Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתעבודה יפה: הטרנדים החדשים בעיצוב סביבת עבודה עכשווית לכתבה הבאה"מנהל ומפקח הפרויקט הוא למעשה הלב והנשמה שלו"

בין הישן לחדש: בתים מתחדשים בנווה צדק

השכונה התל אביבית הציורית נהנית מתנופת בנייה גדולה עם מבנים ארכיטקטוניים חדשים, שמייצרים שפה אדריכלית מעניינת ומשנים את פני האזור
קורן דור - 04.12.2016, 16:28

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
בריכה
בריכה יוקרתית בבית פרטי בנווה צדק / צילום: עמית גרון

הכתבה בשיתוף פז גרש אדריכלים

נווה צדק, השכונה התל אביבית הציורית, נהנית בשנים האחרונות מתנופת בנייה משמעותית המשנה את פני האזור. לצד אתרי תרבות כמו מרכז סוזן דלל ומוזיאון נחום גוטמן צצים מבנים ארכיטקטוניים חדשים, מבתי מלון ועד פרויקטים למגורי יוקרה, המשנים את המרקם העירוני של השכונה. המפגש בין ישן לחדש מייצר שפה אדריכלית חדשה ומעניינת, ומספק מענה לאתגר השימור יחד עם הפנים קדימה לעבר העתיד.

לדברי האדריכל צבי גרש ממשרד "פז גרש אדריכלים", המתמחים במגורי יוקרה ציבורי ופרטי וקומפלקסים מסחריים, יש נהירה של תושבים זרים לנווה צדק שהופכת את השכונה למעין שכונת בוטיק, והמגורים החדשים מלווים בשיפוצים נרחבים גם ברחובות. "המטרה היא ליצור התחדשות של אדריכלות מודרנית, שקיימת בשכבתיות שמאפיינת את השכונה. המשרד שלנו אחראי על מספר פרויקטים בנווה צדק, ואנו מחפשים להדגיש מחד את השימור ואת השפה הטבעית והאותנטית של השכונה, ומאידך לייצר באמצעות חומרים מודרניים ואלמנטים ים תיכוניים אדריכלות מודרנית. זאת, תוך כדי עמידה בכל האתגרים ההנדסיים הטמונים במגרשים לבנייה. מדובר בשכונה צפופה ולכן הפרויקטים מתרגמים את האדריכלות הפלורליסטית בתנאי השטח עם מעטפות זכוכית שמעניקות אווריריות, חצרות פרטיות ואלמנטים ים תיכוניים שנענים לקונטקסט הגיאוגרפי", מסביר גרש.

האדריכל צבי גרש / צילום: רונן דבש
האדריכל צבי גרש / צילום: רונן דבש

גרש מדבר על ג'נטריפיקציה, התחדשות עירונית טבעתית בדפנות של השכונה, יחד עם חיבור דמוגרפי מעניין בין תושבים ותיקים ובין תושבים חדשים, רובם קהל אמיד מאירופה, שיוצר שכונת קיט בוהמיינית. הנה מספר דוגמאות להתחדשות בנווה צדק המומחשת בארבעה פרויקטים של פז גרש אדריכלים.

הבית ברוקח 13

זהו הוא בית פרטי שנבנה ליזם של מלונות ונדל"ן בשכונה. מדובר בבית המשלב את כל הנפחים של השימור יחד עם אדריכלות מודרנית ושכבתיות בחומר. הפרויקט יועד למשפחה וכולל בריכה בתוך מתחם של וילה המשתרעת על פני 350 מ"ר, שנבנתה על שרידי בית משומר שמתוכו נשמר רק הקיר החזיתי.

הבית בשבזי 63

מדובר בקומפלקס יוקרה הכולל 6 דירות ומתפרש על פני 1400 מ"ר עם חנייה ואחסון, וכן 180 מ"ר של קומת מסחר. הדירות הן יחידות מגורים בוטיק, כשהדירה העליונה כוללת גם קומת גג ענקית. הקומפלקס החליף בית פרטי ונבנה סביב קיר לשימור.

קומפלקס דירות בוטיק בהשראת הסגנון המקומי / הדמיה: טוטם הדמיות
קומפלקס דירות בוטיק בהשראת הסגנון המקומי / הדמיה: טוטם הדמיות


הבית בחסיד 6

בית פרטי לתושבי חוץ במגרש פינתי. המבנה בנוי ממעטפת מסיבית המחופה באבן מקומית בחלקה פנימי ובתוכה מעטפת קלה עשויה זכוכית. הפתחים במבנה עשויים מעץ ופלדה.

מפגש בין עבר להווה בנווה צדק המתחדשת / צילום: 3dvision
מפגש בין עבר להווה בנווה צדק המתחדשת / צילום: 3dvision


הבית בשמרלינג 28-30

פרויקט בעל חזית משמעותית לרחוב, שמגדיר חלק מבלוק שחלקו נמצא על מגרש פינתי. המשרד יצר שבירות בחזית הארוכה, וכך הצליח לשמר את המרקם והפרופורציות של הרחוב הנווה צדקי ולא ליצור חזית רציפה וארוכה. בנוסף, מוקסם הפוטנציאל של החזית הארוכה לצורך יצירת כניסות לחלק מהדירות ישירות מהרחוב. הפתחים במבנה עשויים בשימוש של פלדה ועץ ומתחברים למראה האותנטי של נווה צדק של פעם.

נוסטלגיה בטוויסט מודרני / הדמיה: טוטם הדמיות
נוסטלגיה בטוויסט מודרני / הדמיה: טוטם הדמיות


לאתר פז גרש אדריכלים >> 

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ