוני סופר
כשאלומיניום ועץ נפגשים/ צילום: רוני סופר

לאתר kostika

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ