תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

טבריה כאופציה נדל"נית: פיתוח עירוני מואץ ושיא מכירות דירות

העיר הצפונית נהנית בשנים האחרונות מתנופת התחדשות, שבאה לידי ביטוי גם בפרויקטי נדל"ן שנבנים בשכונות החדשות בה, לצד השקעה רחבה בתשתיות עירוניות כגון חיבור לרכבת והקמת קריית היי-טק

טבריה/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
טבריה/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף דוידסון החזקות

בשנים האחרונות הפכה טבריה ליעד נדל"ני מבוקש עם עשרות פרויקטים חדשים ותוכניות התפתחות עירונית נרחבות, שהופכת את העיר לחוף הכינרת לאטרקציה נדל"נית שלא ניתן להתעלם ממנה. לפי נתוני אתר מדלן שיעור תשואת הדירות לשכירות בעיר הוא יחסית גבוה ונע בטווח של 4-5 אחוז, תלוי בשכונה ומשנת 2008 ועד 2016 חלה עלייה של כ- 80 אחוז במחירי הדירות בטבריה. מה מתחולל בשוק הנדל"ן בעיר נכון לימים אלה, ואילו תוכניות פיתוח ישפיעו על עתידה של טבריה?

לדברי ישראל שוורץ, אנליסט באתר מדלן, "קצב המכירות החציוני של דירות בעיר משנת 2008 נמצא במגמת עלייה, כאשר בשנת 2015 ובמחצית הראשונה של 2016 נרשם שיא במכירות ביחס לתקופות קודמות".

BLUE קו ראשון לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכלים
 BLUE קו ראשון לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכלים

הוא מפרט ואומר כי "השכונה שבה נרשם מספר שיא בהיקף העסקאות לרכישת דירה חדשה היא נוף כינרת עם כ-190 עסקאות ב-2016. בשכונת דוד רמז מספר העסקאות לרכישת דירה חדשה עמד על כ-80, בשכונת רמת כינרת בוצעו כ-70 עסקאות שכאלה ובשכונת קריית שמואל קרוב ל-60 עסקאות".

בד בבד עם מחיריהן העולים של הדירות בעיר, נהנית טבריה מהתחדשות מרשימה. לדברי ראש העירייה, יוסי בן דוד, "העיר נמצאת במהלך 3 השנים האחרונות בתנופת בנייה ופיתוח שלא היתה כמותה. קצב הבנייה המואץ בשנים הללו כולל הקמת שכונות חדשות, בנייני מגורים רבים, בתי מלון ומרכזי סחר, לצד שיפור השכונות הוותיקות ופיתוח תשתיות של כבישים ופרויקטים עירוניים, והוא מקביל בהיקפו ל-15 השנים האחרונות".

פרויקט BLUE איכות חיים על שפת הכינרת

BLUE קו ראשון לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכלים
 BLUE קו ראשון לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכלים

כחלק ממגמת הפיתוח המואץ בעיר ניתן למנות לדוגמה את פתיחתם של חופים ציבוריים נוספים בכינרת כגון חוף החורי וחוף הדקל, בניית טיילת צרפת בין מלון רון לחוף הדקל, הקמת בתי מלון חדשים, שיפור הצירים היורדים לכנרת והנגשת קו המים ואטרקציות תיירותיות.

גם בתחומי הפנאי והתרבות העיר לא קופאת על שמריה ובימים אלו מוקמים בה פארק ירוק, ואמפי גדול למופעים. כמו כן, נחנך סינמטק טבריה ולאחר 5 שנים תחל לפעול בריכה עירונית. בתחום התעסוקה מתוכננת כעת בנייתה של קריית היי-טק חדשנית אשר תכיל מרכזי פיתוח, מפעלי ביומד וביוטק. הכוונה היא למשוך באמצעותה משפחות צעירות ולהפוך אותה למנוע צמיחה לפיתוח טבריה וסביבתה. הפרויקט כבר אושר בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

"שגשוג מתחיל בבניית שכונות חדשות"

תנופת הפיתוח בטבריה לא נעלמה מעיניהן הבוחנות של חברות הבנייה בישראל ואחד הפרויקטים המעניינים הנבנים בימים אלו בעיר הצומחת הוא פרויקט BLUE של חברת דוידסון החזקות על קו הכנרת. הפרויקט ממוקם ברחוב אחד העם בנקודת תצפית המשקיפה אל הר הארבל, הרי הגליל והכנרת ומתחתיו חוף "בורה בורה". במקום מתוכנן לקום קומפלקס מגורים סגור יוקרתי, אשר יכלול 3 בנייני בוטיק מדורגים עם מרפסות ענק בשטח 40 מ"ר. תמהיל הפרויקט כולל מגוון דירות בעיצוב חדשני - וילות גן עם גינות בשטח 296 מ"ר, מיני פנטהאוזים, דירות 4 ו-5 חדרים ופנטהאוזים. מחירי הדירות בפרויקט מתחילים ב-1.32 מיליון שקל ומעלה, כאשר ההון העצמי הנדרש הוא 25% והיתרה משולמת לפי התקדמות הבנייה. הפרויקט נמצא כעת בשלבי הגשת בקשה להיתר בנייה. כמו כן, החברה בחרה לפעול בו במתווה קבוצת רכישה, שיאפשר גם למי שאין בידו הון עצמי גבוה לקחת חלק.

בריכת אינפינטי לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכלים
 בריכת אינפינטי לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכליםלדברי יו"ר דוידסון, עו"ד קרן בן -דוד, "צמיחה ושגשוג של ערים מתחילה בפריחה של השכונות החדשות שנבנות בה, כפי שמתרחש בטבריה, ודוגמאות לא חסרות: שכונת פארק הים בדרום מערב בת ים ושכונת אם המושבות בפתח תקווה שהביאו לעליית מחירים בערים הללו ואף שכונות עיר ימים בנתניה ורובע יזרעאל בעפולה. מיקום פרויקט BLUE בשכונת תל רקת החדשה נבחר בקפידה לאחר בדיקות כלכליות ותכנוניות, ניתוח מגמות שוק וניתוח סביבתי, אשר הביאו אותנו למסקנה כי ניתן להביא לערך מוסף אמיתי ללקוחות המצטרפים לפרויקט".

היא מסכמת ואומרת כי "עכשיו זה הזמן לרכוש בטבריה כאופציה נדל"נית מועדפת. ההשקעות בתשתיות, הקמת טיילת סובבת כנרת והחיבור לרכבת - ללא ספק שמות את העיר על מפת הנדל"ן וכבר ניתן לראות את זה במספר התחלות הבנייה החדשות, במגמת עליית המחירים ובתשואת השכירות הגבוהה".

דירת גן פרונטלית לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכלים
 דירת גן פרונטלית לכנרת / הדמיות VIEWPOINT , אדריכל: גיורא גור אדריכלים

פרויקט BLUE ההשקעה הבאה שלכם - מיני פנטהאוזים ב-1,290,000

צרו איתנו קשר *5988