דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

בעל מוסך נעצר בחשד להעלמת הכנסות של מיליוני שקלים

זאת, לפי החשד, באמצעות הוצאת חשבוניות זיכוי מזויפות שהפחיתו לכאורה את הכנסותיו ואת חבות המס שלו ■ סנגורו: "נתונים מופרכים"

מוסך / צילום: תמר מצפי
מוסך / צילום: תמר מצפי

בעל מוסך מאזור המרכז נעצר על-ידי רשות המסים, ושוחרר בערבות, בחשד כי העלים מס בהיקף מיליוני שקלים באמצעות חשבוניות זיכוי פיקטיביות. חשבוניות אלה הפחיתו לכאורה את הכנסותיו ואת חבות המס שלו. חשבוניות הזיכוי החשודות כמזויפות מהוות כ-30% מהמחזור העסקי של המוסך. 

כמפורט בבקשת המעצר, החשוד, עווידה מונדר (45), מטייבה, הבעלים והמנהל של "מוסך השלום 2000" בעיר. המוסך נמצא בהסדר המוסכים של חברות הביטוח' ועיקר עבודתו היא בתחום הצבע ותיקוני פחחות.

במסגרת פעילות מודיעינית שבוצעה על-ידי פקיד אנשי פקיד שומה חקירות מרכז, עלה חשד כי מונדר מקטין את הכנסותיו על-ידי הוצאת חשבוניות זיכוי פיקטיביות. בשל החשדות נפתחה בשבוע שעבר חקירה גלויה נגדו, במסגרתה בוצעו חיפושים בביתו ובעסקו, ונתפסו מסמכים רבים הקשורים לחשדות אצלו ואצל מייצגו. בתום החקירה נעצר מונדר על-ידי קצין משטרה. 

מממצאי החקירה עד כה עולה כי בין השנים 2016-2008 הוציא מונדר, על-פי החשד, עשרות חשבוניות זיכוי פיקטיביות, שהפחיתו את סכום העסקאות שביצע בהיקף מיליוני שקלים.

בבקשת המעצר צוין כי עדויות שנגבו מלקוחות המוסך מחזקות את החשדות כנגד מונדר, וכי מונדר עצמו לא שיתף פעולה עם החוקרים ובהמשך הודיע כי הוא שומר על זכות השתיקה.

מונדר נחקר על-ידי פקיד שומה חקירה מרכז ושוחרר בערבות בבית משפט השלום בתל-אביב.

עו"ד מני מדר, סנגורו של מונדר, מסר בתגובה: "מרשי מצר על כך שרשות המסים מעלה נתונים מופרכים תוך כדי הסבת נזק בלתי הפיך. מרשי משוכנע כי פעל ללא רבב' וכי דבר לא יבשיל לכדי כתב אישום. כבר נוכחנו פעמים רבות כי חקירות החלו בקול תרועה רמה והסתיימו בקול ענות חלושה, כמו שלבטח יקרה גם במקרה זה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות