לכתבה הקודמת"ההשקעה של סין בהיי-טק הצילה את שנת 2016" לכתבה הבאה"תפקיד ה-CFO - להוביל התהליך האסטרטגי ולהשיג מטרות הארגון"

"ניתן לצמצם את שעות העבודה במחלקה הפיננסית באופן משמעותי"

לדברי עופר וסרמן, מנהל המוצרים הפיננסיים בחברת יעל תוכנה: עוד לפני תחילת העבודה על הדוחות הכספיים, חיוני להיערך באופן שיפחית את זמן הטיפול בהם על ידי אנשי הכספים, וזאת באמצעות תוסף פשוט ביותר לתוכנת האקסל"

31/10/2016, 10:57
עופר וסרמן/ צילום: יח"צ
עופר וסרמן/ צילום: יח"צ

*** הכתבה מטעם פורום CFO

"תוכנת 'אקסל' היא כלי מרכזי ומשמעותי בעבודה של כל איש כספים. ככזה, היא צריכה לשרת את הצרכים של מחלקת הכספים", מסביר עופר וסרמן, מנהל מוצרים פיננסיים בחברת יעל תוכנה. לכן, פיתוחו של כלי המגשר בין המערכות הפיננסיות לבין קבצי האקסל, אותם מנהלים בקפידה רבה אנשי הכספים, חשוב מעין כמוהו.

לדבריו, "אנו מביאים לכדי מימוש את החזון של יצירת קו המחבר בין הדרישה של מנהלי המחלקות לביצועים מהירים לבין מערכות המחשוב על ידי תוסף (Add-on) לאקסל, "Excel Automation", המאפשר להכין דוחות בתוכנת האקסל הידועה של מיקרוסופט באמצעות נתונים המתעדכנים בזמן אמת מהמערכות הפיננסיות. כך מאפשר המוצר את מקסום היכולות הטכנולוגיות של כלל המערכת".

הטמעת המערכת לוקחת ימים בודדים בלבד, מסביר וסרמן, זאת כי את השימושים באקסל אנשי הכספים מכירים ובעצם מתמקדים רק בסרגל הכלים החדש ובשימושים שהתווספו לו.

הוא אומר כי "עבודה באמצעות הכלי מייעלת את העבודה של אנשי הכספים בעיקר בתקופת הדיווחים, הודות לאפשרות לעבוד בסנכרון וסינרגיה של תוכנת האקסל עם מערכות ה-ERP וה-BI, וכן מאפשרת עצמאות מתמיכת IT".

עדכון דוחות בזמן אמת

Excel Automation הוא כלי המאפשר לעבוד מתוך האקסל בצורה מאוד גמישה מול כל מערכות ה-ERP הקיימות בשוק. באמצעות הכלי ניתן לייצר אחידות בעבודה של כלל אנשי הכספים בארגון ללא כל תלות בסוג המערכת בה משתמשת חברת האם או חברות אחרות בקבוצה.

התוסף מביא עמו חידוש גדול הודות ליכולת שלו לבנות דוחות שונים ומגוונים המראים נתוני אמת מתוך המערכת הפיננסית. התוסף אף מאפשר להוסיף חישובים, העמסות, השוואות, ביאורים - הכול בתוך אותו קובץ אקסל ללא צורך בדריסה בכל פעם שהנתונים בבסיס הנתונים משתנים.

בין יתרונותיו של הכלי ניתן למנות את היכולת לחסוך ברכישת כלים יקרים, המבצעים איחוד דוחות, גם כאשר הנתונים מגיעים ממספר מערכות שונות. כמו כן, העובדה שהכלי מאפשר עבודה על דוחות המתעדכנים אונליין, לעומת דוחות המתקבלים ממערכות ה-BI, מאפשרת עבודה על בסיס נתונים עדכני בכל עת.

הכלי הינו תוסף לאקסל, אך לא רק, הוא מאפשר חיבור גם ל-Word ומאפשר לבצע פעולות מסובכות ב-Word. כך שהתוסף מציע בניית דוחות הנהלה, ודוחות בורסאיים המשלבים נתונים בזמן אמת גם בגרפים וטבלאות מתקדמות.

"אין כל איבוד נתונים"

"Excel Automation" הוא כלי קורא בלבד, כך שאין חשש מאיבוד נתונים", ממשיך ואמר וסרמן, "המתודולוגיה מדברת על שיתוף של הדוחות בין אנשי אגף הכספים. לדוגמה, איש כספים יכול להתחיל לבנות דוח מסוים, במידה וקולגה שלו מעוניין לבנות דוח דומה או מתבסס עליו הוא יכול לקחת את הדוח שכבר בתהליך עבודה ורק לבצע בו את השינויים הנדרשים לו, ללא כל התערבות ה-IT.

"בנוסף במתודולוגיה אנחנו מלמדים על היכולת של הרכיב להכניס הערות, סיכומי ביניים, שורות ביקורת, ביצוע תזכורים ותחקורים שבעבר היו מסובכים וב- Excel Automation ניתן אותם בזמן קצר ובפשטות, לרבות הפצה פשוטה לכלל הארגון.

"עבודה באמצעות הכלי מאפשרת לחתוך כמחצית מזמן העבודה של אנשי הכספים בעיקר בתקופת דיווחים, היא מאפשרת עצמאות מתמיכת IT וחסכון כספי רב לחברה, מסכם וסרמן.

*** קבוצת יעל היא קבוצת IT מהמובילות בישראל, המתמחה בפתרונות עסקיים מבוססי טכנולוגיה. החברה עוסקת ביישום והטמעה של מגוון מוצרי תוכנה וחומרה מהמובילים בעולם והינה בעלת ניסיון רב בהטמעת פתרונות בתחום הפיננסי.

לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

כתבות נוספות

מהן משכורות העתיד, או מהי בכלל עבודה? מהן משכורות העתיד, או מהי בכלל עבודה? תפיסת העולם שלנו בנוגע לשכר עומדת להשתנות באופן דרסטי, אומר רפי הכהן CFO מלם שכר ● "ההגדרה מהי עבודה, מהו תגמול וכיצד למדוד אותם יעוצבו מחדש בשנים הקרובות” עו"ד מיכל קורן 11/07/2018
"הספורט הישראלי נושא עיניו לטוטו והאחריות במידה רבה עליי" "הספורט הישראלי נושא עיניו לטוטו והאחריות במידה רבה עליי" איילת דרורי, סמנכ"לית הכספים של הטוטו, מספרת על האתגרים בניהול מחזור של כ-3 מיליארד שקל בשנה מהימורי ספורט, על הלחץ והעבודה בתקופת המונדיאל וכיצד הישראלים אוהבים להמר עו"ד מיכל קורן 11/07/2018
ניהול כספים מתקדם: "שילוב אמצעים טכנולוגיים נמצא בראש סדר העדיפויות" ניהול כספים מתקדם: "שילוב אמצעים טכנולוגיים נמצא בראש סדר העדיפויות" אייל טרגרמן CFO טמפו משקאות, סבור כי על העבודה האנושית להתמקד בחשיבה ויצירתיות והיתר - שיטופל בעזרת טכנולוגיה ומיכון עליהם הוא שם דגש עו"ד מיכל קורן 24/07/2018