Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתכיצד הפכו מזגנים מיני מרכזיים לפתרון המיזוג המוביל? לכתבה הבאהכשחידושים ואסתטיקה נפגשים: פתרונות מעטפת מיוחדים למבנים

זמן זה כסף: כך תמנעו מעיכוב בפרויקט בנייה

ספקים שהגיעו מאוחר, עובדים נעדרים ועוד עיכובים שמשבשים את התוכניות עשויים לעלות ביוקר. מה עושים? שירות חדשני מספק מעקב מדויק אחר לוחות זמנים ותיאום עם בעלי מקצוע וספקים
קורן דור - 13.12.2016, 16:33

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
תכנון
תכנון לו"ז יעיל להצלחת פרויקט נדל"ן יח"צ / אילוסטרציה

הכתבה בשיתוף Building Time

זמן שווה כסף, במיוחד כשמדובר בפרויקטים בענף הבנייה. כל עיכוב יכול לעלות ליזם או לקבלן הון תועפות. ספקים וקבלנים שהגיעו מאוחר, עובדים נעדרים ועוד עיכובים צפויים ובלתי צפויים שמשבשים את התוכניות. לא תמיד יש לקבלנים או לאדריכלים משאבים להתעסק עם פלטפורמות מחשוב לניהול לוח הזמנים, ולכן אין להם רפלקציה או אומדן לגבי מה השתבש ובכמה זמן עיכוב מדובר. מה עושים? כאן נכנסת לתמונה חברתBuilding Time, שמספקת שירות חדשני וייחודי לקבלנים, אדריכלים, מפקחי בנייה ולקוחות פרטיים - ביצוע מעקב מדויק אחר לוחות זמנים ותכנון מול ביצוע.

לדברי איתי גסר, הבעלים ומנכ"ל החברה, בעידן הנוכחי של בנייה פרטית נרחבת, בנייה רוויה, מגדלים ואכלוס משרדים, חשוב מאוד לאנשי המקצוע בתעשיית הבנייה להיות עם יד על הדופק. "מדובר בתהליך מורכב, סבוך וארוך, שההתקדמות בו תלויה בעשרות בעלי מקצוע, החל מהגעת חומרים דרך קבלת אישורים ועד תיקון תקלות. אנו למעשה מעניקים כלי עבודה למפקח/קבלן/אדריכל/יזם, תוך שיתוף פעולה הדוק עם הגורמים המעורבים על מנת שהפרויקט יצליח".

 

הלו"ז בידיים מקצועיות

גסר, הנדסאי אזרחי, בעל הכשרה כמנהל ומבקר לוחות זמנים ביותר מ-100 פרויקטים של חברת רום גבס חיפוי וקירוי בע"מ, יצר מתודולוגיה פרקטית לניהול הפרויקט, שמעניקה לכל יזם או מנהל פרויקט שליטה בכל הקשור לתהליך הבנייה או האדריכלות. החברה בבעלותו מציעה ניהול לוח זמנים אפקטיבי ותמיכה למנהל הפרויקט, זאת כדי שיוכל להצליח במשימתו בדרך הטובה ביותר. איך זה קורה בפועל? תחילה מתקיימת פגישת היכרות לצורך תיאום ציפיות הכוללת הצגת הפרויקט, התוכנית ותאריך יעד משוער. לאחר הפגישה, מומחי Building Time מגבשים תוכנית לוח זמנים, המבוססת על איסוף כלל המידע בשקלול הידע הנרחב של החברה בניהול פרויקטים. בתוך כך נלקחים בחשבון גם עיכובים צפויים ויעדי זמן ריאליים. הלו"ז העדכני נשלח לאישור מול הלקוח או נציג מטעמו, ולאחר קבלת משוב ותיקונים מתחילה בקרה מלאה על הפרויקט.

עם היד על הדופק - לבדוק בכל רגע נתון את התקדמות הפרויקט יח"צ / אילוסטרציה
עם היד על הדופק - לבדוק בכל רגע נתון את התקדמות הפרויקט יח"צ / אילוסטרציה


זמינות גבוהה ובקרה מלאה

היחס האישי והזמינות הגבוהה עומדים בבסיס התפיסה של החברה. "הנציגים שלנו מגיעים אל הפרויקט אחת לשבועיים, עוקבים אחר קצב ההתקדמות ביחס ללוח הזמנים המקורי שנקבע, ומצלמים תמונות רלוונטיות. בכל סיום חודש, נשלח דו"ח התקדמות מפורט, כולל תמונות וגרפים של ביצוע מול תכנון", אומר גסר. "במקביל, הלקוחות מקבלים גישה לאזור אישי, בו הם יכולים לעקוב און ליין אחרי כל שלבי תכנון הפרויקט ולקבוע בהתאם לכך היערכות נכונה. בנוסף, כדי שלא ישכחו במרתון העבודה היומיומי מה עומד על הפרק, הם גם מקבלים התראות ותזכורות שוטפות לתאריכי בנייה קריטיים בתהליך הבנייה".

שליטה מלאה בזמן הביצוע

ניקח לדוגמא את ענף המשרדים הנוכחי בו יש שוכרים רבים של משרדים שונים במגדל אחד. אדריכלים אחראים לתכנון המשרד ולרוב על תכנון של הרבה מאוד משרדים במקביל ועומדים מול דד ליין לחוץ, כיוון שבעלי המשרדים מעוניינים כבר להשכיר את המשרד או שהשוכרים מעוניינים כבר לעבור. במקרה הזה, Building Time יבצעו יישור קו מול לו"ז המסירה ויתנו לאדריכל/מפקח/קבלן את כל הכלים, כדי לשלוט בזמן הביצוע ללא תקלות. לדוגמא, תזכורות לגבי עבודות הביצוע, כמו חשמל אינסטלציה, מיזוג אוויר, אלמנטים מתועשים, אלומיניום וכמובן לוח זמנים של אנשי מקצוע שעבודתם כרוכה זו בזו. כך למשל, יינתן לוח זמנים למועד הגעת אריחי הריצוף, וכמה זמן ייקח לאיש הגבס לבצע הצבה של מחיצות פנימיות בין החדרים. אם יש עיכובים, כמו במקרה שהזכוכיות המיוחדות שהוזמנו מתעכבות במפעל, או בעל מקצוע מסוים חולה ויש צורך להשיג אלטרנטיבה, ניתנים עדכוני התקדמות חשובים, שמאפשרים לאדריכל להבין באיזה שלב של הפרויקט הוא נמצא וכמה זמן נותר עד קו הסיום.

יש לזכור שהאדריכל, המפקח והקבלן עומדים מול הלקוח בין אם הוא בעל המשרד או המשכיר, ועליו לתת דין וחשבון על כל עיכוב. מדובר במוניטין המקצועי של כל בעלי התפקידים וגם כמובן בכסף שמתבזבז על השכרה. במיוחד אם יש חוזה לפיו כל עיכוב מלווה בריבית. לכן, עמידה בלוחות זמנים היא קריטית להשכרת המשרדים ולעבודת כל הגורמים המעורבים בפרויקט.

עדכונים און ליין במצב הפרויקט יח"צ / אילוסטרציה
עדכונים און ליין במצב הפרויקט יח"צ / אילוסטרציהלאתר buildingtime >>

www.facebook.com/buildingt

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ