לכתבה הקודמתסלין קאן: "גיוון תעסוקתי תורם מהותית לצמיחת החברה" לכתבה הבאה"ה-CFO צריך להיות חלק מההווי העסקי של החברה"

הדרך לאיתור גלובאלי של הזדמנויות למיזוגים ורכישות

עם יותר מ-13,500 חברים בפלטפורמה האינטרנטית מיותר מ-128 מדינות והיקף עסקאות מצטבר של כ-35 מיליארד דולר, ניקולס פוקארד, מנהל הפיתוח העסקי בישראל של Network Opportunity, מספר על אפקט ה-win-win-win שהם מציעים לחברות, בנקים וכלכלות-מדינה

07/12/2016, 13:33
ניקולס פוקארד / צילום: תמונה פרטית
ניקולס פוקארד / צילום: תמונה פרטית

***הכתבה מטעם פורום CFO

"Network Opportunity הוקמה כדי למלא צורך אדיר של חברות המנסות לאתר שותפים עסקיים ברחבי העולם, על מנת להגדיל את פעילויותיהן המקומיות והגלובליות", אומר ניקולס פוקארד, מנהל הפיתוח העסקי בישראל על הרציונל של הקמת החברה. לחברה פלטפורמה עסקית אינטרנטית, המקשרת בין לקוחותיהם המשמעותיים של הבנקים והמוסדות הפיננסיים המובילים בעולם לשם איתור שותפים פוטנציאליים לצורך שיתופי פעולה, או מיזוגים ורכישות.

לדברי פוקארד, "בעולם הדיגיטלי של ימינו, פעילויות יומיומיות רבות נעשות בצורה מקוונת, למעט הדרך בה אנו יוזמים ויוצרים קשרים עסקיים. לצורך זה עדיין עליך לטוס לכנסים ברחבי העולם, שם לא בהכרח תפגוש את האנשים הרלוונטיים והאמינים, על אף הזמן והכסף שהושקעו. שוחחנו עם אנשים בחברות רבות שחיפשו, לעתים במשך שנים, שותפים עסקיים מתאימים - ללא הצלחה. הבנו שיש צורך בפורמט דיגיטלי המקשר בין שותפים עסקיים ברמה גבוהה" הוא מסביר.

"היות ו-Network Opportunity חברה למוסדות הפיננסיים המובילים בכל מדינה, ואלו בתורם מזמינים את לקוחותיהם הטובים ביותר להצטרף לפלטפורמה, החברים בפלטפורמה יכולים להיות בטוחים שמי שיפגשו דרכה כבר עברו בדיקות רקע מקיפות על ידי המוסדות הפיננסיים שהמליצו עליהם והם אמינים, רציניים ומוכנים לעשות עסקים. הפלטפורמה משנה את הדרך בה אנו מאתרים שותפים עסקיים בעולם ועושה זאת באופן חדשני, ידידותי למשתמש ובטוח".

איך כל זה מתקשר לתוכנית האסטרטגית של החברה?

"החזון שלנו הוא לתרום לצמיחה הכלכלית העולמית. נניח שבבעלותי חברת מזון ישראלית ואני מעוניין להתרחב לדרום אמריקה. אני נכנס לפלטפורמה, מפרסם הזדמנות עסקית ומוצא את השותף הנכון שיאפשר לי לחדור לשוק החדש. כמו כן, יש לי ערכים מוספים מעצם הפעילות. איש הקשר שלי בבנק, שהזמין אותי להצטרף לפלטפורמה, יכול לנתח את המידע המצטבר מסך פעולותיי בה וכתוצאה מכך לתת לי שירותי ייעוץ השקעות ומוצרים פיננסיים שיתאימו לחברה שבבעלותי באופן מיטבי, ויאפשרו לי את ההתפתחות הגלובלית שאני מתכנן.

"מדובר ב-win-win היות והבנק שהזמין אותי יכול בו זמנית לשפר את שירותיו וחוויית הלקוח שלו הודות למידע האקסקלוסיבי שיאסוף מהפלטפורמה. ובנוסף, צמיחה עסקית של המשתמשים בפלטפורמה משמעה גם חיזוק כלכלת ישראל וחיזוק הכלכלה העולמית, וזהו ה-win השלישי.

"המשבר הפיננסי הגלובלי של 2007-2008 בצירוף הנחיות באזל 3 המחמירות הובילו לירידה משמעותית בתיאבון הסיכון של המוסדות הפיננסיים, לעלייה בעלויות אשראי ולמחסור באשראי. עסקים בינוניים מתקשים להבטיח את המימון הדרוש להם לחיזוק הכלכלות בהן הם פועלים ולהוביל יצירת תעסוקה. Network Opportunity מציעה דרך חדשנית, כמקובל בתחום הפינטק, למציאת שותפים עסקיים, מימון חיוני והזדמנויות למיזוגים ורכישות".

כיצד מסייעת הפלטפורמה ל-CFOs?

"כשחברה מצטרפת לפלטפורמה היא מקבלת לשימושה מספר חשבונות עבור המנכ"ל, ה-CFO, ראש תחום הייצוא וכו'. תפקיד ה-CFO הוא צומת דרכים קריטית לאסטרטגיה והמימון של החברה ול-CFO מתאפשר לראות את הערך האדיר בפלטפורמה במהירות - בהערכה של הזדמנויות שיכולות לקדם את אסטרטגיית החברה וצמיחתה האורגנית כמו גם דרך מיזוגים ורכישות".

לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

כתבות נוספות

"הספורט הישראלי נושא עיניו לטוטו והאחריות במידה רבה עליי" "הספורט הישראלי נושא עיניו לטוטו והאחריות במידה רבה עליי" איילת דרורי, סמנכ"לית הכספים של הטוטו, מספרת על האתגרים בניהול מחזור של כ-3 מיליארד שקל בשנה מהימורי ספורט, על הלחץ והעבודה בתקופת המונדיאל וכיצד הישראלים אוהבים להמר עו"ד מיכל קורן 11/07/2018
"לחברות ישראליות יש הרבה מה להרוויח ממסחר ב-OTC" "לחברות ישראליות יש הרבה מה להרוויח ממסחר ב-OTC" כך אומר ג'ייסון פלטרוביץ, סגן נשיא בכיר בקבוצת OTC Markets Group, המפעילה שלוש פלטפורמות OTC  (מסחר מעבר לדלפק) בארה"ב • "ממחקר עדכני עולה כי חברות שאינן אמריקאיות נהנו מגידול של 37% בנפח המסחר ב'שווקי הבית' שלהן לאחר שנרשמו למסחר בדרך זו בבורסת OTCQX" כנרת בן אשר 17/09/2018
ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל בכנס השנתי של פורום CFO באילת, תארו לפרטים אלעד שלף, משנה למנכ"ל ומנהל אגף עסקים, מנורה מבטחים ביטוח ואמיר דורון CFO דניה סיבוס את יישום תוכנית המגירה, שהוכנה ליום אסון - שאכן שהתרחש כנרת בן אשר 02/09/2018