צפו: מה הופך את הבית הסתמי הזה למשהו שלא רואים כל יום

הצצה מבפנים לבית רולף שבהולנד, ששימש כבית כרכרות במאה ה-19 ועמד נטוש במשך עשרות שנים ■ לאחרונה בית רולף עבר שיפוץ שאפתני ומשמש הוכחה שאפשר להפוך כל סוג של פסולת למשהו יפה ■ צפו בווידאו

"בית רולף" שבאוטרכט, הולנד, הוא טרנספורמציה שאפתנית של בית כרכרות מהמאה ה-19 לבית ולסביבת עבודה מרהיבים. מה שבאמת ייחודי בפרויקט הזה, שביצע משרד האדריכלים Studio Rolf.fr, הוא שמקור כל החומרים ששימשו לביצוע השינוי הוא בחומרי פסולת שפורקה מבניין משרדים סמוך טרם הריסתו. את הטיפול ואת הדרך קפדנית שבה נעשה שימוש חוזר בחומרים האלה ניתן לראות בתוצאה הסופית. 

הבית נבנה ב-1895 ושימש לאחסון כרכרות של משפחה אריסטוקרטית. בעוד בניינים סמוכים עברו הסבה והפכו לבתי מגורים, הבית הזה נותר מיותר ונטוש עד 2011. הבית, בניין המשרדים הצמוד אליו ומגרש באזור נרכשו בידי האדריכל רולף ברוגינק, שתכנן להרוס את בניין המשרדים. המבנה המלבני, שאורכו 15 מטרים ורוחבו 7 מטרים מחולק לשני מפלסים בחלוקה מיוחדת.

שני גרמי מדרגות מובילים אל הקומה העליונה, שבה חדר רחצה, חדר שינה, חדר ארונות וחדר עבודה. בקומה התחתונה ניצבת פינת האוכל מתחת למשרד העליון. גם הרהיטים בבית עשויים חומרים ממוחזרים, לדוגמה השטיח הצבעוני העשוי שמיכות. בית רולף הוא הוכחה ניצחת לכך שאפשר להפוך כל סוג של פסולת למשהו יפה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988