Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמת"מנהל ומפקח הפרויקט הוא למעשה הלב והנשמה שלו" לכתבה הבאהגלוי ונסתר: חזות מסתורית מבחוץ ועיצוב פנימי משתנה

זה כל היופי: דלתות בהתאמה אישית

בשנים האחרונות מסתמן ביקוש לדלתות בעיצוב אישי, שמתכתבות עם הקו הסגנוני המוביל, מתאימות לתנאי החלל ומייצרות אפקט מיוחד ובלתי שגרתי
קורן דור - 28.11.2016, 12:37

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
דגם
דגם יונתן זוגית אגוז אפריקאי נקי בגוון לבחירה / צילום: יח"צ חקשוריאן

הכתבה בשיתוף דלתות חקשוריאן

דלתות מהוות אלמנט מרכזי בבית. דלת הכניסה היא השער לסביבת המגורים, ודלתות פנים יוצרות את המחיצה המבוקשת בין החדרים ומעניקות פרטיות מקסימלית לדייריהם. בשנים האחרונות מסתמן ביקוש רב לדלתות בעיצוב אישי שמתכתבות בהרמוניה עם הקו הסגנוני המוביל, מתאימות בצורה אידיאלית לתנאי החלל ומייצרות אפקט מיוחד על פי התכנון האדריכלי.

דגם ורסאי 2 פאנל זוגית הלבשה מסוגננת/  צילום: יח"צ חקשוריאן
דגם ורסאי 2 פאנל זוגית הלבשה מסוגננת/ צילום: יח"צ חקשוריאן

לדברי אוהד בן אמוץ, מנהל מכירות אולם תצוגה נמל תל אביב ויועץ טכני של דלתות חקשוריאן המתמחים בעיצוב דלתות עץ ובייצור מקומי, אדריכלים ודיירים כיום מעדיפים דלתות בהתאמה אישית ( (Custom Made, כיוון שמדובר בדלתות שונות מהדלתות המיוצרות בפס ייצור אחיד. "בנגרות ועיצוב של דלת בהזמנה ייחודית ניתן להתאים את הדלת בדיוק לפתח ואף להשיג מראה בלתי שגרתי. כך למשל, דלת לפתח מיוחד כמו דלתות משקוף עגול, רביעיית דלתות לפתח רחב אחד וכדומה. הדלתות תופסות נוכחות דומיננטית בבתים העכשוויים ואין גבול לדמיון: דלתות גבוהות, משקופים סמויים וטווח סגנונות רחב, החל מסגנון כפרי בשיק אירופאי ועד אורבני מודרני", מסביר בן אמוץ.

למעשה, ניתן לייצר היום דלתות איכותיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעיצובים מרהיבים ויוצאי דופן, הן מבחינת המבנה וההתקנה של הדלת והן מבחינת החזות שלה. אהוד מציין, כי "בין הדרישות בולט הביקוש לדלתות במראה מינימליסטי נקי, כשהדלת הופכת לחלק אינטגרלי מהחלל כמו דלתות הזזה ללא משקוף בעלות מסילה סמויה שנבלעות בקיר, דלת הזזה בעלת מסילה סמויה בתקרה ללא משקוף, דלת הזזה בעלת כיס כפול, דלתות עם ידיות שקועות ודלת משקוף סמוי במישור הקיר החיצוני".

דלת הזזה לכיס כפול עם תריס איוורור פנאל אחד /  צילום: יח"צ חקשוריאן
דלת הזזה לכיס כפול עם תריס איוורור פנאל אחד / צילום: יח"צ חקשוריאן

פותחים דלת למגוון עיצובים

היצע הסגנונות הוא אינסופי, כיוון שהדלת היא "מהדורה מוגבלת" ועיצובה נתון לחזון הלקוח או האדריכל. לצד הדלתות החלקות החפות מעיטורים, מככבות דלתות כפריות בטוויסט צרפתי עתיק עם טקסטורות ואלמנטים דקורטיביים שמושכים תשומת לב, כמו ליבה תחתונה בולטת או להפך - ליבה שקועה, חריצים בהשראה נוסטלגית, קרניז שלייפלק ודלתות עם זכוכית חלבית. יש גם דלתות מודרניות עם תריסי איוורור, דלתות אקוסטיות לחדרי קולנוע ביתיים, דלתות אומנותיות ועוד. כמו מגוון העצים השונים (אלון, פורניר, אגוז אפריקאי ועוד), כך גם הצבעוניות מגוונת. לדברי אוהד, "יש מי שמזמינים דלתות עץ בצבעים קלאסיים ואציליים ואחרים מעדיפים דווקא דלתות נועזות יותר בצבעוניות דרמטית, דלתות שמשתלבות בעיצוב הכולל של הבית, או דלתות שמייצרות קונטרסט מעניין על רקע גוון מנוגד".

צרפתי מסוגנן זוגית סרגלים שקועים זכוכית סבתא חלוקה סרגלים דקים    צילום: יח"צ חקשוריאן
צרפתי מסוגנן זוגית סרגלים שקועים זכוכית סבתא חלוקה סרגלים דקים צילום: יח"צ חקשוריאן


דלתות הכניסה אף הן לוקחות חלק בחגיגה הססגונית, והן עשויות עץ מלא שנחשב לחומר טבעי עמיד שמשתבח עם השנים. בין הדלתות של החברה ניתן למצוא דלתות כניסה מכנף אחת, כנף וחצי, 2 כנפיים שוות, כנף ושני קבועי צד, דלתות במישור הקיר החיצוני עם חיפוי, וכן דלתות המגיעות עם עיטורים, שילובי זכוכית מסביב, חריצים, הבלטות, יחידות צד מסוגננות, דירוגים, קשתות, הכל לפי בחירה אישית. כל הדלתות מיוצרות במפעל משוכלל בארץ, תוך דגש על איכות החומרים מהעץ המלא, הצבעים, הפרזולים, אקוסטיקה גבוהה ואטימות מקסימלית, לצד שימוש ידידותי והתקנה המתבצעת על ידי עובדים מיומנים. החברה מלווה את הפרויקט של הכנת הדלתות משלב האפיון והתכנון דרך כל שלבי הפיתוח ועד להתקנה.

לפרטים נוספים >>

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ