Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתהדור הבא: המערכות שישדרגו לכם את חווית המגורים לכתבה הבאהיש שינוי באוויר: מזגן עילי מעוצב בשלל צבעים

יש חדש באוויר: המערכות המתקדמות שמשנות את עולם המיזוג

מערכות מיזוג האוויר לוקחות חלק במהפכת הבית החכם והמודרני, ומעניקות למשתמשים חווית מיזוג חדשנית ■ מלבד חיסכון משמעותי באנרגיה ופעולה שקטה במיוחד, ההתקנה גמישה ומאפשרת התאמה לעיצוב הפנימי והחיצוני של המבנה
קורן דור - 21.02.2017, 15:55

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
בבית
בבית עם שירלי - מערכת מיזוג חדשנית שמהווה חלק בלתי נפרד מהבית החכם / צילום: גלעד רוט

הכתבה בשיתוף תדיראן אנרג׳י

החדשנות הטכנולוגית היא חלק בלתי נפרד מהבית החכם והמודרני. בלחיצת כפתור מרחוק ניתן לתפעל את סביבת המגורים ביעילות מירבית, לחמם את התנור, לפתוח את התריסים ולמזג את החלל, כך שיהיה בטמפרטורה הנעימה ביותר, וכל זה עוד לפני שהגעתם ליעד המבוקש. מערכות מיזוג אוויר לוקחות חלק במהפכה של יצירת מרחב פרטי, מסחרי או ציבורי מתקדם, ומעניקות למשתמשים חווית מיזוג חדשנית שטרם הכירו, החל מחיסכון משמעותי באנרגיה ועד פעולה שקטה במיוחד. חברת תדיראן אנרג'י היא המשווקת הבלעדית של פתרונות המיזוג של טושיבה בישראל, מותג שהפך לפורץ דרך בתחום המזגנים. כבר בשנת 1981 הביאה ענקית המיזוג היפנית את טכנולוגיית האינוורטר לעולם והובילה מהפכה בצריכת החשמל. כעת עומדת טושיבה מאחורי מערכות VRF חדשניות, שכבר יצרו סטנדרט חדש בעולם המיזוג ועתידות לשנות גם את הרגלי המיזוג.

 

ביצועים שקטים וניצול אנרגטי מקסימלי

מה זה VRF? מדובר למעשה במערכות מודולריות המאפשרות שימוש בו זמני במספר יחידות פנים, בהתאמה מדויקת לכל חלל. היעילות האנרגטית של המערכת נשענת על טכנולוגיה מתקדמת, שתורמת להפחתה בזיהום האוויר תוך התחשבות בסביבה ובהפחתת חימום האטמוספרה. מערכות VRF מביאות לחיסכון בצריכת חשמל בהשוואה למערכות מיזוג אוויר סטנדרטיות, וכן לטמפרטורה מדויקת ואחידה עד לרמת דיוק של 0.5 מ"צ. בנוסף, המערכות תורמות להפחתה משמעותית ברמת הרעש הבוקע הן מיחידות הפנים והן מיחידות החוץ הממוקמות מחוץ למבנים, זאת הודות לקוטר ולמבנה המפוח.

התאמה אישית היא שם המשחק כיום. במערכות של טושיבה הותקן לצורך ניצול אנרגטי, מאפיין לשליטה נפרדת על הטמפרטורה לכל חדר וחלל ממוזג. זאת על מנת שהמשתמש יוכל לבחור את החלל למיזוג ללא תלות במיזוג של חלל אחר (כדוגמת מזגן מרכזי אשר נשלט באמצעות מערכת של תריסים). בנוסף, ניתן לשלב מערכות VRF המשלבות חימום וקירור בו זמנית, כך שחדר אחד יחומם והשני יקורר (מיועד בעיקר למבני ציבור ומרפאות). מערכות אלה מצטיינות בפעולה שקטה, גם ביחידות הפנימיות וגם במעבים החיצוניים. בטושיבה פיתחו מדחס ייחודי לפעולה השקטה ביותר שקיימת כיום בעולם המיזוג והתוצאה היא עוצמת רעש ורעידוּת מינימלית שכמעט ואינה מורגשת. גם איכות האוויר גבוהה במיוחד ומהמצטיינות בשוק.

מלון מארקט האוס ביפו - מערכת VRF מאפשרת התקנה גמישה גם ביחידה החיצונית / צילום: יח"צ תדיראן
מלון מארקט האוס ביפו - מערכת VRF מאפשרת התקנה גמישה גם ביחידה החיצונית / צילום: יח"צ תדיראן

התקנה גמישה ביחידות הפנים והחוץ

מדובר בחגיגה אמיתית לאדריכלים, כיוון שמערכות VRF מתאפיינות בשיטת פעולה המאפשרת התקנה גמישה באופציות שונות, הן בבחירת יחידות הפנים והתקנתן והן בהתאמתן לחללים בעלי מבנה ארכיטקטוני ייחודי. הן ביחידות הפנים והן ביחידות החוץ, והתאמה לחללים סגורים. במערכת TOSHIBA SMMS-e החדשנית, שטח יחידת החוץ של המערכת קטן להפליא ושומר על מראה מינימליסטי ואסתטי. הוא מושלם לדירות גדולות (עד 200 מ"ר) ואידיאלי להתקנה במרפסות שירות או במסתור הכביסה, בשל מידותיו הקטנות ויכולתו לפלוט אוויר באופן אופקי. כך גם נחסכת פגיעה במראה הבניין ובמרחב הציבורי.

מתוך הבנה מלאה של צרכי התכנון האדריכלי בבתים פרטיים, פרויקטים מסחריים וכדומה, והרצון לאפשר מגוון רחב של פתרונות מיזוג מותאמים, ניתן דגש על מגוון רחב ביותר של יחידות פנים. בדרך זו, הדרישות העיצוביות מקבלות מענה ראוי ומגוון מחד, ומאידך מספקות את התפוקות שהוגדרו לפרויקט.  

מגדלי בסר - פעילות רציפה ואפשרות לנטר ולתפעל תקלות מרחוק / צילום: יח"צ תדיראן
מגדלי בסר - פעילות רציפה ואפשרות לנטר ולתפעל תקלות מרחוק / צילום: יח"צ תדיראן

ניטור ותפעול תקלות מרחוק

מערכות VRF נחשבות כיום לסטנדרט בתכנון בית חכם, כולל חיבור למערכות מתוחכמות של שליטה ובקרה מרחוק על ידי טלפון חכם, טאבלט או כל מחשב , על כל רכיבי ההפעלה והשליטה , מערכות מתקדמות אלה נחשבות אמינות ביותר. מערכת מיזוג טושיבה VRF אף מספקת פעולה רציפה גם במקרה של תקלה. בכל מקרה ניתן לנטר ולתפעל תקלות מרחוק, מה שמבטיח אמינות יוצאת מהכלל ושקט נפשי לאורך זמן.

מערכות מיזוג בטכנולוגיה - TOSHIBA VRF >>>

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ